Отзиви за Invisalign

  • 164 850
  • 1 080
  •   2
Отговори
# 270
  • Мнения: 27
Здравейте!
Някой има ли мнение за д-р Софиен Риехи?
Той предлага ортодонтско лечение с алайнери, но не го открих в invisalign.

Здравейте,

Аз бях на консултация при др. Софиен Риехи. Анализът е 600лв. и тъй като съм доста сложен случай (но не нерешим🙂) ми каза, че цената ще е между 8 и 10 хил. След анализа ще е ясна точната цена и продължителност. Също съм с дълбока захапка и тя ще се коригира с алайнерите. Хареса ми отношението и вниманието в клиникара. Освен снемането на дигиталния отпечатък също ми правиха снимки, сериозна, не само усмихната, което ме изненада, но сега четейки тук, разбирам, че след лечението може да има промяна не само в усмивката, дано е положителна. При снимката в профил беше важно да се вижда ухото, не знам защо. Около час продължи консултацията, като ми отговориха изчерпателно на всички въпроси. Безплатна е, включително и свалянето на дигиталния отпечатък.

Иначе излиза името му в сайта на invisalign при разширено търсене.

https://www.invisalign.bg/find-a-practitioner#v=results&n=Sofien&c=София&cy=bg&s=e

Много полезна тема, ще пиша след като има повече яснота след анализа.

# 271
  • Мнения: 503
Здравейте, обмислям да ползвам Инвизалайн и бях на първоначална консултация, на която ми определиха лечение около 1 и половина - две. Но след като проучих в Интернет, попаднах на доста неудобства в ежедневието, които обикновено не се споменават и може ли мнение от тези от вас, които са ги ползвали?

Четох че не може да ползваш червило, защото цапа алайнерите, как се справяте с дисциплината при употребата им, например когато излизате вечер на ресторант и тн, истина ли е, че повечето хора ги забелязват и че атачмънтите се оцветяват? Също така попаднах на изказване, че е неловко при целуване и повлиява на личния живот? Другото ми притеснение е, че пуша айкос, който не знам дали също няма да ги оцвети? Моят проблем не е толкова видим и започнах да се чудя ако наистина е толкова неудобно дали да си го причинявам за цели две години?

Здравейте! Всеки преценява сам за себе си с какво е готов да се раздели в името на красивата усмивка. Но ми се струва, че здравословният аспект е по-важен. Проблемът може да не е толкова видим, но щом ви дават лечение 1,5-2 години, едва ли е незначителен.
Има неудобства, но повярвайте  с ненавременното лечение те се задълбочават. Това, от което ще се лишите за две години може да прерастне в "за цял живот". Разбира се всеки случай е индивидуален. Успех! 🤗

# 272
  • Мнения: 110
Здравейте. Доста мисля за брекети и Invisilign от известно време. Има ли някой от пишещите тук, който е ползвал и двете? Притеснява ме силата, с която работят брекетите и честно казано това е основната причина да се насоча към Invisilign. Знаете ли дали има разлика в услието, което се прилага на зъбите между двете?

# 273
  • Мнения: 115
Здравейте, аз съм с едно ортодонтско лечение зад гърба си ( със самолигиращи брекети), но резултата естетически никак не ме устройва. Решена съм на второ лечение, като досега не смятах, че invisalign са вариант за мен, но колко повече чета разбирам, че почти нямат ограничения в корекциите, които могат да извършват.
Имам час за консултация скоро, но от сега знам, че няма да мога да си позволя да платя 7к наведнъж Sad
Виждам, че доста от вас плащат на вноски, тоест това е вариант, независимо, че пристигат от щатите?
Някой знае ли със сигурност дали цената е фиксирана или зависи от броя шини?
Носят ли се после и неснемаеми ритейнъри?
Също- може ли резултата да варира, в зависмост от това кой е лекуващия лекар или всичко е проектирано от компютър и няма никава човешка намеса?
Прикачвам и една снимка на зъбите ми в момента, имат много голяма инклинация напред, но повече се забелязва на долната челюст, ще съм много благодарна, ако някой е решил подобен проблем (липса на достатъчно място)с invisalign да сподели как е протекло лечението Simple Smile

Последна редакция: нд, 17 яну 2021, 12:04 от Деница Веселинова 640349

# 274
  • Мнения: 68 372
Не всичко е на компютър. Лекарят е този който подрежда всъщност зъбите. Компютърната програма само му помага...това поне гледах в един клип.

