Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, бих искала да има една тема във форума, в която да може да се споделят идеи за неща, които можем да правим като хоби, да срещаме нови хора, но без да е скъпоструващо удоволствие. Защото да играеш тенис, да правиш професионални снимки или дори да посещаваш скъп спортен комплекс не е по джоба на всеки. За съжаление в България има много млади хора, които не могат да си позволят редица неща, които в други страни са даденост(примерно спортни съоръжения в колежи, университети, безплатни тренировки и т.н.). Сигурно някои ще си кажат- Еех, да бях на твое място, по-млада и без ангажименти, деца, но в действителност като изключим барчетата и нощните заведения, запоите по квартири и т.н., какво друго може да прави млад човек без пари, за да разшири интересите си и да се запознае с нови хора? Приемам вашите предложения. Надявам се темата да бъде актуална и за други във форума .   bouquet

# 1
# 2
  • Мнения: 11 747
Можеш да играеш компютърни игри - теглиш ги безплатно от нета;  да гледаш филми - пак безплатно от нета; книги - нашата регионална библиотека взима 10лв абонаментна такса за 1 година.
Това се сещам, за съжаление нито едно не е свързано със запознанство и общуване с нови хора.
Друго е плаж - лятно време, безплатен е. Разходка в някой мол.      Да, сетих се да допълня, че разходката може да е и в парк, както и гора, наоколо, може пикник.

# 3
  • Мнения: 1 906
Можеш да играеш компютърни игри - теглиш ги безплатно от нета;  да гледаш филми - пак безплатно от нета; книги - нашата регионална библиотека взима 10лв абонаментна такса за 1 година.
Това се сещам, за съжаление нито едно не е свързано със запознанство и общуване с нови хора.
Друго е плаж - лятно време, безплатен е. Разходка в някой мол.      Да, сетих се да допълня, че разходката може да е и в парк, както и гора, наоколо, може пикник.

Ах как завиждам на лекотата, с която говорят морските чеда  Crossing Arms Шегувам се, наистина завиждам, но благородно  Laughing

Drosophila, ти от къде си? Можеш да потърсиш някой младежки център (в по-големите градове има такива), в който има различни клубове и се извършват разни дейности- примерно етнография, приложни изкуства, помагат на младежи от социални домове и какво ли не- това е безплатно, или се плащат символични такси.

# 4
  • Мнения: 4 916
Ако авторката е в София, може да започне разходки из Витоша.

# 5
  • Мнения: 108
Крос в парка - чудесен спорт и напълно безплатен. Карането на колело също, ако имаш възможност да си вземеш велосипед.
Освен спорт, разходки и пешеходен туризъм, не се сещам за други хобита, които не са скъпи и същевременно позволяват социални контакти.
Ако си от София или друг по-голям град, в много читалища има любителски групи за народни танци. Събират се поне 2-3 пъти седмично. Таксите не са никак високи.

# 6
  • Мнения: 23
Аз сьщо се чудих с какво да се захвана че ми е много скучно а и нямам пари.От всички хобита най евтино ми излиза плетене на вестници а и е интересно.

# 7
  • Мнения: 431
Благотворителност и доброволческа дейност(БЧК).
Библиотеки.
Безплатни изложби има, включително и кинопрожекции.
Интернет - светът е твой.
Пешеходен туризъм.

# 8
  • Мнения: 11 747
Интернета всичките тука го практикуваме, вече. Наскоро посетих една безплатна изложба, бързичко приключих с това забавление - беше бедна и безинтересна.

П.С. Как се плетат вестници? Макар, че у нас вестници не се намират.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 425
В Южния парк и на поне още едно място в София, но се га не помня къде, има безплатен фитнес на открито.

Пътеката на Иван Иванов по водопровода от Симеоново до Бистрица и Железница е безплатна и пълна с хора.

Библиотеките на университетите предлагат доста възможности.

Университетски събития - безплатни са и отворене за посетители. Виж на http://www.nbu.bg/index.php?l=97 - като семинарите и лекциите са по-интересни от изложбите. Това върши работа за зимата особено - топло и интересно е. Цял ден можеш да останеш из разни събития и да срещнеш сума ти хора.

Народните танци - моята група е 35 лв на месец. Трябват ти само удобни обувки на около 3 см. ток.

Можеш да следиш "Предстоящи събития" на агенции, министерства, НПОта - и да ходиш. Хората ги обявяват, за да съберат посещаемост. Ако отговарят на интересите ти - там можеш да срещнеш хора със сходни интереси.
Някой беше казал за БЧК и доброволческа дайност.
И т.н.  и т.н.
Само си помисли какво ти се прави и ще го намериш, сигурна съм  Peace

# 10
  • Враца
  • Мнения: 2 659
Разхождане на чужди кучета,
хем ангажира времето,
хем е свързано с разходка на въздух в парковете,
хем можеш да извикаш и приятели, за да не ти е скучно и да
прекарате времето в сладки приказки,
хем си докарваш и някой лев!  Peace

# 11
  • Мнения: 23
PINA,плетенето на вестници е нещо като плетене на кошници но от хартия.Вестници,списания или от тези рекламните.Правят се трьбички и има някаква техника за плетене.Според мен нее трудно а е интересно.Сега сьм в процес на изучаване и по кьсно ще започна с плетенето.В нета има мн материал за това.http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=1252

# 12
  • Мнения: 666
Събирай салфетки  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 2
Благодаря на всички включили се. Не съм от София, но съм от сравнително голям град. Ще трябва да се поразтърся по-активно. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 5
1. Спорт - не евтино, но направо безплатно е да си изтеглите или вземете от приятелка курсове по тае-бо, пилатес и пр. За кроса в парка са писали вече.
2. Изучаване на народни танци - в youtube е пълно с клипчета. Това важи и за други видове танци.
3. Градинарство или просто отглеждане на цветя на балкона, при липса на градина.
4. Шах - купете си някоя книжка и шах, изучавайте стрaтегии, решавайте задачи и най-вече играйте с приятели. Ако няма такива ентусиасти, можете да играете online с непознати партньори или си вземете компютърна програма за шах. Препоръчвам фриц.
4. Изучавайте чужди езици. Просто вземете от рафта старите учебници от гимназията, граматиката и речника - всеки има такива вкъщи. За по-напреднали - гледайте филми на чужди езици.
5. Рисувате.
6. Пишете стихове (който може).
7. Не знам как се казва това хоби, но имам приятелка, която изработва разни декорации за вкъщи от всякакви материали - дърво, камъни, листа... Последно за Великден беше направила от прежда и хартия страхотни пиленца в гнездо.
8. Участвайте като доброволци някъде, където ви е по сърце. Не знам как е в България, но мои познати в чужбина помагат в кухня за бездомни като готвят вечеря, други за доброволци в пожарната, гражданска защита, трети ходят организирано в старчески домове на гости...
 Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт