ФЕВРУАРЧЕТО смело опознава света,превръщайки се в на мама гордостта! (14)

  • 19 238
  • 732
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 307
Съни благодаря за темичката  bouquet Заглавието е страхотно!
Понякога аз ще замразявам тиквички(домашни),казаха ми че става.дори сега съм сложила в камерата пробно малко пъпеш,да видя дали ще стане като се размрази,за да може в края на сезона да и замразя колкото се може повече неща.
Гласувах за дом.приготвени пюренца,евентуално Хип или Ганчев.

Да ви почерпя за моето порастнало момиче newsm38 cheers

Честити месечинки и на Карина,Зорница,Божидара,Александра,Явор,Красимир,Даниел!

# 46
  • София
  • Мнения: 209
От сутринта счупих чаша, порязах си крака със стъкло, порязах се на 2 места докато отварях витамин Ц-то и последно се нарязах с пасатора Stop

Добро утро иначе!

Ако оцеля ще пиша после...Ясен е здрав newsm44

# 47
  • България/Германия
  • Мнения: 515
Добро утро!

Заглавието е чудесно, както обикновено  Mr. Green

Честити месечинки на Зорница, Александра, Сияна, Красимир, Даниел, Явор, Божидара и Карина!  Hug

Гласувах за Хип и евентуално за домашни пюренца, ако ми попаднат качествени плодове и зеленчуци. За съжаление, това в момента е невъзможно Sad Чак когато въведа месцата, мога да разчитам на качествено био месо домашно производство. Надявам се, че при Хип има стриктен контрол на качеството, макар че на бурканчетата в Германия има едни надписчета:
без добавка на консерванти, оцветители и нишесте*
*според закона

Та не знам дали в крайна сметка законът не позволява някакво минимално количество консерванти и т. н., а производителите, които се вместват в тези граници, имат право да изписват на етикетите си, че продуктите са без консерванти.  newsm78

Балеринке, моЙта мома на 4 месеца е била със сходни мерки на твоята, сега на 5.5 е 6600, а детето на съседката, което е 2 седмици по-малко, беше 7 килца още на 3 месеца.  Mr. Green Това, разбира се, на майтап, всяко детенце си е различно и индивидуално Heart Eyes Ще ги мъчим нашите злоядки, къде ще идем, да са ни живи и здрави, пък дано да проядат.

El_p, много бурна сутрин, дано по-нататък да няма повече произшествия  Peace

Моята сладурка от известно време примижава от кеф и се смее с глас, когато я целувам по бузките и вратлето, така че сега само си търся поводи да я изпапкам  Grinning Heart Eyes

Последна редакция: вт, 13 юли 2010, 11:46 от elfie

# 48
  • София
  • Мнения: 55
Аз докато се наканя да пиша, станало Добър Ден! Simple Smile

Честита месечинка на Сияна, Александра, Зорница, Божидара, Карина, Явор, Красимир и Даниел! smile3525

Аз също замръзявам домашни тиквички, тиква, броколи, карфиол, моркови, зелен боб и още куп зеленчуци. Освен това днес ще замръзя и пасирани кайсии и сливи. Изпробвано е, става Simple Smile Другата седмица смятам да замръзя на кубчета сварено смляно месо от заек и пиле ( също домашни) Да е жив и здрав баща ми, погрижил се е внучката му да яде само домашни био храни  Mr. Green

И да попитам колко АМ слагате в зеленчуковото пюре? Андреа на обяд си изяжда 160-180 мл. пюре с 3 лъжици АМ в него, но не знам дали млякото трябва да е толкова. Вече не търси мляко след пюрето ( до скоро независимо от количеството пюре си търсеше и млякото )

siqna.muk, дано Иренка днес е по-спокойна!  Hug

Варненските мами, хайде да организираме едно виждане, докато и Таньорчето е тук  Simple Smile

el_P, верно днес е 13-ти, но не е петък, дано нямаш повече злополуки до края на деня. Супер, че Явор е здравичък!  Hug

# 49
  • София
  • Мнения: 109
el_P,  да нямаш скоро рожден ден Wink че аз вече почнах с изпълненията - за един ден два пъти си ударих палеца

# 50
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 417
Здраствуйте друзья дорогие!

Аз уж да ви изчета първо и да изкоментирГам тук-тамЕ, но то не остана време за коментари. Laughing Виждам, че има и доста въпроси към лейдис ин ориндж, на които Шаманича надлежно изчерпателно и добронамерено е отговорил, та нямам какво да добавя, освен, прощавайте, че не се намесих на време Embarassed.

Гласувах за Гербер, Семпер и домашно, но без бой си признавам, че темата въобще не ме вълнува, което, само по себе си, е повод за безпокойство и говори, че нещо не ми е наред. Моите чувства по отношение на захранването са смесени и искам да отлагам въможно най-дълго.

За разлика от широко разпространените проблеми с кърменето, аз имах с Калина проблеми със захранването, а в момента имаме проблеми с храненето. Не е злояда в класическия смисъл на думата, но се храни изключително еднообразно, изключително с вредни в традиционния смисъл храни и е изключително неподатлива към въвеждане на нова манджа, независимо дали са плодове или нещо по-сериозно -- едно си баба знае...

