Помощ! Взе ми детето...

  • 4 994
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 316
Вчера му казах, че се разделяме. В нашите отношения все той си е тръгвал и е заплашвал и после аз съм го приемала... и пак психически тормоз... Преди време осъзнах, че не заслужавам такова отношение и след последния път, когато си тръгна бях убедена, че няма да го приема пак, но той с много разговори и номера успя да ме манипулира. Това беше преди 2 месеца. Докато беше вкъщи не ме обиждаше и се държеше добре, но всеки ден имахме дълги и мъчителни разговори. Все плачеше и се тръшкаше, че не го обичам и не го искам...
Вчера за първи път аз реших да кажа край. Имаше заплахи и злоба, обичам те и не мога без теб...
Детето беше от около седмица на вилата с родителите ми. Днес той отишъл и казал, че ще я води до съседен град при колега и детенцето му. Нашите естествено я дали, защото не са наясно какво се случва тук. После ми се обади и каза какво е направил, и че се е посъветвал с адвокат и за това ми звъни да знам, че детето е с него. От тук нататък сме щели в съда да се видим.
От тук нататък какво? Какво да правя? Какви са му шансовете да не ми я върне?
Вие имахте ли такива случаи с БНД? Как се справихте със ситуацията?

# 1
  • Мнения: 1 931
Първо е трябвало да кажеш на вашите и да ги подготвиш да не му дават детето, но станалото станало. Утре е добре веднага при адвокат, отиди и в агенцията за закрила. Подай жалба и в полицията, че е взел детето и се е покрил някъде, ако трябва и за национално издирване да го обявят. Ако трябва и сега веднага отиди в полицията. Няма смисъл да чакаш той да ти даде детето или пък съда какво ще реши. Ако ти не реагираш може и да успее да го вземе. Не чакай нито ден.

# 2
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Още ли не си отишла в полицията Shocked??????

# 3
  • Мнения: 2 011
1. Oтиди в полицията
2.Наеми си адвокат !
Стискам палци!! Praynig Praynig Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 17 144
И какво ще направи полицията, бе, хора. Те нямат развод, няма присъждане на родителски тела, нищо. В момента ситуацията от гледна точка на полицията е обикновено семейство.
Единственото разумно поведение в момента според мен, е да се говори с бащата со кротце, со благо, да види дали там може нещо да се въздейства. Да разпитва къде е детето, кой го гледа, добре ли е, да настоява да го чуе и да го види ... ей в тази посока бих действала аз. Най-вече да се опита да разбере  къде е детето и да се помисли няма ли начин да си го вземе обратно.

# 5
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Алексче, кураж!  Hug

Дано вече си се свързала с адвокат, ако не се лъжа се пускат привременни мерки (докато мине делото и се присъдят правата) при кого да живее детето. Не се притеснявай, бъди силна, всичко ще бъде наред, просто не се бави с адвоката, за да не решат, че не се интересуваш от детето си!

# 6
  • Мнения: 1 507
От полицията в момента не очаквай съдействие - без значение дали имате брак или не, вие сте родители с еднакви права и точно колкото ти имаш право да задържиш детето, толкова има и той.
Свържи се с адвокат, колкото по-бързо, толкова по-добре. Той ще ти обясни за привременните мерки и предстоящето дело!

По време на нашите дела, тоест преди започването им, адвокатката ме посъветва в никакъв случай да не се поддавам на приказките "Пусни я сега при мен и ще си оттегля исковата молба", защото това значи, че детето може да бъде задържано и то съвсем законно до края на делото.

Опитай с разговор, нормален и възпитан, доколкото в момента ти е възможно. Друго не мисля, чо можеш да направиш.
Успех и бъди силна!

# 7
  • Мнения: 552
Точно защото родителите са с равни права, единият няма право да отказва достъпа на другия до детето. Консултирах се с трима различни адвокати в подобна ситуация - аз обаче се изнесох предварително, при заплахите да ми вземат детето, и веднага подадох молба за развод - за да мога да взема детето законно. И по съвет на адвокат оставих писмен подписан документ (писмо до мъжа си), в който пиша, че отивам с детето на почивка - точно за пред полицията, ако той подаде жалба срещу мен.
Доколкото знам, полицията и прокуратурата са длъжни да съдействат, особено ако майката не знае къде е детето и няма достъп до него - бащата няма право на това точно защото са женени и няма подадена молба за развод.
Alex4e, кураж и си търси правата  Hug

Последна редакция: пн, 26 юли 2010, 14:43 от indian rose

# 8
  • София
  • Мнения: 4 035
Не знам дали ще действа полицията или не, но знам, че трябва по всевъзможни начини на да се опитваш да стигнеш до детето си и то със свидетели. Подай си жалба в полицията, в която напиши, че мъжа ти ти отказва информация къде държи детето, дори и да не направят нищо не могат да ти откажат да подадеш жалба, така ще имаш доказателство. Отиди със свидетели при родителите му, звъни му, искай си детето непрекъснато и незабавно заминавай при адвокат.

# 9
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
От полицията в момента не очаквай съдействие - без значение дали имате брак или не, вие сте родители с еднакви права и точно колкото ти имаш право да задържиш детето, толкова има и той.Свържи се с адвокат, колкото по-бързо, толкова по-добре. Той ще ти обясни за привременните мерки и предстоящето дело!
Ами то4но заради това Peace,заЩото те са с равни права,той не може да задьржи детето без нейно разреШение

# 10
  • Мнения: 316
Благодаря ви момичета, но проблема за сега се разреши. В 10 и нещо вчера звънна, че ще върне детето, защото тя трябвало да живее с мен и бил направил глупост...
Сега нямам идея какво да очаквам, но след като не сме подписали и детето живееше в моя дом нямам ли по-големи шансове да остане при мен макар и да сме с еднакви родителски права?
Изобщо не съм наясно с правната част на нещата, а все се надявам да се разберем нормално..  Rolling Eyes

# 11
  • София
  • Мнения: 17 144
Алексче, много се радвам на това развитие на нещата  Hug
Колкото до живеенето занапред - дали ще е с теб или с баща й - мисля, че той съвсем ясно е показал, че няма нерви да я гледа за повече от ден-два, така че мисля, че няма за какво да се тревжиш Simple Smile На приказки всички са велики, ама като се сетигне до реалната отговорност и ангажимент - опа, глупост направих Simple Smile

# 12
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Похвала за таткото! Въпреки, че не съм очарована от факта, че е взел малката, по-важното е, че тя сега е с теб!
Най-добре ще бъде за всички ви, ако се разберете като възрастни - и най-вече в полза и името на детето. Важното е ти да му покажеш, че не би ограничила срещите между него и нея и че не искаш да я използваш като оръжие, както за съжаление се случва в доста такива ситуации. Ако се съгласи да подпишете споразумение, че малката ще живее при теб, а той ще може да я вижда, взема, месечна издръжка и т.н - подписвай смело! Стискам ти палци всичко да мине бързо! В случай обаче, че откаже споразумение, пътят е един - адвокат, привременни мерки и съд!

Бърди, жалката истина е такава, поне за голяма част от нас...

# 13
  • Мнения: 2 011
Алексче, много се радвам на това развитие на нещата  Hug
Колкото до живеенето занапред - дали ще е с теб или с баща й - мисля, че той съвсем ясно е показал, че няма нерви да я гледа за повече от ден-два, така че мисля, че няма за какво да се тревжиш Simple Smile На приказки всички са велики, ама като се сетигне до реалната отговорност и ангажимент - опа, глупост направих Simple Smile
Точно така ! Бърди добре го каза !  Peace
Ясно  е , че детето ще си бъде с теб и ти  ще се грижиш ежедневно за него.
Пожелавам ти да  останете в добри отношения  с БНД и той да ти помага !  Peace  bouquet

# 14
  • Мнения: 552
Алексче, представям си какво си преживяла покрай вземането на детето... но пък това вероятно ще ти спести бъдещи тежки дела, след като бащата е осъзнал, че реално не може/не иска да го гледа постоянно  Simple Smile
Радвам се, че лошото е минало  Hug
Начинът да се разберете нормално е да подпишете споразумение и всичко да мине по взаимно съгласие - най-бързият и прост начин.
А според адвокатите в България шансовете при развод дете да се присъди на бащата са минимални, стига майката да няма някакъв очевиден тежък проблем (от типа на алкохолизъм, наркомания, психическо заболяване)  Peace

Общи условия

Активация на акаунт