За Стара планина или ще ядем ли някога отново колбаси с месо?

  • 36 547
  • 543
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Опитах те ли продуктите под новия стандарт? Чух че от вчера малотрайните колбаси са на пазара. Аз още не съм пазарувала от тях. Интересно ми е какви са първите отзиви.
Мислите ли че ще има полза от налагането на стандарта Стара планина? Аз съм леко скептична. В началото вероятно качеството ще се контролира наистина, но не може на главата на всеки производител да виси неподкупен служител на контролиращ орган.
И друго - всички продукти по този стандарт ще са около 2 пъти по скъпи от останалите. Дали пък няма да се почне хитруване със сроковете на годност. И в момента масово в големите магазини стоката залежава и се пренабиват нови дати за срока на годност.
Какво мислите вие?

# 1
  • Мнения: 5
все си мисля,че Българина си е шмекер,и  ще измисли начин да направи шмекерия и с тези стандарти

# 2
  • Мнения: 2 401
Може да не съм разбрала, ама ми се причу, че към края на годината щели да се явят новите салами.  Требе да изручаме старите първом.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 623
В България  -   НЕ  Naughty
Когато в една държава всички са подкупни,
нещата просто няма как да се случват  Naughty

# 4
  • Мнения: 2 821
Опитах те ли продуктите под новия стандарт? Чух че от вчера малотрайните колбаси са на пазара. Аз още не съм пазарувала от тях.

Може да не съм разбрала, ама ми се причу, че към края на годината щели да се явят новите салами.  Требе да изручаме старите първом.
От вчера влиза новият стандарт. Тепърва ще се правят. Съмнявам се в качеството им. Не вярвам да има масов контрол.

# 5
  • Мнения: 3 459
Изобщо не ми се вярва, че ще ядем колбаси от истинско месо видиш ли.
Пак ще има шмекерлъци и подкупи. При глоба от 100 хил. и отнемане на лиценза, както се изказа министъра, то подкупите ще започват минимум от 50 хил. Ще има кой да ги даде и съответно кой да ги прибере.

# 6
  • Мнения: 353
аз пък чух, че най-рано от есента ще са на пазара

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
аз пък чух, че най-рано от есента ще са на пазара

Сега влиза в сила, но важи само за малотрайните. След месец ще се появят и разни сухи колбаси и луканки - разликата е уж за ради това че трябва да се спазят технологичните срокове за сушене на трайните колбаси.

# 8
  • Мнения: 1 788
Е, как от вчера, като съвсем скоро слушах и казаха, уж официално, че най-рано есента, т.е. след един месец горе-долу?!
Или както се случва често - ментетата тръгнаха още преди официалните продукти с този стандарт?!

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Е, как от вчера, като съвсем скоро слушах и казаха, уж официално, че най-рано есента, т.е. след един месец горе-долу?!
Или както се случва често - ментетата тръгнаха още преди официалните продукти с този стандарт?!
http://business.actualno.com/news_309397.html

# 10
  • Мнения: 9 865
Звучи съмнително. То на нас вече кое ли може да ни прозвучи убедително...

# 11
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Вчера по новините на НТВ казаха, че производителите имали някакви проблеми и пускането на пазара ще се забави в неопределен срок.

Иначе лесно ще разбера истински ли са или не. Съответно дали ще ме спечелят за редовен клиент или не.

# 12
  • Мнения: 1 788
Хм, почнаха вече да увъртат нещо ми се струва...
Не знам за производителите как ще са нещата, но се надявам да има добър контрол поне.
Иначе - кефя се много за Камчия-та  Mr. Green , че скоро пробвах такава, но няма нищо общо с едновремешната... Чак ми се доповръща от тази, която купих и я дадох на кучета...

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 9 715
Чакам с нетърпение. Споделете ако намерите такива в някой магазин.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 901
Аз пък мисля, че излишно се всява паника с този стандарт и повишаването на цените. Освен морален проблем да има някой производител пред клиентите си, че вече продуктът му няма да се казва "свинска наденица Стара планина", а "соева наденица Сойчо" и цената ще е същата... какво друго?! Важното за мен е да се знае какво се купува...

Аз купувам от край време кайма от един месарски магазин до нас, на място я мелят. Е, не вярвам да се покачи цената й. Да не би месото да се повиши като цена?! "Каймата" в повечето магазини отдавна не е достайна да носи това име, само който е ял някога истинска кайма, може да усети разликата.

Общи условия

Активация на акаунт