внимавайте с промоциите на БТК!!!

  • 24 724
  • 310
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 30 107
искам да ви разкажа за промоция на БТК/ Vivacom, която тече в момента, за да бъдете внимателни.

Промоцията е "У дома 50" и се зарибяват предимно възрастни хора. Баба ми получава обаждане от оператор на БТК, който й съобщава, че получава подарък домашен телефонен апарат и 50 безплатни минути на месец като редовен платец към БТК и я питат за адреса, на който да й бъде пратен подаръка. Понеже съм супер мнителна към подобни "подаръци", й казах да ми се обади когато пристигне телефона. След 3 дена тя получава писмо с обратна разписка, че "подаръкът" е доставен в съответния клон на "Български пощи", да отиде да го вземе. След гръмките слова на страцита 1, на гърба са условията за тези 50мин, което напрактика е смяна на тарифен план със супер неизгодни условия. Реших, че "промоцията" не ни устройва и й казах, да не взема "подаръка". Прибрах писмото у нас и на другия ден го прочетох обстойно. В края на стр. 2 със супер ситни букви е написано, че това е !!!сделка от разстояние!!! и разговорът м/у оператора и абоната се счита за момент на сключване на сделката, а тя става валидна след 5 дена като в този срок абонатът може да се откаже от нея на тел. 123. Така са минали 3 дена от разговора до получаването на писмото, 1 ден аз го видях и на 2-я прочетох ситните букви т.е. днес е последния 5-ти ден. Договорът е за 1 година, автоматично подновяем е и ако се прекрати се дължи наказателна такса от 6лв на месец за първите 12м при по- ранно прекратяване и това без ДДС.
Звъня на 123 изслушвам обясненията и натискам "5-ца" за оператор- неактивна, "2-ка" за промоции- пак неактивна. Звъня на справки и оттам ми казват, че трябва да изчакам тези обяснения поне 10 пъти, за да се включи оператор, тъй като менютата наистина не са активни за момента, НО немогат да кажат защо  #2gunfire
Изчаквам чинно обясненията и се включва оператор, който развали с 300 зора сделката след заплахи с телевизията.
Така е написано и направено всичко, че човек лесно може да се подведе. Бъдете внмателни!

# 1
  • Мнения: 25 571
Така е. В интерес на истината обясняват, че приемането на "подаръка" е равносилно на сключен договор. Даже, незнайно как, бяха готови да сключат договора не с титуляра, в нашия случай - съпруга ми. На въпроса ми имат ли такова право, смотаха нещо и накрая се съгласиха, че да, имам право и трябва да говорят лично с него, а не с мен.
Втория път се обади друг оператор и пак ми предложи телефон срещу едногодишен договор. Попитах в момента на какъв план сме - безсрочен. Учтиво им заявих, че нямам намерение да сменям безсрочен срещу срочен такъв и това беше, оставиха ни на мира.
Да, но хората се полъгват и когато не са информирани, заменят свободата да се разведат с Виваком, когато пожелаят, с едногодишно заробване срещу телефонче на стойност 22 лв.,  поне така е обявено на сайта им.
Предупредете възрастните си роднини да не се подлъгват!

# 2
  • Мнения: 515
Тея нормални ли са бе  ooooh! Не мисля, че само възрастни биха се подлъгали. Добре това законно ли е.  newsm78 В смисъл, какъв е този догвоор от разстояние   Rolling Eyes Огромна тъпотия, утре могат да ми пратят телевизор и да искат да им го платя  ooooh!

# 3
  • Мнения: 25 571
В смисъл, какъв е този догвоор от разстояние   Rolling Eyes

Ами, предупреждават те, че разговорът се записва. После ти казват, че ако приемеш подаръка, това означава, че принципно си съгласен да подпишеш. А самият договор сигурно с доставката идва. И човекът, радостен, че е спечелил безплатно телефонче, подписва. В случай на оспорване, предполагам, че доказват със записа, че съгласие е имало.
Вижте, ако искате да ползвате услугите им още една година, няма лошо да си вземете подаръка. Стига да сте запознати с последиците при евентуални намерения да прекратите договора. Ако е безсрочен, достатъчно е да пуснете молба и след месец сте щастливо разведени. (На практика не е точно така, 2-3 месеца ще ви мотаят...).
Ако договорът е срочен, трябва да дебнете и точно месец преди изтичането му да заявите отказа. Иначе го подновават автоматично за още една година и не можете да се откажете, когато си искате.
Това е.

# 4
  • София
  • Мнения: 30 107
Тея нормални ли са бе  ooooh! Не мисля, че само възрастни биха се подлъгали. Добре това законно ли е.  newsm78 В смисъл, какъв е този догвоор от разстояние   Rolling Eyes Огромна тъпотия, утре могат да ми пратят телевизор и да искат да им го платя  ooooh!

