ЗАКУСКА НА 9 МЕСЕЧНО БЕБЕ

  • 16 967
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Здравейте! Ние сме на 9 месеца, в 8 часа давам попара;11,30 часа пюре / месно или зеленчуково / ; 14,30 - кисело мляко с банан и бисквита или пасирани пресни плодове или някакво кремче; 18 часа - супа и в 21 часа мляко. Каква закуска давате вие?  Дали е рано за кус-кус или юфка, нещо да се разнообрази?

# 1
  • Мнения: 1 341
Здравей, струва ми се, че бебето ви приема малко количество мляко и много твърда храна, но всеки сам преценява за себе си и своето дете.

Моето бебе е на 10м. и сутин в 10ч. давам плод-разнообразявам го с различните според сезона. Wink

# 2
  • Мнения: 28
Тя дори понякога и вечер отказва да пие млякото.

# 3
  • Мнения: 1 341
Много е малка, за да отказва млякото. До 3 години млякото е важна част от храненето на детето.

Ето тук има полезно инфо за количеството твърда храна според възрастта на детето
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22547.0

ПП. В твоя случай аз лично бих намалила твърдата храна и ще наблегна на млякото. Peace

# 4
  • Мнения: 97
кус-кус може има един вид на Плазмон от 4мес пробвай

# 5
  • Мнения: 2
Според мен на твоето детенце освен попара и кус-кус можеш и някаква каша да му даваш за закуска

# 6
  • Мнения: 200
Когато детето ми беше на 9 месеца,давах основно кърма. Нямаше заместено хранене до годината.
Иначе ти си знаеш. Щом питаш за закуската- кус куса на Плазмон е добър за тази цел.

# 7
  • тук...при моите момчета
  • Мнения: 142
Кус куса на плазмон е доста добър и икономичен.Една кутия я ядохме може би месец и нещо,а можеш да даваш и грис със сиренце.
Здравей, струва ми се, че бебето ви приема малко количество мляко и много твърда храна, но всеки сам преценява за себе си и своето дете.

Моето бебе е на 10м. и сутин в 10ч. давам плод-разнообразявам го с различните според сезона. Wink
въпроса на майката е по друг повод ,но май много обичате непоискани съвети да давате ooooh!

# 8
  • Мнения: 960
Когато детето ми беше на 9 месеца,давах основно кърма. Нямаше заместено хранене до годината.
Иначе ти си знаеш. Щом питаш за закуската- кус куса на Плазмон е добър за тази цел.

  bouquet
Това направи излишен въпроса ми.
Знам,че кърмата е най-добрата храна,но все пак ме глождеше,че не приема достатъчно полезни неща.
Моята принцеса я захраних на 6м.,но от тогава до сега да се е събрало 4 цели пюрета да изяде.Това означава,че един ден яде една трета,после седмица,две  не иска нищо освен кърма.
Този месец качи 250гр.,а предишния 100,но доки каза ,че детето си е добре.
Сега е на 9м. и тежи 8.350кг.
Предпочита сама да си гризе круши,праскови,сливи,краставици и др.
Но сготвено не иска да подуши.
Мисля,че като направи поне годинка ще се засили интереса към храните или пък ще е все
така. Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 183
Моето бебе е на 10 месеца и закусва овесени ядки или оризова каша (или комбинация от двете), но тя е малко капризна..... общо взето това яде само (и много кърма). Никакви кускуси, попари и тн не бяха приети.....

# 10
  • Мнения: 2 768
На осем месеца е, и освен обедното хранене и кашата преди лягане е основно на кърма (на обед и вечер също суче). Евентуално сутрин може да хапне малко сезонен плод или плодово пюре.

# 11
  • Мнения: 534
и аз да попитам (надявам се авторката да не се разсърди че се намесвам с въпроси  bouquet) ние сме на почти 9 месеца и се чудя дали не му е малко твърдата храна която приема или може би млякото  ooooh! ето как се храним:
7ч.-7:30-АМ 220мл.
10ч. ( някой път пропускаме това хранене)- каша овесена/спелта/елда с плодово пюре около 200гр.
12ч. зеленчуково/месно пюре
17ч. каша елда/млечна с плодово пюре около 200 гр.
20ч. 220 мл.АМ

Умесно ли е да дам попара вместо кашата в 10ч. въпреки, че освен сиренето не виждам да има друга хранителна стойност Rolling Eyes
от 12 до 17ч. му се събира голям интервал какво да дам тогава?
Вечер дали е добре някаква супичка да хапне и после млякото преди лягане?

# 12
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 864
Между 12 и 17 може да се даде някакъв плод.
Кашата и попарата може да се редуват, може да се прибави и кускус.

Не знам доколко е удачно да се дава супа на 9-месечно бебе, зависи колко храни са въведени. Лично на мен ми се струва малко млякото. По принцип се препоръчва до годинката да не се замества хранене. Peace

Общи условия

Активация на акаунт