Фраксипарин и Аспирин протект - 3

  • 95 041
  • 775
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 48
Жалко ,че при нас не ги отпускат по ЗК.Само при определени болести,но не и за нашето състояние. Sad

Няма как да се отпускат по здравна каса, след като нискомолекулните хепарини нямат такова регистрирано показание, за което ги прилагат при бременните.

# 46
  • Мнения: 2 422
Аспирин, фракси или клексан се спират седмица преди секцио за да няма голяма кръвозагуба.
Аз съм с вродена тромбофилия и пия аспирин протект по 1 вечер.
При последната ми пункция не бях спряла аспирина и доктора ми се кара след това, едвам са увладяли кръвозагубата.

# 47
  • Мнения: 993
аз съм на 0,3 фракси купувам ги на 4,05лв

Може ли да споделиш от къде?

# 48
  • Мнения: 162
Здравейте момичета.Явно терапията дава резултат,защото док ми каза че май вижда ембрионче и сърдечна дейност ,но още не е 100% сигурен.Другия преглед е след 2 седмици и надявам се да се види всичко. PraynigМного се радвам защото до сега не сме стигали до този момент,макар и неясен. Simple Smile
Искам да ви попитам дали има проблем да се ходи на море?Някъде сякаш бях чела,че не било хубаво да се излага на слънце мястото на което се бие фраксипарин. newsm78Или е глупост?
Ако има мами,които са доволни от някой лекар от близките градове,който се занимава с нашите проблеми нека пишат.

# 49
  • Пазарджик
  • Мнения: 142
Ani4ka, стискам ти палци!  Hug
Дано добрите новини се потвърдят със сигурност след 2 седмици.  Praynig и ти желая лека и безпроблемна бременност.

# 50
  • Мнения: 943
Ani4ka_, питай най-добре доки за слънцето. Надявам се да видите добре изразена сърд. дейност и едно бобченце на следващия преглед. Аз така си спомням, ( не че беше далеч), два пъти нали имах кухо яйце и сега третия път най-голямото и треперене беше да видим ембрионче, направо не можех да повярвам и ходех сигурно през ден, дадохме сума пари за прегледи, ама сърце не трае.  Wink

# 51
  • Мнения: 2 422
Аничка Praynig Praynig Praynig

# 52
  • Мнения: 162
Благодаря ви момичета!  bouquetЩе питам док/ само да не забравя и следващия път/за слънцето.
Дъгичка,познато ми е защото послдния път и аз имах кухо яйце.За това и мен много ме е страх.
Да ви се оплача Sadне стига ,че 2 седмици си седя в къщи защото детенцето на колежката изкара варицела/аз не съм я карала,както и тя/ и тъкмо днес щях да ходя на работа и тя ми звъни и казва,че й излезли 2-3 пъпки.Не била сигурна дали е варицела защото не й било лошо и нямала температура. Twisted EvilАз ако знаех нямаше да мина вчера през офиса/не съм стояла много може би 2-3 мин./ама нали си мислех ,че опасността е минала. ooooh!И сега и за това ще се притеснявам. #Cussing out

# 53
  • Мнения: 205
anichka, и аз имам такива страхове като тебе- зълва ми пристига след 10 дни с децата си, които средата на юли се разболяха от варицела. не зная колко е опасния период и се чудя дали 1 месец е достатъчно дълго време, дали има риск да се заразя
аз също не съм карала варицела

иначе по темата за фраксито- започнах да го бия отстрани на паласките и постепенно алергията ми отшумя. явно така си бях надупчила корема, че чак алергирах.
хубавата новина при мен е, че към 20 седмица ще го спра, защото го слагам профилактично.
но мисля да питам лекаря дали не мога да мина на аспиринче- май ще ми е по- спокойно все пак да взимам нещо

# 54
  • Мнения: 162
Look at me,до колкото прочетох в нета заразеният е опасен 2 дена преди да избият пъпките и докато ги има.След завяхването им и излющването им няма проблем.А зълва ти карала ли я е?Защото в моя случай детенцето също се разболя средата на юли,мина му и ето ,че майка му се разболя чак днес.Тя доста се забави с това,даже мислехме че няма да се разболее вече.Дават го да се разболее страничен човек до 2 седмици,а при нея е някъде към 20 ден.Дано всичко да е наред и при двете ни. Praynig  Hug

# 55
  • Мнения: 3 259
Спазвате ли час за инжекциите? Ако не точно, през какъв интервал си ги слагате? Моят лекар казва, че е много важно да се спазва точeн час. За да ми е по-спокойно, го спазвах, днес обаче тотално забравих инжекцията. Бия си ги в 9 сутринта, а днес се сетих в 9 вечерта. Не би трябвало да е фатално, нали?  Confused

# 56
  • Мнения: 943
Моите са на 24 часа! Определено не ги бия стриктно и съм забравяла 2-3 пъти. Не знам колко е фатално.

# 57
  • Мнения: 3 259
А ти с каква мутация си?
Сутрин или вечер ги слагате? Досега ги биех сутрин, снощи беше в 9 вечерта и се чудя днес пак ли да е по същото време или примерно мога да я изместя на обяд.

Последна редакция: пт, 30 юли 2010, 10:25 от brawn

# 58
  • Мнения: 162
Brawn,на мене док ми е казвал,че е хубаво да се спазва накакво време,т.е.ако е сутрин само сутрин.Не било фатално ако се забавиш.Важното е да си получиш дневната доза.Но ако е пропусната1-я ден да не се бият 2 на следвашия.На мен ми ги бият през ден/сутрин/.И по-добре си карай както до сега си ги била.Сякаш е по-добре да питаш док.Да не става кратък интервала,знам ли. newsm78

# 59
  • София
  • Мнения: 262
Здравейте! Аз съм бременна в 11г.с. Имам вродена тромбофилия – хомозиготен носител 4G/4G съм. На терапия с аспирин и фраксипарин съм. Имам един въпрос относно раждане със секцио, въпреки, че още ми е доста рано за това. Нека вече родилите, които са били на такава терапия да споделят в коя болница са родили. Става въпрос за София. Имам горчив опит с предишната си бременност от Майчин дом. Та не ми се ходи пак там. Къде другаде правят секцио с тези проблеми?

Общи условия

Активация на акаунт