бананова каша

  • 14 349
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 15 215
Мами, а има ли безмлечна бананова, че искам да си я бъркам с нашето мляко.

Погледни тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=186199.0

# 16
  • Мнения: 172
Има оризово-бананова безмлечна на Лактана!  Peace

# 17
  • Мнения: 68
наистина ли съм подранила с пюретата Shockedтя ги приема много добре.аз се консултирам със сестра ми в БГ тя има бебенце 23 дни след моето момиченце,второ и е така че тя имамного опит,аз тук няма с кой да се консултирам в чужбина.Тя самата ме попита още преди да започна аз дали съм започнала тя мислела морковче да дава и аз съдейки по нея започнах с пюретата при точното навършване на 3 месеца и навлизане в 4.Няма да бързам тогава с банановата каша да не и претоваря стомахчето,тя свекърва ми е тук уж помага и само ме насилва с тия неща че било време вече,но явно не е.

# 18
  • Мнения: 27 524
В БГ, за съжаление, повечето педиатри (почти всички всъщност) все още се водят по старата схема за ранно захранване - със сокчетата на 2м и т.н. Последният човек, по когото бих се водила във вашия случай, е сестра ти. Ще ти даде само погрешни съвети, изхождайки от същите такива, давани все още от педиатрите у нас. Във форума, колкото и несериозно да звучи, има много информация, която ще ти бъде полезна. Погледни тук в библиотеката, както и в библиотеката на кърмаческия. Има много статии за захранването, с какво и кога да се започне.
Принципно (засега) най-добре е до края на 6-ти месец бебето да си бъде само и единствено на мляко. И едва след това да се започне с оризова каша, зеленчуково или плодово пюре.
Успех  Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 371
 А аз ви благодаря, избрах си безмлечна бананова на лактана, отивам да я търся.

# 20
  • Мнения: 258
банановата каша е тежка храна и аз съм я давала след 6 мес навършен.Това ранно захранване ти ли го започна ,струва ми се че не е подходящо от толкова ранен период.И аз ползвах без глутенови каши принципно.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 141
Млечните каши на Хумана не са ли с обикновено сухо мляко, а не с адаптирано newsm78 Аз не бих дала на толкова малко бебе.

# 22
  • Мнения: 15 379
Млечните каши на Хумана не са ли с обикновено сухо мляко, а не с адаптирано newsm78 Аз не бих дала на толкова малко бебе.

Млечните каши на Хумана са напълно ок за бебе над 6 месеца.
Това е коментирано много, много пъти.

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 542
Има оризово-бананова безмлечна на Лактана!  Peace
Правилно!

# 24
  • Мнения: 9 429
От 6-я месец започнах да давам кашички!И аз мисля,че ви е доста роно за тях.

# 25
  • София
  • Мнения: 8 275
Ако толкова държиш да захраниш с каша, абсолютно задължително е да започнеш с оризова каша.
Банановата каша на Хумана е именно такава. За целта трябва да бъде въведен първо или ориза, или банана, защото кашата съдържа и двете.
Аз бих изчакала поне до 6-тия месец.


хубаво де ама тя нали е и млечна. По-добре първо с някакъв "чист ориз" да започне.
При това това мляко вътре не е като за бебе на 4 м.  newsm78

# 26
  • Мнения: 15 379
Desem, по-нагоре в темата е коментирано, че кашите на Хумана са напълно ок за бебета, които са навършили 6 месеца.
Има и препоръки към авторката да изчака поне до 6-тия месец, преди да даде този вид каша и изобщо нещо различно от мляко..

# 27
  • София
  • Мнения: 8 275
Аз хубаво съм прочела, но прочетох и на колко е бебето - 4 м, а за него хич не е ок да се посочва бананова каша, която е ок за след 6 м. ... е аз и за киселото мляко съм чувала колко е ок за 2-месечно бебе.

И не съм съгласна, че "бг-педиатрите масово действат по старата схема".
В нашата поликлиника има 4-6 (някои са и Джипита) и не съм чула позната майка да е посъветвана да захранва по старата схема. Дори имаше разлика в напътствията към мен за 2те ми деца при това разликата им е 2 години и ходят при един и същ педиатър.
Сега имам приятелка с 1-годишено дете, т.е. още 2 години разлика и пак има разлика.
Баби не съм слушала, но и те се се опитваха да се налагат.

Към авторката е как така в чужбина няма кой да се пита  newsm78 това дете не ходили някъде при педиатър? в интернет нима няма схеми за захранване?

# 28
  • Мнения: 15 379
И не съм съгласна, че "бг-педиатрите масово действат по старата схема".

И аз не съм съгласна с това твърдение.
Всичките ми приятелки и познати с бебета, захраниха след 5-6 навършени месеца, по препоръка на педиатрите си, които са напълно различни.

# 29
  • Мнения: 68
благодаря за съветите,няма да бързам със кашата;

Общи условия

Активация на акаунт