не, той телефона (в примера ти телевизора) не се плаща. Ти ще си го платиш 100 пъти с неизгодните условия на тарифния план и евентуално неустойката. Телефонът струва 15-20лв, а само неустойката ти е 86лв. ако прекратиш договора едностранно преди изтичането на тези 12м, а ако искаш да го прекратиш след изтичането му, трябва да си запишеш на коя дата е сключен и точно на тази дата след 1г. да отидеш да попадеш молба за прекратяването му на място т.е. разчитат на това, че много хора не обръщат внимание на това, какво означава "автоматично подновяем договор".

# 5
  • Мнения: 25 571
Ако отидеш точно на датата, най-много да ти честитят още една година договор. Един месец преди изтичането на срока трябва да се отиде. Те на това разчитат, де, че малко хора уцелват този срок.

# 6
  • София
  • Мнения: 30 107
Как` Сийка,

да права си до 30дена преди датата т.е. един месец. В 0:00ч. на съответния ден влиза в сила подновения договор  Peace
Цитат
Ами, предупреждават те, че разговорът се записва. После ти казват, че ако приемеш подаръка, това означава, че принципно си съгласен да подпишеш. А самият договор сигурно с доставката идва. И човекът, радостен, че е спечелил безплатно телефонче, подписва. В случай на оспорване, предполагам, че доказват със записа, че съгласие е имало.

казват ти, че разговорът се записва от съображения за сигурност и казват "получавате безплатен телефонен апарат и 50 безплатни минути на месец с Виваком "У дома 50" и това е уловката.  Желаете ли да се възползвате от тези преференции? и твоят отговор "Да или Добре" се счита за момент на сключване на сделка от разстояние  Naughty
т.е. трябва да си наясно, че това Виваком "У дома 50" е наименование на тарифен план, според който имаш 50 безплатни минути в мрежата на Виваком, НО с първоначална такса свръзване и след тези 50 мин тарифирането на всяка минута е почти двойно по-скъпо от тарифите на безсрочните договори т.е. излиза ти супер по-скъпо и се отказваш от безсрочния договор, който ти позволява възможността да се откажеш във всеки един момент от БТК и после трудно можеш пак да се върнеш на него.

# 7
  • Мнения: 515
немога да го приема това  Naughty Комисията за защита на потребителите трябва да се самосезира в такива случаи  Crossing Arms Тъжно, много тъжно. Ето затова нямам домашен телефон към БТК.

# 8
  • София
  • Мнения: 30 107
немога да го приема това  Naughty Комисията за защита на потребителите трябва да се самосезира в такива случаи  Crossing Arms Тъжно, много тъжно. Ето затова нямам домашен телефон към БТК.

изпипано е юридически много грамотно и трудно може да се пребориш, да не кажа неможеш изобщо, защото аргументът "не чух" или "не прочетох" не те оправдава. Те са го написали, друг е въпросът колко объркващо с правни термини и подвеждащо.

# 9
  • Мнения: 4 785
Да си плюя в пазвата (както казва баба), че успяхме да прекратим договор с тях преди близо година  ooooh!

# 10
  • Мнения: 25 571
На мен ми предложиха същата тарифа, на която съм - икономична. Не са ми предлагали друг план. Peace
И без това не го ползваме, държим го заради АДСЛ-а.

# 11
  • София
  • Мнения: 30 107
На мен ми предложиха същата тарифа, на която съм - икономична. Не са ми предлагали друг план. Peace
И без това не го ползваме, държим го заради АДСЛ-а.

еее, значи при теб е било подобрен вариант  Mr. Green

# 12
  • Varna
  • Мнения: 2 592
Тъй, тъй и аз на "икономичен" заради ADSL-  Crossing Arms

# 13
  • Мнения: 17 546
Да ме пита човек аз пък защо го държа!? ooooh! Нямам ADSL, не знам как се казва планът ми, но е с такса 7,80 на месец (май!?), защото не плащам повече. И я звънне два пъти в месеца, я не. Пък ние от него не набираме въобще.
Пробва се една да ме удостои с "награда", но бях любезно категорична, че не желая да ме занимава с договори и никой не се е обаждал повече. Мисля да го разкарам този телефон. Само така му плащам таксата. Верно, че е 8 лв, ама само бърша прах от апарата.

# 14
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Брехххх и ние едва се оттървахме от БТК. Първата година изпуснахме срока за прекратяване, но на втората следях дните, за да не го изпуснем.
Съседа нали е много умен и все гледа началниците какво правят, за да го прави и той. Та като шефа на РДВР-то и той се абонирал за БТК тарифен план с безплатни разговори с чужбина. 20 лева месечна такса + безплатни разговори от незнам си колко минути с чужбина. Сега е изпаднал в ужас ...всеки месец смитките не падат под 40 лева, понякога надхвърлят и 50.
Сага е решил да си плати неустойката и да прекрати договора, защото в противен случай целия лукс да е абонат на БТК ще му излезе два пъти повече.

Общи условия

Активация на акаунт