Кърмата ми намаля

  • 3 367
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
Леле, колко е сладък!
Радвам се,че са е поуспокоили нещата Grinning Явно всечки минаваме през това!

# 16
  • Мнения: 7 106
Додо,
от два дни изпробвам една нова техника,и да не чуе дявола,мисля че имам напредък.Влизаме в банята,затварям вратата и гася лампата.Заголих (.) (.)  Wink вземам я в поза за кърмене,но без да я насилвам да захапе.Тя се повъртя,пооглежда,ама в тая тъмница нали нищо се невижда и реши да посуче.Сама си намери гърдата и чак заспа накрая сита и доволна.Аз бях седнала на ръба на ваната и не ме питай как си чуствах задните часли след трийсетина минути кибичене на тъмно,но не смеех да мръдна.Сутринта си вкарах един стол в банята и днес цял  ден се кърмим там,без никакъв проблем Simple Smile Незнам до кога ще траетази малка победа,надявам се скоро да си забрави "номерата".Пробвай и ти може и при вас да помогне Simple Smile

Хомеопатичното което аз знам е RICINUS COMMUNIS 5 CH смучат се по 3 или 5 топченца 15-20 минути преди кърмене.Не се консумира кафе,шошолад,какао,мента и не се яде и пие 30 минути преди и след като го приемеш.Аз го пробвах но като че ли нямаше кой-знае какъв ефект при мен , но може и да не съм спазила някое от условията.Ако го пробаш,кажи какъв е ефекта при теб.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 4 818
dodo_dodo имаш ужасно сладък маймунек!! Видях му снимките на бебото.
Да ти е жив и здрав!
Дано разрешиш проблема с млякото, за да можеш да се радваш на съкровищата. Бъди спокойна.
Някъде писах как  смятах да се отказвам да кърмя към 1-2 месец, защото дохранвах от самото начало и то доста. Но когато се успокоих и събрах сили, съсредоточих се в майчинството, се оказа, че камиона с мляко дошъл. Съвсем навреме! Голяма заслуга за това имаше психиката ми. Бях спряла да пия разни фантазии за кърма и да ям сурови бадеми и прочее. Мислех кога да  спра окончателно, но по инерция винаги предлагах да се суче. Има-няма:дърпаше бебе Мая....
Успех!

# 18
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Цитат на: Shali
Додо,
от два дни изпробвам една нова техника,и да не чуе дявола,мисля че имам напредък.Влизаме в банята,затварям вратата и гася лампата.Заголих (.) (.)  Wink вземам я в поза за кърмене,но без да я насилвам да захапе.Тя се повъртя,пооглежда,ама в тая тъмница нали нищо се невижда и реши да посуче.Сама си намери гърдата и чак заспа накрая сита и доволна.Аз бях седнала на ръба на ваната и не ме питай как си чуствах задните часли след трийсетина минути кибичене на тъмно,но не смеех да мръдна.Сутринта си вкарах един стол в банята и днес цял  ден се кърмим там,без никакъв проблем Simple Smile Незнам до кога ще траетази малка победа,надявам се скоро да си забрави "номерата".Пробвай и ти може и при вас да помогне Simple Smile


Ти си невероятна.. Каква идея ! Браво за постижението!
Какво нещо изобретателността...

# 19
  • Мнения: 3 379
Shali ти е написала хомеопатичното - и аз него пиех (смучех), но само сутрин и вечер по 3 половин преди хранене. Може и да си въобразявам, но при мен мисля че имаше ефект. Успех и пиши как вървят нещата!

ПС Ерик е станал много сладък дундьо, явно си хапва добре. И Гого е същият дебелучко с целулит навсякъде. Simple Smile Да го нацелуваш бебока!!!

