Ама наистина ли ни трябват съпрузи?

  • 15 994
  • 533
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 562
Аз бих допълнила, че е противоестествено жената да е без мъж и мъжът без жена - от чисто еволюционна гледна точка. Природата за това е създала два пола. Иначе щеше да има само един пол, ако другият не беше нужен. Peace
Не съм много съгласна. Природата е създала два пола за възпроизвеждане. Двама души могат да имат дете и без да си поделят домакинството, сметките, прекрасните моменти в живота, драмите, без да си перат взаимно чорапите и т.н.

Между другото струва ми се, че в България от набиваното с години мнение, че хората трябва да са женени, има доста несполучливи бракове и съжителства. А в това в последно време имат пръст и турските сериалчета  Laughing  Peace

Природата е създала два пола за възпроизвеждане (за възпроизвеждане съществуват също така и хермафродитни видове Wink Защо се разделят половете?   ideauu Еволюция? Защо?), но също така при видовете, при които броят на женските е приблизително равен на броя на мъжките индивиди (а включително и при хората е точно така), има ДВОЙКИ, които остават заедно! Wink  Peace  Така че - да, противоестествено е мъжът и жената да са отделни единици. Да изневеряват (съвкупление с друг освен с партньора) - случва се и при животните (и при двата пола при това), но при животните това не е драма и двойките са си двойки. Вземете за пример щъркелите, гълъбите, орлите, славеите, синигерите, лястовиците (както и много други видове птици), но също така и чакалите, както и други бозайници - обособяват брачни двойки. Да - еволюцията Е достигнала до "извода", че брачната двойка е изгодно съжителство между двата пола!

А това, че хората винаги израждат нещата и първоначалния замисъл, е отделен въпрос!  Peace  Wink

Последна редакция: вт, 27 юли 2010, 12:00 от pudding

# 46
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
А,не това е дискриминация! Simple Smile
Все по често чета,че природата е създала два пола....,това не би трябвало да е причина да имаме мъже.
Нали уж пишещите тук са  толерантни?

# 47
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
запис.

# 48
  • Мнения: 562
Напротив - причина е! Wink Така е естествено по природните закони, но ние имаме волята да действаме според желанията си (а това също е дело на природата), така че имаме причина да бъдем индивидуални.  Peace  Само че тя отново е чисто и просто природно дело. Wink Мозъкът ни, а съответно и всичко, което мислим и вършим, също е природно дело! Желанието ни да се развиваме (функция на мозъка) Е природно дело. Природата ни дава предпоставките и ние решаваме (дело на "природния" ни мозък) дали ще "растем" или не. Но ако нямаме предпоставките (психично заболяване)? Тогава няма развитие - освен това, което имаме като възможност, дадена ни от природата. Ако нямаме желание за партньор, деца (за момента или по принцип) и т. н. - то пак е природно дело. Дали е грешка или еволюция, която нямаме нивото, за да обясним, това така или иначе си остава природно дело, а не че е зависело от нас дали ще искаме партньор или не (говоря за вътрешното ни усещане и желание дали по принцип искаме, а не за това дали отлагаме поради някаква причина). Дали ще сме толерантни или ще дискриминираме Е природа! Казвате, че е влияние на средата? А обучаемостта и способността ни (функции на мозъка) да възприемаме опит и гледни точки? Те СА природни дадености. Wink Т. е. нищо не зависи от нас самите, а от това какви ни е създала природата!  Laughing

Последна редакция: вт, 27 юли 2010, 12:13 от pudding

# 49
  • Варна
  • Мнения: 957
Аз съм индивидуалист, темерут, студена съм, понякога имам чувството, че всички у нас ми ядат от пространството, въздуха. Не мога да кажа, че не съм си задавала този въпрос. И все пак, с децата и съпрузите ми е било/е по-добре. Защо? Не знам. Не ми беше зле между двата брака, но не ми беше и по-добре. Явно наистина е природа. Особено сега - спокойно ми е, забавно ми е, аз съм сякаш по-добра, по-хубаво ми през уикенда, когато съпругът ми е с мен, отколкото, когато го няма. На моменти чак се изненадвам. Определено има хора, които много харесвам и обичам, но с тях не бих могла да живея - обсебващи са.

# 50
  • Мнения: 0
Wink дето се вика - как'сийка РУЛЗ !!!!

Пуснах темата преди да съм си изпушила първата цигара за деня и не зададох въпроса правилно.

Не става дума за брак, а за обвързване в широк смисъл. Съпруг, приятел, другар, все тая... Влюбването е предпоставка, приятелството - развитие, децата са краен резултат, не причина.

Какво ви кара да се обвържете и стоите обвързани пред това да сте си сам/сама? Конкретни събития и причини по пътя. Как се обогатява себеусещането ви, че да си кажете, да бе, по двойки е по-добре.

Това може и да е въпрос към мъжете.


МЪдааа .. никотЪина е благодатЪ за мозАчната дейностЪ 

по темата : виж са  Sunglasses  т.е. глей са  Sunglasses  ако човек цял животЪ е живел без да се къпИ и това не му пречЕ .. как да мО Убясниш че банятЪ е убуу нещУ ...

