Кога съобщихте на работодателя си, че сте бременни?

  • 3 335
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 243
Цитат на: reni
По принцип можеш да ползваш на 180 дни болнични по време на бременността!  Grinning

по принцип какво значи - нормативно ли е уредено или имаш предвид някаква неписана, но обичайна проктика... Питам, защото това го чувам за първи път.

# 16
  • Мнения: 6 206
Има напредвид, че много лекари предлагат да ти пишат болнични докато си бременна, за да да не ходиш на работа и да теглиш пари от държавата. Особено добре е за мами с по-голям стаж и висок осигурителен доход - взимаш 80% от това, на което са те осигурявали средно в последните 6 месеца. Някои лекари не им се занимава, защото след втория болничен трябва комисия точно с цел да прекъснат измамите с болничните.

# 17
  • Мнения: 694
Аз май съм единствената, която едва не бях уволнена от работа заради бременноста ми. И понеже знам как ще реагира крих колкото можех повече. А след като един ден си взех болничини и подпирах леглото в къщи три дена, той ми се обади да ми каже да се благодаря, че съм под закрила на закона. Работих до последно на осем часов работен ден без обедна почивка, за да ходя на работа карах и кола и търпях отвратителното му настроение в това число спря и да разговаря с мен. А най-смешното, че заместничката ми я е избирал да е майка на минимум две деца и то пораснали, за да няма повече "грешки" от това естество. И сега и двамата сме на ясно, че нямя да се върна там.

# 18
  • Мнения: 694
Аз май съм единствената, която едва не бях уволнена от работа заради бременноста ми. И понеже знам как ще реагира крих колкото можех повече. А след като един ден си взех болничини и подпирах леглото в къщи три дена, той ми се обади да ми каже да се благодаря, че съм под закрила на закона. Работих до последно на осем часов работен ден без обедна почивка, за да ходя на работа карах и кола и търпях отвратителното му настроение в това число спря и да разговаря с мен. А най-смешното, че заместничката ми я е избирал да е майка на минимум две деца и то пораснали, за да няма повече "грешки" от това естество. И сега и двамата сме на ясно, че нямя да се върна там.

# 19
  • Мнения: 285
аз съобщих на 3-я месец няма смисъл по рано, иначе можиш да кажеш и чак в петия ако искаш и не ти личи зависи какво работиш все пак трябва да ти намерят заместник, мисля че се дават 150 лв. преди да  родиш и 200 лв. след като родиш бонус Grinning

# 20
  • Мнения: 285
аз съобщих на 3-я месец няма смисъл по рано, иначе можиш да кажеш и чак в петия ако искаш и не ти личи зависи какво работиш все пак трябва да ти намерят заместник, мисля че се дават 150 лв. преди да  родиш и 200 лв. след като родиш бонус Grinning

# 21
  • Мнения: 3 153
Цитат на: radostina
аз съобщих на 3-я месец няма смисъл по рано, иначе можиш да кажеш и чак в петия ако искаш и не ти личи зависи какво работиш все пак трябва да ти намерят заместник, мисля че се дават 150 лв. преди да  родиш и 200 лв. след като родиш бонус Grinning


Какви са тия бонуси? И кой ги дава?

# 22
  • Мнения: 3 153
Цитат на: radostina
аз съобщих на 3-я месец няма смисъл по рано, иначе можиш да кажеш и чак в петия ако искаш и не ти личи зависи какво работиш все пак трябва да ти намерят заместник, мисля че се дават 150 лв. преди да  родиш и 200 лв. след като родиш бонус Grinning


Какви са тия бонуси? И кой ги дава?

# 23
  • Мнения: 3 153
Цитат на: radostina
аз съобщих на 3-я месец няма смисъл по рано, иначе можиш да кажеш и чак в петия ако искаш и не ти личи зависи какво работиш все пак трябва да ти намерят заместник, мисля че се дават 150 лв. преди да  родиш и 200 лв. след като родиш бонус Grinning


Какви са тия бонуси? И кой ги дава?

# 24
  • Мнения: 6 206
Цитат на: Petinka
Цитат на: radostina
аз съобщих на 3-я месец няма смисъл по рано, иначе можиш да кажеш и чак в петия ако искаш и не ти личи зависи какво работиш все пак трябва да ти намерят заместник, мисля че се дават 150 лв. преди да  родиш и 200 лв. след като родиш бонус Grinning


Какви са тия бонуси? И кой ги дава?



150 лв са само за неосигурени /неработили/ бременни, каквато очевидно нито една от Вас двете не е. 200 лв - еднократна помощ за раждане на първо дете, се взимат от общината по местоживеене в служба "Гражданско състояние", примерно където сте си сменили личните карти след сватбата. Тук в темата е описано подробно за тези 200 лв. Аз още си чакам мойте.

Общи условия

Активация на акаунт