почистване на климатик

  • 26 459
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 84
nakatasan - не може за толкоз кратко време да се е вмирисал. Дренажа отделя ли хубаво вода?

Иначе го напръскай със спрейовете, показани по-нагоре и би трябвало малко да се оправи.

Иначе за изсушаване на питата на вътрешното тяло можеш да прилагаш следното... преди да го спреш, да го пуснеш на 25-6 градуса в режим на охлаждане за 10-на мин. Това в случай, че нямаш вградена тази функция.

Ръководството на климатика е на руски и английски, които са ми най-близки, които паназнайвам. Като цяло климатикът се държи на най-ниска степен на вентилатора и на около 25-26 градуса Целзий. Ползва се основно през седмицата след работа и през нощта, а през събота и неделя постоянно. През останалото време се изключва. Не е чак толкова убийствена миризмата, но е неприятна и се усеща. В едната стая, където е единия климатик държа котката, която през работно време и не сме в апартаманта да не шава и тараши из апаратамента. В другата стая има същия модел климатик, и там понамирисва, но по-слабо. Постоянните филтри съм ги чистил с прахосмукачката като ги изсмуквах. Видимо почти нямаше прах. От както са купени климатиците на всеки 1,5-2 м съм изчиствал филтрите, но не съм ги прал.

Как да проверя за дренажа? като съм се заглеждал е капало от тръбата на външното тяло.

Мога ли със салицилов спирт да напръскам питата? Има ли опасност нещо да повредя? С такъв спирт съм си чистил климатика на автомобила, защото там изобщо няма филтър купе. С този спирт изчистването стана идеално, макар и временно. Спирта по спомен е под 2 лв 100 мл. и за климатика в автомобила, количеството беше предостатъчно.

Купувал съм за автомобила и специализиран спрей за автоклиматици, който става и за климатици на помещения. Беше около 23-25 лв, може и към 30 лв да беше. Ама чудеса не видях. По спомен на Сонакс или Лики Моли беше, не помня марката. 3-4 пъти пръсках в климатика на автомобила.
Поздрави

# 31
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
При свален на земята климатик може и с меглио да се пръска, не е проблем... После с водоструйката всичко се сваля.
Но така, както е закачен не можеш хубаво да го измиеш след спирта (или каквито препарати ползваш).
Напръскай го с показаните по-горе... Струват към 20лв. в Технополис. Оставяш да подейства и пускаш на макс. степен вентилацията на 22-23 градуса. Гледаш дренажа и ще видиш как отделя нечиста вода... После спри машинката и напръскай обилно САМО с чиста вода от някакво шише с пулверизатор... И пак пускаш на 22градуса на макс. вентилация. И това е, което можеш да направиш, при положение, че е закачен на стената.  Grinning
Филтрите спокойно си ги измивай... С водоструйка светват като нови.
А с моя автоклиматик се занимава брат ми, защото има такъв сервиз за климатици Simple Smile До сега е допълван веднъж и пак толкоз е пръскан радиатора... Но сменям филтъра в купето на поне 10-12м. Не мирише  Laughing

# 32
  • Мнения: 84
При свален на земята климатик може и с меглио да се пръска, не е проблем... После с водоструйката всичко се сваля.
Но така, както е закачен не можеш хубаво да го измиеш след спирта (или каквито препарати ползваш).
Напръскай го с показаните по-горе... Струват към 20лв. в Технополис. Оставяш да подейства и пускаш на макс. степен вентилацията на 22-23 градуса. Гледаш дренажа и ще видиш как отделя нечиста вода... После спри машинката и напръскай обилно САМО с чиста вода от някакво шише с пулверизатор... И пак пускаш на 22градуса на макс. вентилация. И това е, което можеш да направиш, при положение, че е закачен на стената.  Grinning
Филтрите спокойно си ги измивай... С водоструйка светват като нови.
А с моя автоклиматик се занимава брат ми, защото има такъв сервиз за климатици Simple Smile До сега е допълван веднъж и пак толкоз е пръскан радиатора... Но сменям филтъра в купето на поне 10-12м. Не мирише  Laughing

Очевидно е, че сте специалисти в климатичната техника, независимо къде се използва. Заповядайте да я изчистите, ще си платя за услугата.
п.п. Климатикът в автомобила е допълнително слаган от друг модел, заводско не е предвиден филтър купе. От както е монтиран течове няма и не се е налагало да бъде дозареждан. Но заради липсата на филтър купе си понамирисва.

# 33
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Автоклиматикът не знам да тече, но търпи загуби на фреон с времето. На 12-18 месеца се преглежда и дозарежда при нужда Simple Smile
За стенния климатик направи каквото ти казвам, лесно е Simple Smile

# 34
  • Мнения: 1
Здравейте може ли някой да ми помогне.!?Как да си почистя климатика от миризмата на цигари?

# 35
  • Мнения: 9 685
Първо си измий филтрите с обезмаслител - Мелио или нещо друго, след това ги измий леко с някакъв мек препарат с мирис - примерно с 2-3 капки шампоан, който си капваш на ръцете и с дланите нежно мажеш по филтрите. След това плакнеш, сушиш и слагаш обратно.
Купи си и спрей за климатици и напръскай вътре с него.
Не забравяй да избършеш и вътрешното тяло на климатика отвън с кърпа и с мек препарат (примерно за прозорци) или с някаква мокра кърпички.
Накрая пускаш от дистанционното на режим Clean, ако имаш такъв - обикновено е нарисувана една или повече капки. Като свърши този режим, пускаш на вентилатор или на изстудяване за половин част да се изтече и това е.

# 36
  • Мнения: 1
Благодаря ви много, спрея почисти климатика идеално, не мирише и работи като нов.

Може ли някой да напише точните инструкции, за това как точно е ползвал спрея. Ние си купихме почти такъв,но пише,че кшиматика трябва да работи и така да се напръска?! Нали все пак там има ток? А тази пяна си представям как хвърчи на всякъде??? Отделно когато капакът е вдигнат, ще се появи грешка??? И климатикът ще спре да работ?
Или аз нещо не разбирам?

# 37
  • Мнения: 4
Препоръчвам ви фирма Клийн Гаранти / Clean Guaranty / за почистване на климатици в гр.София,гр.Пловдив и региона,ние останахме много доволни!Имат и сайт https://cleanguaranty.com/

# 38
  • Мнения: 9 685
И какво точно направиха (как точно почистиха), което Ви накара да публикувате 2 хвалебствия във 2 теми?

Общи условия

Активация на акаунт