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Мами моля ви кажете ми каква потенция е това хомеопатичното лекарство. Защото се оказа, че същото се използва и за спиране на кърмата. Да не наравя гаф!!!!!!
Ходих и при Гълъбов - той ми каза 30 С. Така ли е?
Страх ме е да не объркам нещо.
И също така ми каза да го изпия еднократно и в петък да му се обадя да му кажа как е положението. Но изпитвам съмнения - само от веднъж дали ще подейства???? Rolling Eyes

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
И още нещо забравих да ви попитам. Дадох си сметка че започнах да пия много неща на куп - чай на ХИП, бълг. лактогонен, бирена мая и сега хомеопатичното като го почна ...да не объркам нещо? Може ли така накуп толкова неща да приемам? Да не ми тръгне мляко и през ушите Laughing  Laughing  Laughing
Майтап Laughing
Всъщност чудя се най-много за комбинацията ХИП и другия лактогонен, защото и на двата на опаковките им е даден лимит, а пък са горе долу на една билкова основа. И другото ми притеснение е за хомеопатичното - мога ли да го комбинирам с треволяците? Embarassed

# 22
  • Мнения: 7 106
Додо,
това което съм пила аз а и до колкото разбрах и SZA e 5 СН,а 30 СН е за спиране на кърмата. Но на теб пък са ти казали 30 С.Явно има разлика между С и СН.Аз си мисля,че щом хомеопат ти го е изсписал,значи е правилното.Освен да не те е разбрал погрешно,което не ми се вярва.Пусни една тема и в клуб "хомеопатия" в дир-а,да видиш там какво ще ти кажат.
Колкото до чайовете които пиеш,невярвам да навредят,но можеш да ги редуваш - един ден единия,на следващия другия.Но ти си права,те са с почти еднакви съставки,така че все тая.Бирената мая е комплекс от витамини,така че хич не се притеснявай от нея,Аз също я пия. Grinning

# 23
И аз като Dodo да попитам за бирената мая - как се пие, разтваря ли се в нещо, течна или суха е  Confused: Embarassed  Embarassed

# 24
  • София
  • Мнения: 3 893
Бирената мая се продава във вид на таблетки. Аз пия на Soma - немски са. Голямата разфасовка е 125 таблетки. Струва 4,40. Пие се 3 пъти дневно по 2 таблетки. Може до 5 таблетки 3 птти на ден, но това е при активен спорт.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Хомеопатичните лекарства не трябва да се пият с мента, а в българския лактогонен чай има мента... И в аптеката, и лекар-хомеопат ми е казвал, че за увеличаване на лактациятя се дава Ricinus Communis 5 CH -3 пъти на ден, 20 мин. преди и 20 мин. след приема без храна и вода. Ако кърмата е малко само следобед, да се взема следобед и вечер. Между два приема трябва да са минали най-малко 2 часа.
Аз лично не бих смесвала различни лактационни средства... не знаеш кое с кое ще се "сблъска", може и да греша.
Успех!...

