Отзиви за Invisalign

  • 164 807
  • 1 080
  •   2
Отговори
# 210
  • Мнения: 2 249
Да, на мен вече два пъти, имам още веднъж.
Не е най-приятното усещане, но не е и страшно!
При мен се наложи, защото зъбите ми имаха много контакт, не се пили много, почти незабележимо е.

# 211
  • София
  • Мнения: 336
На мен също ми правиха. По думите на ортодонта, когато зъбите имат контакт, колкото и шини да сложим, няма да се преместят.

# 212
  • Мнения: 86
Да, на мен вече два пъти, имам още веднъж.
Не е най-приятното усещане, но не е и страшно!
При мен се наложи, защото зъбите ми имаха много контакт, не се пили много, почти незабележимо е.
много ти благодаря за отговора! И при мен имат много контакт. Притеснява ме дали във времето ще има някакви странични ефекти. При мен ще е около 0.3-0.4 мм общо за два съседни зъба. Но дали зъбите няма да станат по-чувствителни или податливи на кариеси?

# 213
  • Мнения: 2 249
Към момента нямам повишена чувствителност, за другото не мога да кажа, но ортодонтът ми ме увери, че няма да има проблеми.

# 214
  • Мнения: 277
И при мен имаше минимално използване в контактите.Аз бях със страшно застъпени зъби и кариеси само там имах.Няма как без изпилване.Аз половин година след приключване нямам проблем.Чувствотелност си имам от преди изпилването.Сега не забелязвам да има точно в тази част,по скоро там където не е пилено там имам чувствителност(в задната част).

# 215
  • Мнения: X
Благодаря на всички, които ми отговориха. Аз направих консултация с д-р Куюмджиева. Каза, че може да се извърши лечението. Анализът е 700 лв, така ли беше при вас? После се припада,ама пак звучи доста. На нея ще се доверя за брекети на дъщеря ми. За съжаление на мен ми е твърде далече, трябваше да взема отпуска за това ходене,ама всеки път не става. Някой с отзиви за д-р Иван Хаджийски?

Здравейте, аз съм при Д-р Ханджийски. На 9 шина съм, но аз избрах български вариант, защото цената беше по-ниска за мен и схемата на плащане по-удобна.
За инвизалайн беше 1000лв за сканирането и изтаботка на план, а за българските беше 500. Ако се откажете от лечението, обаче, паритв не се връщат, а ако се съгласите - се приспадат от общата сума. Аз съм с по-малко шини и за мен българския беше по-добре. Ако  са нужни повечв шини - инвизалайн е подхощят вариант, защото там за 7000лв броя на шините е неограничен.
За българските шини плащането е на 3 пъти, а за инвизалайн май беше на 2 пъти. Д-ра беше споменал, че скоро ще работи и на изплащане.
Според мен, който и вариант да се избере - ефекта ще е един и същ 🙂

Здравейте Пламена, може ли да споделите повече за българския вариант, какво представлява и колко струва?

# 216
  • Мнения: 1
Зравейте, аз също обмислям поставяна на алайнери, но ако слагате такива при всички случаи е по - добре да са оригиналните на invisalign. Нещо, което смятам, че е полезно, има си сайт на компанията за Европа, в който са описани всички лекари в България, които работят с техните алайнери, тоест са сертифицирани. https://www.invisalign.eu/en/Find-Invisalign-Doctor/Pages/Search.aspx В този сайт отбелязвате в коя държава сте и така по региони си ги има.

# 217
  • София
  • Мнения: 336
Здравейте,
Както вече казах, избрах българските, заради по-удобната схема на плащане. Мисля, че по 150лв е шината и когато са малко на брой... май е по-добър вариант. При мен излезе по-малко от 6000.
Като вид са абсолютно същите, но се произвеждат в БГ и схемата на лечение се прави с друга програма. Пак има клипче и снимки преди и след.
Ортодонта спомена, че са прави от материал много близък до този на инвизалайн.

# 218
  • Мнения: 63
Здравейте! На мен ми изпратиха плана, по който ще се случват нещата,но има нещо,което ме притеснява. Трябва да се извърши tooth stripping (това е пилене отстрани на зъбите) за да се направи място. На някой, който вече е бил или в момента е с алайнери, правели ли са ви тази процедура?[/url]

Аз също имам планиран стрипинг, не съм сигурна дали не са и няколко. Няма нищо страшно и фрапантно, отнема се съвсем малко от емайла - 100% е по-добре от вадене на зъби Simple Smile И отделно със този стрипинг после ще се прикрият черните триъгълници които се образуват от раздалечаването на зъбите и накрая ефекта ще е супер. При кой сте и за Invisalign ли става въпрос? На мен не ми беше предоставен, което много ме изненада...

# 219
  • Мнения: 24
Здравейте,


Може ли да споделите мнение относно Invisalign и кариесите, увреждането на зъбите. Слагате ли гел или нещо по време на носене им. Питам, защото наскоро обдъждахме и изказаха мнение, че слюнката е тази която предпазва зъбите от кариеси, овлажнява, особено вечер, а с алайнерите липсва този контакт и създавало проблеми.
Дали е така, какви са обясненията?

# 220
  • Мнения: 86
Здравейте! На мен ми изпратиха плана, по който ще се случват нещата,но има нещо,което ме притеснява. Трябва да се извърши tooth stripping (това е пилене отстрани на зъбите) за да се направи място. На някой, който вече е бил или в момента е с алайнери, правели ли са ви тази процедура?[/url]

Аз също имам планиран стрипинг, не съм сигурна дали не са и няколко. Няма нищо страшно и фрапантно, отнема се съвсем малко от емайла - 100% е по-добре от вадене на зъби Simple Smile И отделно със този стрипинг после ще се прикрият черните триъгълници които се образуват от раздалечаването на зъбите и накрая ефекта ще е супер. При кой сте и за Invisalign ли става въпрос? На мен не ми беше предоставен, което много ме изненада...
Благодаря ви за отговора! Да, за Invisalign става въпрос, но не в България.

# 221
  • Мнения: 336
Мисля, че цената зависи от ортодонта. На мен Invisalign ми предложиха за 5700 лв. Simple Smile

Това при кой ортодонт?

# 222
  • Мнения: 503
При д-р Мисова в Пловдив. Но мисля, че вече цената е 6000.

# 223
  • Мнения: 1 440
Здравейте, някои слагал ли си е алайнери за възрастни в Confident  в София? Може ли да споделите мнение за доктор, цени, ефективност? Има ли шанс след време зъбите да възвърнат старата си форма?

# 224
  • Мнения: 68 358
Да..връщат се. Алайнери до живот се носят, или поне докато имаш зъби де.

Общи условия

Активация на акаунт