# 275
  • Мнения: 1
Много благодаря. При мен зъбите не са чак толкова криви, но от това,което е, си имам комплекс от малка. Не помня да съм се усмихвала с отворена уста. Горните резци са наклонени навътре и поради това кучешките изглеждат все едно стърчат. Това е като видим дефект. Но имам  дълбока захапка, освен това двете челюсти се разминаваха и трябваше изместване и навън и настрани на едната. Извинявам се за непрофесионалните обяснения, беше и отдавна. Тогава ми правиха компютърен анализ за брекети, отказах се. Задължително ще се консултирам за invasilgn.

Първоначалната консултация при Мисова и сканирането са безплатни! Тя ще ви каже още като ви види дали става или не, но знам че лечението с Инвизалайн е в пъти по прецизно и се справя с много проблеми при които брекетите са безсилни! Изумена съм как става самото преместване, супер незабележимо е, а в същото време прецизно и няма никакво излишно движение. Аз съм с V бравнзна горна челюст, предните ми два зъба бяха един върху друг под прав ъгъл, кучешкия ми е много на горе и като се усмихвам се получава дупка там нецду него и долните зъби, още не е преместен, но като гледам на 20-та седмица ще си е вече на мястото, сега съм на 14 от 45 и за сега съм много доволна. Аз също може да се наложи да нося ластици за коригиране на захапката, тъй че това не е проблем Wink успех и смело напред, последно време си мисля че това са едни от най-добре похарчените ми пари, но нека все пак да стигна до края успешно и всичко да мине по план... Wink

Каква е цената на лечението

# 276
  • Мнения: 115
Здравейте!
Някой има ли мнение за д-р Софиен Риехи?
Той предлага ортодонтско лечение с алайнери, но не го открих в invisalign.

Здравейте,

Аз бях на консултация при др. Софиен Риехи. Анализът е 600лв. и тъй като съм доста сложен случай (но не нерешим🙂) ми каза, че цената ще е между 8 и 10 хил. След анализа ще е ясна точната цена и продължителност. Също съм с дълбока захапка и тя ще се коригира с алайнерите. Хареса ми отношението и вниманието в клиникара. Освен снемането на дигиталния отпечатък също ми правиха снимки, сериозна, не само усмихната, което ме изненада, но сега четейки тук, разбирам, че след лечението може да има промяна не само в усмивката, дано е положителна. При снимката в профил беше важно да се вижда ухото, не знам защо. Около час продължи консултацията, като ми отговориха изчерпателно на всички въпроси. Безплатна е, включително и свалянето на дигиталния отпечатък.

Иначе излиза името му в сайта на invisalign при разширено търсене.

https://www.invisalign.bg/find-a-practitioner#v=results&n=Sofien&c=София&cy=bg&s=e

Много полезна тема, ще пиша след като има повече яснота след анализа.

Здравейте, знаете ли дали може да се плати на вноски при д-р Риахи? Също и про д-р Дилкова- Чилингирова?

Последна редакция: вт, 19 яну 2021, 15:53 от Деница Веселинова 640349

# 277
  • Мнения: 68
Здравейте, аз съм с едно ортодонтско лечение зад гърба си ( със самолигиращи брекети), но резултата естетически никак не ме устройва.

С  Damon  брекети ли сте провели ортодонтското лечение? Не сте доволна. Зъбите ви изглеждат добре, честно казано. Аз почвам да се замислям за такова.

# 278
  • Мнения: 115
Здравейте, аз съм с едно ортодонтско лечение зад гърба си ( със самолигиращи брекети), но резултата естетически никак не ме устройва.

С  Damon  брекети ли сте провели ортодонтското лечение? Не сте доволна. Зъбите ви изглеждат добре, честно казано. Аз почвам да се замислям за такова.

С forestadent, може да изглеждат добре фронтално, но аз съм с втори клас и ми се струва, че тази протрузия само го прави да изглежда по- очевидно.
Аз изчетох доста за инвизалайн, имам и два часа за консултации и ми се струват доста по- добър избор от брекетите.

# 279
  • Мнения: 807
На 27ми ще слагам invisalign и ще мога да се включвам в темата, живот и здраве Simple Smile

# 280
  • Мнения: 115
На 27ми ще слагам invisalign и ще мога да се включвам в темата, живот и здраве Simple Smile
На кой доктор се спряхте?

# 281
  • Мнения: 807
Д-р Тасева -> Masterdent

# 282
  • Мнения: 448
А за колко време горе долу пристигат алайнерите? Моите са поръчани,  да знам кога да ги очаквам.

# 283
  • Мнения: 807
На 7ми ги платих и съответно те ми ги поръчаха.
Вчера, на 20ти ми се обадиха, че са пристигнали при тях и записахме час за 27ми.

# 284
  • Мнения: 448
Няма и 14 дни, супер.

Общи условия

Активация на акаунт