Не знам къде сгреших, и дали сгреших въобще или Халюша си е „трудна“, но когато захранвах, целта ми беше детето само да се запознава с нови вкусове. Та, като се тръгна от шестия месец, до ден днешен горе-долу това правим. Confused Аз се опитвам да не се обвинявам, което е трудно, предвид упреците на майка ми, които в повечето случаи уж минават покрай ушите ми, но всъщност не -- тя е напипала проблема и дълбае. Понякога се чудя -- всички майки ли са такива? А майка ми, понеже два три пъти се сджавкахме, напоследък е с чисто нова стратегия, използва второ лице множествено число: „Не научихте детето да спи!!“, „Не научихте детето да яде!“, и пр. и пр., но на Лъвю не смее да му се изпъчи, кой знае каква картинка ще са...

Що се отнася до проблемите с мъжовете, съчувствам, във всяко семейство има облачни дни, но както някой мъдро беше отбелязал, трябва да се прецени дали е въпрос на криза или си е невъзможност за съжителстване. Мисля, че всяка от нас е достатъчно силна, за да си събере багажа и да си тръгне по пътя. Дори и тези с две и повече „ремаркета“, както нежно се изразява мъжо за децата.

Ние сме що годе добре. Имахме една кошмарна нощ с Халюша -- четвъртък с/у петък и после нещата тръгнаха към оправяне. От понеделник е на ДГ, но я долекуваме. Ще трябва да купим и нещо за подсилване и тва е. Crossing Arms

Люсилка е на лечебна кърма, вкл. в носа. Laughing По едно време сАполите ѝ станаха златисти и таман щях да я водя на доФтор, взеха, че се избистриха. Сто % има някой бактерий, но няма да се тревожим за това на този етап. Караме си по течението и туйто.

Другата тема: то ясно, че всяко дете е индивид със собствени темпове на растеж и развитие и естествено много ме дразнят тия еснафски надхвалвания в мое присъствие. Ама майчино, бабино и прочие, сърце не трае, всеки иска да се похвали, че неговата семка е по-по-най... hahaha

Ай, стига съм бистрила, пожелавам ви до кукане...

# 51
  • София
  • Мнения: 110
 smile3502
Вики, снимките от Шотландия са супер, не мога да повярвам, че е било тъй зле, както описваш.  Flutter

Мяуче, включвай се по-често!  Hug

И мен още ми е много далечно захранването, та ще оставя анкетата без отговор (честно бих отговорила с "Нямам представа" Mr. Green)

  bouquet

# 52
# 53
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
Мацки, не съм ви чела, но привет!  Hug

Наминавам с едно бързо питане с молба за съвет... Така, наш Шошко е захранен от около 2 седмици. Почнахме с картоф, после морков, тиква и т.н. Сега яде комбинациите между тях. Но, "яде" е силно казано! Всеки път удря по един рев, докато го храня и няма умиряване. Иначе преглъща, отваря устата за лъжичката, но реве. Само веднъж, когато му давах тиква с картоф, яде с усмивка. А как се радва на шишето с млякото, то не е протягане на ръчички, викане...
На какво мислите, че се дължи?

# 54
  • York
  • Мнения: 826
Може да не е готов за захранване още  newsm78
Според мен го остави да си почине някой друг ден и пак го пробвай  Peace

# 55
  • София
  • Мнения: 492
Гласувах за Хип, Гербер и домашно пюре.

Да ви почерпя, че днес Александра става на 5 месеца...



Отивам да ви чета...

# 56
  • София
  • Мнения: 110
Ел, никакви ножове повече днес!  Naughty И далеч от ноктите на Ясен!  Crazy Mr. Green

Мимита, не мога да помогна...  Hug

# 57
  • Мнения: 85
Привет и от нас!  wavey
Така! Да споделя за тези, които се интересуват: Преди малко се върнахме от консултация с ДРУГ педиатър и новините са следните: анемията в нашия случай била напълно нормална в предвид, че е родена недоносена; този сироп дето го давах до сега бил неподходящ за случая и ест. ни изписаха 6 други илачи; контролен преглед след 1,5 месец та да видим до де сме я докарали! Между всичко останало беше споменато, че не й били резнали юздичката под езика, не й били направили ортопедичен преглед в родилното (после аз докато се натуткам и то направлението ми изтече, та не съм я водила още  Blush тук съм виновна)...Абе доста подробна беше докторицата за мое щастие и успокоение...
Изводът от цялата работа е, че ще сменям педиатърката! само дето изтървах срока
п.п. Надявам се всичко с вашите бебоци да е наред, болните да оздравяват и да нямаме повече неприятности, че нали уж това бил най-хубавият период...  Hug

# 58
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Танче вече има заформена идея за среща утре в морската около 13 часа.



Варненки утре среща в Морската градина около 13 часа, който иска да заповяда  Grinning

# 59
  • Мнения: 83
Радвам се, че Албенка е добре и че ще сменяш педиатърката  Mr. Green

Елфи, пистелствах нейде преди, че изчетох всичките им закони на германците - консерванти няма в пюретата до 1 годинка със сигурност, просто търговския закон за конкуренция не позволява да пише НЯМА. Описани са зеленчук по зеленчук, със тавка по съставка - няма. После в другите храни вече за вкус има право на оцет, който не е болка за умиране... По притеснително е, че е отровен амбалажа в малки количества чрез капачките ( тоест и нашите си домашни пюрета), но хипп и семпер са обещали да въведат нови буркани, та кога ли ще дойдат у наше село... или ще засилят всичкооо старо при нас  ooooh!

Мимита и аз мисля, че не е лошо да починете тогава или пробвай и сладки вкусове на плодовите примерно следобяд... знам ли? И аз съм в чуденка за Борянините хранения...

Общи условия

Активация на акаунт