Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 20 юли 2010, 09:46 ч.

Деца с увреден слух - 9

• 158 029
  • 558
  •   1
Отговори
# 555
Здравейте дами, имам питане, имате ли впечатление от детски слухови апарати на Phonak Audeo Marvel? Предложиха ми висок клас, цена около 3700 едното. Парите не са малко за две апаратчета, дете на 7 години, подобри ли се чуването, говора, такива беща ме интересуват.

Кики, за пръв път ли ще слага апаратче?
Моята сега ще прави 8 год и ще ги сменя. Досега беше с Отикон, 1200 лв едното. Оглеждам се за нещо уж по - добро, заради училището, но много ми се видя цитираната сума.

# 556
Тези ще са трети, аз също за училище искам нещо по-добро. Ние бяхме също с апарати като вашите, незнам дали от апарати или от настройки, но детето не чува всичко добре, има дефект в говора, а говори много. От обслужването във Варна не съм доволна от Отикон. Решила съм да сменя фирмата, от една година и половина ги посещавам и съм доволна. На мен цената също ми е много висока, но ако чува по-добре, бих ги дала. Мисля,че е във възраст, която е важна за образованието.

# 557
  • Варна / UK
Моята дъщеря е на 11г. и половина. От двегодишна е със СА, има невросензорна слухова загуба 65dB на ляво и 75dB на дясно ухо. И тя е сменяла три пъти апарати. Първите  бяха Oticon, чуваше добре с тях, но представителите на Oticon за Варна не можаха да направят настройките качествено и се наложи да пътуваме до Австрия...
За вторите апарати вече решихме да не правим компромис и взехме на Фонак от фирма Славена (2014г.). Същата година се преместихме в UK. Тук апаратите са по здравна каса и ни предложиха да ни ги сменят с техни (пак на Фонак), защото за тези, които бяхме купили, нямаха програма за настройване. Сменихме ги, дъщерята изкара 3 години с тях и през 2107г. пак смениха апаратите с по-нов модел - Phonak Sky 070 M13.
Скрит текст:
Сега виждам от сайта на Фонак, че този модел Sky  е от серията Marvel, най-вероятно е по-стария модел на по-новия Sky M-SP, който го има на този сайт, по-надолу:
https://www.phonak.com/us/en/hearing-aids/phonak-sky-marvel.html
Дъщеря ми е много доволна от този модел (Sky 070 M13), вече 3 години е с тези апарати, чува (почти) идеално. Тя няма проблеми с говора, въобще не може да се разбере, че говори човек със слухова загуба (за съжаление - само на английски Simple Smile ).
В училище ползва и ФМ система, доскоро беше с Roger Zoomlink+
Скрит текст:
Тази година я смениха с Roger Pen
https://www.phonak.com/us/en/hearing-aids/accessories/roger-pen.html
и имаше първоначално някаква несъвместимост с т.нар. shoes, които се закачат към апаратите, но я оправиха.
ФМ системата е голямо предимство. Предавателят е в говорещия (или близо до него) и когато в включен, детето  чува говорещия, а околният шум се заглушава.
Това е, в общи линии. Фонак са хубава, но скъпа марка. Тук са по здравна каса.
Може да проверите дали има вариант да се закупи по-стария модел  - този, с който е дъщеря ми - той трябва да е по-евтин.
Ако имате въпроси - съм насреща.

# 558
Благодаря, ще прочета обстойно. Много ми беше полезна.

Общи условия

Активация на акаунт