п.п. Сори - не пушЪ и мозОкОт ми отказУва  Whistling

# 51
  • Мнения: 562
Мммдаааммм, никотинът и всички останали вещества, които поемаме волно или неволно, с наше знание или незнание, влияят върху функциите на организма ни по някакъв определен начин. Wink

# 52
  • Мнения: 2 865
Е освен да се създаде чисто биологически поколението то трябва да оцелее, да се изхрани, да бъде защитено и интегрирано.
Точно това е смисъла на семейството и при животинските видове семейството го има в един или друг вид. Хората освен това откакто са създали оръдията на труда съумяват да създават материални блага, които се стремят да задържат за себе си и да оставят после на собственото си поколение, с техните си гени, и така от по-примитивните полигамни общества се преминава към моногамните.

# 53
  • Мнения: 431
Ако си нямам мъж, кой ще ме пази от чудовищата нощем? Така съм го разположила, че ако чудовището тръгне към мен, първо да изяде него. Така аз ще чуя навреме и ще се спася. Peace

Ползвала съм котка за тази цел, ама има специализирани човекоядни чудовища, пък и тя като заспи на топло тесто - няма събуждане. Rolling Eyes

# 54
  • Мнения: 0
Трябват ни съпрузи! Хора на чието рамо да поплачем!
Вие не сте ли слушали какво ви говори попът на църковния брак? Или минахте през църквата, само защото така се прави?
Ааааа, сетих се, може би тази тема е сътворена от някоя бивша съпруга и настояща феминистка с леко разочарование от брака и много материали в нощното шкафче.

# 55
  • Мнения: 562
Аризона, нещо в този аспект исках да напиша, но не ми се обясняваше.  Blush  Сега обаче, "подтикната" от теб, ще си кажа. Wink
По въпроса за чорапите (споменати от Stanislava_)  Laughing  - животните (дивите) нямат чорапи и заради това не си ги перат взаимно, НО се изхранват и защитават взаимно. При някои видове има "мъжка" и "женска" работа, но при други - не. И бащата и майката мътят яйцата, и бащата, и майката носят храна на пилетата, женската жаба снася яйцата, а мъжкият ги пази, докато се излюпят и след това пренася излюпените попови лъжички на гърба си до водата (при някои жаби) и т. н. с примерите от птичия и "нептичия" свят. Ако имаха чорапи - и чорапите щяха да си перат, ако мислят, че е необходимо.  Whistling  Така че - ние хората имаме чорапи и заради това си ги перем. Ако нямахме (някои нямат - туземци и т. н.), нямаше да си ги перем. Просто брачните двойки се обособяват, за да се грижат за поколението и един за друг, а каква работа ще вършат заедно - това зависи от вида и начина му на живот изобщо, а не от това дали се размножават двуполово или самосиндикално чрез хермафродитизъм. Wink  Peace

Последна редакция: вт, 27 юли 2010, 12:45 от pudding

# 56
  • Мнения: 0
ама има специализирани човекоядни чудовища, пък и тя като заспи на топло тесто - няма събуждане. Rolling Eyes

дааааа вЕрно е ... бррр  Confused

# 57
  • Мнения: 431
Боже, пак ли до чорапите се стига... В темите ЗА и ПРОТИВ събуването - чорапи и гъбички, в темите за любовници - кой му перял чорапите, тук - пак чорапи. Баси, перални нямате ли.

# 58
  • на 4-ия етаж до асансьора
  • Мнения: 621
Дали мога без мъж в ежедневието си -да! Не ми е чужда "мъжката" работа и се справям с нея доста успешно! Имам си куче - значи има и кой да ме изслушва и на кого да си "излея" чувствата.
Финансово съм независима....ама
Тук е голямото НО. Въпреки, че мога да се справя със всичко сама искам да съм с Него! Приятно ми е да ме прегръща; да ми разтрива гърба или краката, когато съм уморена /имам си и вибромасажор  Whistling/ ; да ме глези и отменя; да е до мен и да ми е опора...но най-приятното от всичко е, че се чувствам обичана!
Не бих заменила за нищо усещането, че заспивам прегърната!

# 59
  • Мнения: 212
Извинете, но бихте ли ми казали точно кое му е хубавото на това да имате съпрузи или изобщо да се обвързвате, защото аз по една или друга причина виждам само негативната страна. Нищо от живота ми с мъж под един покрив не е по-хубаво от живота ми без него...

Какво намирате вие, което явно аз или не намирам в мъжете, които срещам, или нямам очи да видя?

Аз виждам само ограничаване на свободата, заместване на времето за приятни неща с домакински и битови задачи, изисквания към мен, натиск за компромиси, скука и потисничество за духа. В замяна получавам мъжко телесно присъствие и уж подкрепа, ама тя е малко разтегливо понятие.

Толкова ли съм повредена?

Какви са вашите мъже, че предпочитате да живеете с тях, а не сами?

Явно не нацелваш праивлните мъже?! Или самата ти нагласа е такава.Не знам Wink
На мен домакинските задачи са ми приятни още преди да го срещна.Но никога не ме е ограничавал да вися вкъщи,за да чистя и готвя.Свобода никога не ми е липсвала-имам я в изобилие. По-важното е,че се чувствам свободна и с него.Подкрепа съм получавала винаги,когато съм имала нужда от нея,без да я търся дори. Забавляваме се много хубаво заедно,точно толкова добре,колкото и по отделно Simple Smile Помага ми за много неща,никога не ме е притискал,не е искал от мен да правя компромиси-каквото съм искала,съм го правила по собствена воля и преценка Wink
Не ми е съпруг още,но не смятам че разликата е особено огромна-дали ще е с подпис или без подпис,той пак ще си е моят мъж!

Общи условия

Активация на акаунт