А коя книга четат в момента децата ви?

  • 48 850
  • 792
  •   1
Отговори
# 15
  • у дома
  • Мнения: 7 140
Купувана е от най-обикновена квартална книжарничка (не сме в София) преди време,но в интернет ми е дава навсякъде налична -например в Хеликон http://www.helikon.bg/books/7/57024_doktor-ohboli.html . Имай впредвид ,че е с черно-бели илюстрации,малкият ми син е на 4години и вечер му я чета и също много му харесва,самите разказчета са кратки и му чета по няколко,а баткото като гледам днес ще си я дочете...

# 16
  • София
  • Мнения: 39 744
Дъщеря ми я прочете, "Д-р Охболи". Според нея е "за бебета" Simple Smile Т.е. за по-малки деца.

# 17
  • Мнения: 514
Има да чете доста книги от спикъка за лятото. Сега ще започва "Книга за джунглата", надявам се да му е интересна.

# 18
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 236
"Ян Бибиян" на Елин Пелин,има да я чете по списък.Каза ,че му харесва.И аз я препрочетох покрай него.

# 19
  • Мнения: 511
Днес започна "Малкия принц" и е на път всеки момент да я прочете,тя е много малка и му е от списъка,интересна му е
утре ще видим коя ще започне

# 20
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Ние сме на ,,Пипи дългото чорапче,,.

# 21
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Ние сме на ,,Пипи дългото чорапче,,.

 Любимата книга на моята дъщеря.  Mr. Green А иначе в момента чете "Приключенията на Лукчо". От списъка и остана само Алиса, но я започна и каза, че не и харесва.  Confused

# 22
  • София
  • Мнения: 64


Написана под формата на дневник, тийнерджърска, забавна, лесно се чете, даже и аз я прочетох от любопитство:) Иначе е първата от поредица от десетина книжки, но на български май само тази част е издавана.

# 23
  • Мнения: 2 768
Тия дни прочете Василисината "Страната на сънищата. Любими попътечо" и ме яде да съм я питала кога ще излезе следващата.
А принципно, четенето не й е страст, ама никак.

# 24
  • у дома
  • Мнения: 7 140
Дъщеря ми я прочете, "Д-р Охболи". Според нея е "за бебета" Simple Smile Т.е. за по-малки деца.
То точно вие ме подсетихте да му я предложа сега,защото и за смятам,че догодина вече може и да не му е инетресна...Ама честно казано като я чета вечер на малкия е много запленен и явно книгата си е за 4-5 годишни най-вече...

# 25
  • София
  • Мнения: 6 094
"Д-р Охболи" е руския вариант на "Доктор Дулитъл". Нямам спомен да съм чела първата, но синът ми чете втората, когато беше в първи клас и много я хареса.

# 26
  • Мнения: 4 966
Моето момче е на 7 и в момента дочита "Пипи дългото чорапче" от списъка след първи клас.  След това съм приготвила "Патиланци", също от списъка. Ще бъдем на морето и все заедно - така ще мога да му помагам с по-трудните думи от книгата.
Що се отнася до Пипи - чете доста насила, но му е по-интересно от предишната - "Приказки по телефона" на Джани Родари. Преди това пък сам си прочете "Как да си дресираш дракон", по едноименния филм. Като казвам "сам си прочете" - имам предвид, че не съм го подканяла да чете, докато за следващите се налага... Confused И аз като dolores се чудя как да го заинтригувам да заобича книгите... Той ги обича всъщност, но ако аз му чета. Tired

# 27
  • София
  • Мнения: 39 744
След това съм приготвила "Патиланци", също от списъка.
На моята дъщеря "Патиланци" й беше трудна. Може би по-скоро на мен ми беше трудна, защото трябваше да обяснявам всяка дума. Така й не прочете книгата. Сега обаче се е навила да я чете.

# 28
  • Мнения: 4 966
Предполагам, че нещо такова и при нас ще се получи, защото наскоро я прегледах отгоре-отгоре и със сигурност ще има доста думи за обясняване. Това пък ще наруши ритъма...
Освен това току що му купих "Как да си дресираш дракон" на Кресида Коуел и предполагам, че ще "отсвири" задължителната литература Laughing. Но няма проблем - стига да чете!  Преди време бяхме купили тъничка версия на същата книга, за която споменавам в предишното си мнение. Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 39 744
Освен това току що му купих "Как да си дресираш дракон" на Кресида Коуел и предполагам, че ще "отсвири" задължителната литература Laughing.
И ние не караме по задължителната литература. Важното е да четат Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт