Задна хрема.... как се справихте

  • 167 327
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Според трима доктори сина ми е със задна хрема и затова не мога да се справя с постоянната кашлица, но и не ми изписват радикално решение. Вече съм отчаяна и търся доктор, който би ми помогнал! На УНГ за преглед на трета сливица не мога да го заведа докато не се успокои лигавицата на носа.На тест за алергия също, защото от 4-5 мес. сме постоянно на лекарства, а за теста не трябва да е приемал медикаменти 1 месец smile3511


Дайте идеи, моля Praynig Praynig Praynig

# 1
  • Мнения: 800
Да, гаргара с ензима серрапептаза, разтворена в сок. От магазин "Лечител" - Боди флекс плюс.

Това е финландска серрапептаза.  

Разтваряте две капсули в чаша сок, прави гаргара  го изпива. Три пъти дневно за една седмица.

Резултат - след часове. Но ще продължите седмица.

Успех!

P.S. Подтиска и алергиите... bowuu

Сега видях, че няма три години (не знае какво е гаргара) - да го пие бавно. Би трябвало да му отреже кашлицата веднага.

Последна редакция: ср, 21 юли 2010, 13:39 от PinkPanther

# 2
  • Мнения: 217
И моят голям син често ги прави. При него проблема е, че редовно лепва бактерии от градината. Пускам му гърлен секрет, антибиограма и антибиотик. Това е при нас, друго не ни спасява, последния път кашля цели два месеца в оптитите ми да намеря различно от АБ решение, но накрая от силната кашлица стигнахме до ларингит Sad
И въпреки това бих пробвала горното предложение, за пръв път чувам за този ензим. Майски сняг, би ли обяснила на какъв принцип действа този ензим.

# 3
  • Мнения: 800
Като искаш биохимично обяснение...

Системния протеолитичен ензим (в случая серрапептаза), се свързва със собствения алфа 2-макроглобулин в организма и така образувания комплекс различава собствените от чужди протеини и лизира (разгражда)  чуждите.

Ефективно при бактериални инфекции, не действа при вируси.

Има дъъълга тема то въпроса "протеолитчни ензими...".

Това е положението!

За ученолюбивите - от тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=452318.0

Последна редакция: чт, 22 юли 2010, 10:50 от PinkPanther

# 4
  • Мнения: 217
О много ти благодаря, точно това ме интересуваше, дали действа при бактериални инфекции, защото точно за тях ни дават антибиотиците. Благодаря за инфото Peace

# 5
  • Мнения: 96
 PinkPanther , Благодаря ти
Ще пробвам и това....та то на мойто дете само самолетно гориво не съм давала  Laughing Laughing
Като търсех информация в нета намерих твоята тема и започвам да я чета с интерес.
Исках да уточня:  "Бодифлекс Супер" ли трябва да търся?

# 6
  • Мнения: 800
Да, точно това.

# 7
  • Мнения: 217
Пинко, в листовката на този ензим пише, че не е подходящ за деца. Заради капсулите ли са го написали, сигурна съм че имаш отговор Peace

# 8
  • sofia
  • Мнения: 404
Още в начална фаза започвам много често да почиствам носа със Стеримар/през 2-3 часа/ и капки Коларгол обилно, за да може да облеят и сливиците.
Това с коларгола го правих като беше по малък/лекар ми го е казвал/.

# 9
  • Мнения: 800
Защо са го написали, не знам. Но досега десетки майки са го прилагали при деца за лечение на възпаления на горните дихателни пътища и носоглътката. Виж в темата.

Освен това в цитираните статии е казано ясно, че саррапептазата (в случая  - серразим) е абсолютно безвредна за деца.

А ние обикновено го прилагаме в двойно по-голяма доза (40 000 HUT).

Ако имаш опасения, пробвай го първо ти.

Ето финландското описание (на английски). Там за деца нищо не пише :  Mr. Green

http://www.verkkoapteekki.fi/product_info.php/cPath/946_55_873/p … /2696/language/en

# 10
  • Мнения: 217
Да, така е, прочтох, нищо не пише за деца.
Ще прочета темата още веднъж, иска м се да открия някоя майка с опит, въпреки че ме убеди вече Wink

# 11
  • Varna
  • Мнения: 439
Години наред се борим с задна хрема. Имаше по 2-3 месеца в които нищо не помагаше да спрем нощната хрема. Засега единственото което ми помага е Капки в носа Тобрадекс или Макситрол. Те са антибиотични, за очи са, но действат фантастично. Подсилвам имунитета с нещо, редувам стеримар и 2 пъти на ден по 2 капки от тези и за 2-3 дни е готова.

# 12
  • Мнения: 290
Години наред се борим с задна хрема. Имаше по 2-3 месеца в които нищо не помагаше да спрем нощната хрема. Засега единственото което ми помага е Капки в носа Тобрадекс или Макситрол. Те са антибиотични, за очи са, но действат фантастично. Подсилвам имунитета с нещо, редувам стеримар и 2 пъти на ден по 2 капки от тези и за 2-3 дни е готова.
И ние сме почти на същия принцип. Задължително почистване на нослето със Стеримар или Низита преди сън или след разходка Peace
Аз съм доволна като че ли повече от действието на Тобрадекс, отколкото на Макситрол. При последната обилна хрема педиатърката измисли схема - комбинация от Тобрадекс и Виброцил (редуваме ги през деня) и ефекта беше поразяващ Party Не можех да повярвам как толкова бързо се справихме този път, иначе винаги ги влачим сополите 20 дни.
Основното ми притеснение е, че капките имат и кортикостероиди и това често капане в носа.....
Все пробвам алтернативи, но все опираме до тях ooooh!

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Синът ми от бебе до сега - почти 5г е все със задна хрема, когато се разболее  ooooh! ooooh! ooooh!
Пробвала съм какво ли не, нищо няма ефект. Получава временно облекчение за 2-3 часа макимум и после пак се почва. Най- големият кошмар е през нощта, когато почне да се дави и повръща от сополите, които му се стичат в гърлото... Tired
Нямам рецепта за справяне с проблема, но се записвам да ви чета, ако някоя от вас е намерила такава. Peace

# 14
  • Мнения: 2 070
Дъщеря ми е на 6 г.имаме този проблем от 1 годишна възраст
Това беше и причината да се регистрирам тук Grinning
Трябва да се открие причината.
От това което съм изчела проблема е
-алергичен целогодишен ринит
-носна сливица
-бактерия в носа
-изкривена носна преграда
-полипи
-рефлукс
при моето дете се оказа рефлукса
три години ходихме по лекари, то не беше алергия, астма, вадихме два пъти носна сливица, поне 10 пъти лекувахме бактерии
докато не открихме основния проблем хремата не спря
И болна и здрава, легнеше ли и започваше да се дави от сополи
Кой да предположи че стомашни киселини могат да алергизират носоглътката
Пожелавам ви да откриете проблема, за да се справите с него
Успех

Общи условия

Активация на акаунт