КИСЕЛИНИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • 3 135
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 477
Не искам да те плаша, ама и аз бях така от 4-5 месец, та до края....Даже влезнах да раждам и си носех таблетките за киселини с мен за смях на докторите Laughing
Единственото, което помагаше до някъсе беше Талцид - съдължа сода бикарбонат и има леко ментов вкус, разрешено е за бременни. Освен това тестените храни влошават положението, пържено и пикантно. Но след 7 месец даже на гладно имах киселини, ама не е задължително и при теб да е така.
Леко бременеене и успех!  Wink

# 16
  • sofia
  • Мнения: 769
Пробвайте с половин чашка бира, без значение каква.  Grinning

# 17
  • Мнения: 2 567
И мен ме мъчат киселини сега от време на време.  Imp Имам чувството, че всички неразположения по време на бременност, описани в книгите, няма да ме подминат-гадене, драйфане, гъбички, болки в кръста, подуване на крака  Close  Кой знае какво още ме чака....

24та седмица  :B-fly:

# 18
  • Мнения: 1 975
Gaziranata voda pomaga  Wink

# 19
  • София
  • Мнения: 2 186
На мен срещу киселините ми бяха изписали някакво лекарство, но то не ми помогна.
Помогнаха ми пуканките - но не от готовите пакети за микровълнова фурна, а си вземах от пазара царевица за пукане и сама си ги пуках с малко олио. Така изяждах по 2 - 3 големи купи на ден, което означава по 1 кг царевица на седмица / колко много калории!!! /. Но иначе се побърквах от киселини...

# 20
  • Мнения: 503
Много помага Talcid, таблетки на Bayer. Удобното е, 4е можете да ги носите със себе си и да ги взимате и когато сте навън, те се сму4ат и не ви трябва вода.
Не знам оба4е, дали и в какво коли4ество могат да се взимат от бременни, не си пазя листовката Embarassed , така 4е НЕПРЕМЕННО СЕ КОНСУЛТИРАЙТЕ С ЛЕКАР, преди да запо4нете да ги взимате.

# 21
  • Мнения: 1 512
Аз имах ужасни киселини към края на 6- я месец, консутирах се с моя гинеколог, той ми препоръча да пия чай от жълт кантарион. На мен ми помагаха изобщо билковите чайове, не само кантарион, и обикновени бисквити.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 105
Здравей, аз също имах проблем с тези ужасни киселини .В 7 мес.  лежах малко в "Шейново" та там една от жените в стаята ми каза да пробвам с дъвка!Наистина облекчава, пробвай.
Чао

# 23
  • София
  • Мнения: 255
Цитат на: mileniko
Здравейте,бременна съм в 5я месец и от известно време имам страхотни киселини Cry . Имам чувството, че се появяват от всякаква храна. Аз пия сода бикарбонат, но съм чувала, че не е хубаво да се прекалява. Моля, ако някой има опит с друг лек, да сподели.

здравей,
моите киселини от 5 месец до сега/8 месец/ са ужасни, стигам до повръщане почти всеки ден.
Моят лекар ми препоръча СТОПАЦИД - на мен ми помага, но най-добре е да питаш своя лекар.
чао и успех

# 24
  • Мнения: 3 153
На мен ми помага единствено обикновена бисквита! Хапчета не пия, защото все пак са си хапчета Sign Exclamation  Sign Exclamation
Но моя съвет е да видиш след каква храна се получават ипросто да не я ядеш-в моя случай това са рани тестени неща(банички,кифлички), пържено, люто, шоколад. Като не ям такъв тип храни нямам киселини с дни. За разлика обаче от тази сутрин, когато хапнах буквално една хапка бутер баница и сега се опитвам да се спася с бисквитки;)

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 14
Ееееееееееееее. Толкова дълъг отговор написах и накрая пак " Could not connect to the database".Ужас.
Та исках да кажа, че само Талцид и сода ми действат, което е добре. Справяме се някакси. Няма как-трябва да изтърпим. Всъщност като си помисля какво трябва да изтърпя след 4 месеца, киселините изобщо не ми изглежда като проблем.
Мен лично много ме е страх от раждането - не знам за Вас. А всеки вика - не се притеснявай, всичко ще е наред.Аз съм и по-дебеличка, а съм чувала, че пълните жени раждат по-трудно и...............
Не знам.
Айде, че смених темата.

# 26
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ако можеш избягвай сода бикарбонат, по-добре пий газирана вода - също помага. И не комбинирайте сода с лимонов сок - содата неутрализира киселината на лим.сок и въобще не действа. Чаша бира помага и при гадене. Винаги похапвай по нещо, при пълен стомах е по-поносимо. Но всичко е много индивидуално, така че ако искаш наистина се консултирай с гинеколога си.
А иначе моите киселини почнаха към 3 мес. и до края  Shocked , нищо не съм пила, търпях ги. Така бях свикнала с тях, че като родих все едно ми липсваха Wink . Много бяха неприятни, но и бебчо беше с много коса  Grinning .

Общи условия

Активация на акаунт