# 26
  • Мнения: 3 379
5 CH - това пише на мойто шишенце. Ако не си го намерила, има го в една аптека в Лозенец, мога да ти я обясня къде е, ако трябва.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Обърках се вече ! Сега не зная наистина каква потенция да взема? Rolling Eyes  Всички тук казвате 5 СН, а пък доктора ми каза 30 С Cry  А ако се е объркал и вземе та ми спре съвсем кърмата?????? Confused
Само за това мисля цял ден. Направо съм се вманиачила, побъркала, изкукуригала с това кърмене ! Embarassed
И отдеве ми се случи нещо ужасно гадно което ме разстрои и ме разплака. Сега като се сетя всъщност не е нищо, но явно това кърмене ми е взело ума вече та така реагирам. Нали нямам почти никаква излишна кърма и затова като се цедя с 300 зора изцеждам по 5-10мл. в най-най-добрия случай. И три дена бях успяла с много усилия и много мъка да си събера капчица по капчица 30мл. И имах още една торбичка от преди с 40 мл. замразена която си я кътах за краен случай.
Та тази вечер Ерик не знам какво яде, но май не се наяде и аз реших вместо да му давам изкуственяк да му подгрея замразената кърма / още повече че старото ми пликче е от преди повече от 3 месеца и аз се повлиях от темата за замразяването и сроковете/.
И се почва една одисея. С едната ръка съм го прихванала и се мъча да го кърмя, с другата вадя двете торбички от камерата. Слагам ги в чаша с вряла вода да ги размразявам. Мъка...После пък реших, че ще е по-сигурно ако ги сложа и на парна баня. Сложих. 10 минути чакам да кипи водата. През това време Ерик вече заспива...Хубаво обаче врялата кърма трябва да се охлади, слагам шшето под ледена вода. И когато вече кърмата е леко и прятно топла виждам, че в гадното скапано шишенце се проникнала чешмяна вода ! Imp  Imp  Imp
Шишетата ни са на беби конфорт против колики и имат странен механизъм. Дъното им се отвинтва и вътре има една клапа. Та явно от там е влязла водата. Абе не знам как точно е влязла, но  е факт че беше повече с 20мл...
Щях да припадна, буквално ми призля. Събираната толкова време капка по капка кърма отиде на вятъра...Скъса ми се сърцето...
Явно вече не съм в ред.  Cry
При нормални обстоятелства едва ли щеше да ми направи впечатление, ама сега... Cry

# 28
  • Варна
  • Мнения: 4 818
dodo_dodo виж какво..
Стига полудява! Ще се съсипеш за едното нищо! Как искаш да имаш кърма, като си в стрес огромен и непрекъсното мислиш за това пусто мляко!!! Успокой се за Бога! Та ти цели 4 месеца си кърмила!! А с адаптирано мляко знаеш колко деца са изгледани живи и здрави!
Ако успееш да се контролираш и се успокоиш веднъж, и без илачи и фокуси разни ще ти се нормализира лактацията. Какво толкова, че ти свършва кърмата! Радвай се на малкото съкровище пълноценно.. А ти само изпитваш угризения и притеснения.. Не може така!! Трябва спокойствие, благ дух. Стегни се. Всички сме с теб каквото и да става. А последствията всъщност са все едни и същи - сито, здраво, щастливо бебе и спокойна мама.
Пишеш,че имаш проблеми с баткото, но там не съм веща, само знам, че трябва огромна търпимост и здрав разум.
Пожелавам ти да бъдеш строга, но справедлива.
Горе сърцето!

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Цитат на: alma
dodo_dodo виж какво..
Стига полудява! Ще се съсипеш за едното нищо! Как искаш да имаш кърма, като си в стрес огромен и непрекъсното мислиш за това пусто мляко!!! Успокой се за Бога! Та ти цели 4 месеца си кърмила!! А с адаптирано мляко знаеш колко деца са изгледани живи и здрави!
Ако успееш да се контролираш и се успокоиш веднъж, и без илачи и фокуси разни ще ти се нормализира лактацията. Какво толкова, че ти свършва кърмата! Радвай се на малкото съкровище пълноценно.. А ти само изпитваш угризения и притеснения.. Не може така!! Трябва спокойствие, благ дух. Стегни се. Всички сме с теб каквото и да става. А последствията всъщност са все едни и същи - сито, здраво, щастливо бебе и спокойна мама.
Пишеш,че имаш проблеми с баткото, но там не съм веща, само знам, че трябва огромна търпимост и здрав разум.
Пожелавам ти да бъдеш строга, но справедлива.
Горе сърцето!


Знам, права си Embarassed
Обещавам да се коригирам Grinning
Поне ще опитам..
Но колко интересно - никога не съм била маниачка на тема кърмене и съм се чудила на фанатичките. Какво ми става? На път съм да стана една от тях Laughing  Wink
Какво пък..... Grinning

Общи условия

Активация на акаунт