Нощен сън

  • 6 409
  • 92
  •   1
Отговори
  • Мнения: 694
Здравейте мами ,искам да попитам спат ли децата ви вечер ?Ние се будим досат и се чудех дали причината е само в зъбите или има и нещо друго събужда се и почва да реве търси си бибата и като не я намери става и почва да реве newsm78докога ще е така?Дайте идея какво да правя мислех и да го отказвам и от биба ама нз.... Crazy

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 779
Моята дъщеричка спря да спи спокойно от 5 месец ,когато започнаха да я мъчат зъбките  Confused От както махнахме бибата обаче сънят й се подобри значително - 1 нощем се събужда , иска чай и веднага заспива  Party
Съветвам те да махнеш бибероната ,аз я одрязах и й я дадох .Така се отврати от нея  Simple Smile Таня беше много превързана към нея ,включително и през деня я смучеше нон стоп  ooooh!

# 2
  • Мнения: 764
Моят син започна да спи неспокойно от 10 м. и така....много дълго време - може би така го откарахме година. Причината - зъбите, разбира, които ни разказаха играта.
Просто търпение и нищо друго  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 351
Ние сме много свикнали с бибата, та нощем като се събуди, я търси, после-заспива. Но едни от кучешките зъби ще пробива, та сме много раздразнителни. Може и от зъбите да е събуждането. Бибата-  как ще я отучваме-не знам. Иначе-пък пръстта и е в устата. Мисля, че детенцето просто е в такъв етап, ще отмине и той.Всичко с времето си.
Иначе си спим през нощта. Но с храненето- сме скарани, но това е друга тема.
Малко търпение, ще мине.

# 4
  • Мнения: 1 473
До навършването на 2 година всяка нощ се будеше по няколко пъти, я за вода, я  за биба...реве и не спира...
Не мога да опиша какво е да не спиш нормално...но и това преминава. Сега на 2.5 г. се буди по-рядко.

# 5
  • Мнения: 1 919
При всяко дете е различно моето е на 2г, 10 м и още се буди по 2-3 пъти на вечер....вода, загубил си плюшената играчка, нещо го уплашило....

# 6
  • Мнения: 9 435
Буди се по 3-4 пъти на нощ за вода TiredЯвно и е доста топло,защото се върти из цялото легло.

# 7
  • Мнения: 945
Бебчетата са по-чувствителни от нас - я му е горещо, я му растат зъбчетата, я иска нещо Grinning
Нормално докъм 2 -2,5 год. да прави така. Ще го израсте Peace
А за биберона незнам какво да ти кажа - ти трябва да си решиш, но ако имате голям проблем с махането - остави го, не го мъчи, ще опиташ пак по-късно Peace

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
Голямата ми дъщеря не знаеше що е спокоен сън до втората си година, т.е. докато изкара всички зъби. Не беше стократно будене, спане при нас на спалнята, биберони, води...

# 9
  • София
  • Мнения: 30 121
nie нямаме една единствена нощ без будене. освен първата нощ у дома, явно още се климатизираше  Crazy

Последна редакция: сб, 28 авг 2010, 20:33 от missence

# 10
  • Мнения: 940
бих махнала бибата, не знам как е при по големите деца, но при моя син събужданията преди се дължаха точно на факта че изтърваше биберона и като преминеше в по-лека фаза на съня го усещаше и се събуждаше да го търси. което съответно го изнервяше. така че го махнах. вярно че сега си смуче пръста, но него поне винаги го намира без да се разбужда  Mr. Green иначе при вас сигурно е и от зъби. дребния спеше като заклан до навършване на 4м, оттогава много му се наруши съня и не мисля че скоро ще се оправи, защото го мъчат венците...  Tired

не мисля че е трудно махането на биберона - просто го прибираш и толкова. ще пореве ден-два, това е сигурно, но след това ще ви е малко по-леко, една причина за събуждане по-малко  Peace

# 11
  • Мнения: 945
вярно че сега си смуче пръста, но него поне винаги го намира без да се разбужда 

Точно на обратното мнение съм - по-добре биберон, отколкото са си смуче пръста Naughty
Биберона все някога ще го махнете, но навикът с пръста  - остава дълго време.
Имам племенник, който си смучеше пръста до 15-16 годишна възраст Shocked
И дава отражение на зъбите, повече от колкото биберона.

# 12
  • софия
  • Мнения: 2 140
Оохххх,болната ми тема!И при нас е съща история!Синът ми се буди по 3-4 пъти нощем. Crazy
Така е почти,от както се е родил.Давах му Дентокинд,Хамомила,Калкареа фосфорика.Уж всичките
се препоръчват за спокоен сън и успокояване на никнещи зъбки.Ама.......тц,резултат-нулев.

# 13
  • Мнения: X
Моят син също се буди по няколко пъти всяка нощ със страшен рев,откакто се е родил до сега.
Ту го мъчат зъби,ту иска вода,ту мляко.
Да не би детето да се буди от глад?

# 14
  • на Русе
  • Мнения: 358
И моят син се буди през нощта от новороден. Имаше малък период в които спеше по 7-8 часа на нощ. Сега се буди по 100 пъти. Открих обаче, че ако давам вода, се буди на всеки час, че и по-малко. А ако му дам мляко - на 3 часа  Crazy Само го дебна обаче да не се събуди напълно, че тогава будуваме 2 часа и ни вода, ни мляко помагат  Tired Всъщност на него му влияе и пълнолунието.  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт