Отзиви за Invisalign

  • 167 312
  • 1 110
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 118
Здравейте, тези от вас, които се лекуват при д-р Мисова колко време чакахте да пристигнат алайнерите? При мен днес се навършва месец откакто подписах договора, но като ги попитах дали ще се дошли до две седмици ми отговориха, че не знаят..
От плащането до пристигането към 15-19 дни не повече.

Странно, вече мина един месец от първата вноска.

# 391
  • Мнения: 1 804
Здравейте, тези от вас, които се лекуват при д-р Мисова колко време чакахте да пристигнат алайнерите? При мен днес се навършва месец откакто подписах договора, но като ги попитах дали ще се дошли до две седмици ми отговориха, че не знаят..
От плащането до пристигането към 15-19 дни не повече.

Странно, вече мина един месец от първата вноска.
Аз ги платих накуп, не знам дали това има някакво значение.

# 392
  • Мнения: 851
А от първият ви преглед до поръчката на алайнери колко време мина и каква беше процедурата?

# 393
  • Мнения: 1 804
А от първият ви преглед до поръчката на алайнери колко време мина и каква беше процедурата?
Аз отидох с готови снимки на консултацията и с достатъчно инфо, та направо си взех договор и преведох парите.

# 394
  • Мнения: 118
А кога ви показаха плана?

# 395
  • Мнения: 1 804
Нямам.
Обясни ми подробно доктор Мисова и това беше.
Даже се чудя тези планове за какво са ?
Преди 10 г носех брекети при друг лекар и пак нямах.

# 396
  • Мнения: 118
Нямам.
Обясни ми подробно доктор Мисова и това беше.
Даже се чудя тези планове за какво са ?
Преди 10 г носех брекети при друг лекар и пак нямах.

Аз може би не се изразих правилно, но не съм сигурна дали се нарича clin-chek тази визуализация, която показва реално как се придвижват зъбите шина по шина, това имах предвид

# 397
  • София
  • Мнения: 337
Е то със сигурност има план, но явно го дават само на такива като нас, за зарибявка 😄

# 398
  • Мнения: 83
Нямам.
Обясни ми подробно доктор Мисова и това беше.
Даже се чудя тези планове за какво са ?
Преди 10 г носех брекети при друг лекар и пак нямах.

Аз също нямах план при предишните ми 2 ортодонтски лечения и го смятам за огромен пропуск... щом се налага да започна 3то 🙄. По никакъв начин нямаше как да докажа, че ортодонтите не са завършили обещаното.
Нямаше да започна 3то лечение без да имам изготвен план на лечение. Не че е гаранция за резултати, но все пак е някакво успокоение за мен.

# 399
  • Мнения: 23
Здравейте, имам няколко въпроса:
1. Каква точно е гаранцията на алайнерите? Ако не е постигнат добър резултат като предварително показания или пациентът не е доволен?
2. На българският сайт на Инвизалайн са изброени няколко зъболекари - 10 Simple Smile Аз съм се спряла на VDDent клиника, но никое от медицинските лица не фигурира в списъка с оторизирани за работа с Инвизалайн, а работят с тези алайнери, както и с заместители. Всички ли от вас, които сте с Инвизалайн посещавате точно някой от тези 10 ортодонта или вече повече стоматолози ги предлагат?
3. В цената включени ли са ритейнъри за след лечението и само подвижни ли са, или може да са несменяеми (телчицата отдолу)?
4. Каква приблизителна сума ви излезна лечението и колко време?
Много ви благодаря предварително и успех на всички, които сте тръгнали по този път Simple Smile

# 400
  • Мнения: 807
Само за някои неща отговарям:
- в моята цена не са включени ритейнъри, допълнително ще са ми като разход
- има постоянни ( тел от вътрешната страна), както и подвижни като шините, които сега носим. Мисля, че за всеки случай се преценява индивидуално, като при мен може би ще се наложи И двата вида ритейнър в началото ( първите 6 месеца).
- аз ходя при оторизиран ортодонт, който е посочен на американския сайт на Инвизалайн.

# 401
  • Мнения: 118
Здравейте, имам няколко въпроса:
1. Каква точно е гаранцията на алайнерите? Ако не е постигнат добър резултат като предварително показания или пациентът не е доволен?
2. На българският сайт на Инвизалайн са изброени няколко зъболекари - 10 Simple Smile Аз съм се спряла на VDDent клиника, но никое от медицинските лица не фигурира в списъка с оторизирани за работа с Инвизалайн, а работят с тези алайнери, както и с заместители. Всички ли от вас, които сте с Инвизалайн посещавате точно някой от тези 10 ортодонта или вече повече стоматолози ги предлагат?
3. В цената включени ли са ритейнъри за след лечението и само подвижни ли са, или може да са несменяеми (телчицата отдолу)?
4. Каква приблизителна сума ви излезна лечението и колко време?
Много ви благодаря предварително и успех на всички, които сте тръгнали по този път Simple Smile

Относно първия въпрос - не мисля, че има ортодонт, който би ви дал някаква гаранция, но invisalign предлагат пакет, при който в рамките на пет години могат да се поръчват неограничен брой шини.
Има и така наречените refinements - това са няколко допълнителни шини, които може да се наложи да носите след, определените ви първоначално, предполагам, че това ще е и моментът, в който можете да коригирате, ако нещо не ви допада.

# 402
  • Мнения: X
Здравейте, тези от вас, които се лекуват при д-р Мисова колко време чакахте да пристигнат алайнерите? При мен днес се навършва месец откакто подписах договора, но като ги попитах дали ще се дошли до две седмици ми отговориха, че не знаят..
От плащането до пристигането към 15-19 дни не повече.

Странно, вече мина един месец от първата вноска.
Аз ги платих накуп, не знам дали това има някакво значение.
На мен Мисова ми каза около 45 дни, особено сега с коронавируса и международните пратки. Но аз не бързам, вече знам, че нещата са в ход и се случват Simple Smile

Сега ми е любопитно, какво е усещането с първите шини, има ли силен натиск? Казаха ми, че ще ми изпратят първите шини и по-натам ще ме викат за атачмънтите. Помня каква драма беше едно време с брекетите, първите дни не можех да си отхапя пицата, та ядох пюрета и каши. Иначе ми казаха, че с алайнерите натискът е 30% от силата на брекетите, ама все пак си го има, отвикнала съм Icecream

# 403
  • Мнения: 15
Аз също се спрях на вддент, преди това ходих на няколко консултации, и се наслушах на вадене на зъби, местене на Долна челюст и какво ли не. Тук ми вдъхнаха доверие още с първата консултация. Сключих договор преди точно месец. Първо се чака около две седмици за клин чек - визуализация на промените с всяка една шина. Потвърдих си плана, и вече трета седмица чакам шините. Аз съм много дълго лечение, с много шини и се надявам, че мъките ще си заслужават. Болят ли атачмънтите като ви ги слагат? Аз на почти всеки зъб.. все едно брекети 😞 и също четох за ластици, но не разбрах дали ще се наложи при мен. Гледах и клипчета в Щатите, че им се налага пилене на зъбите, което никога не бих позволила, но забравих да питам дали ми планират, а в този клин чек не мисля, че е описано

# 404
  • Мнения: X
Пиленето на зъбите не е страшно, реално отнемат десетки от милиметъра от емайла на зъба, за да отворят още няколко милиметра място. На мен ми е правено пилене едно време при брекетите, нищо не се забелязва. Мажеха ме после с паста за възстановяване на емайла.
За атачмънтите, и на мен още не са ми сложени, и аз чакам, но защо да боли? Реално залепят лепило по зъбите, няма билене и дупчене, просто поставят материал и го изпичат с онази лампа.
И аз съм от твойта група, наслушах се на вадене на зъби и хирургия на челюстите. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт