Замразена кърма

  • 2 196
  • 15
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Всъщност въобще не знам дали така трябва да озаглавя темата... Снощи Калин за първи път яде от запасите от замразена кърма. Само че в комбинация с прясно изцедена от деня - в две отделни шишета, че нали пише да не се смесват... Днес ми прави впечатление, че памперсите му миришат малко странно - не на мляко, а не лекарство Confused . Много странно. Иначе е добре, но защо тази миризма Confused:  Вярно е и че снощи ядох едно пиле с джинджифил... ама пък от това цял ден да му миришат памперсите... Трябва ли да се тревожа заради това или си е нормално да се променя миризмата на съдържимото в памперса?

# 1
  • Мнения: 1 341
знаеш ли, с една приятелка, която живее в Германия и сега дойде на гости в България коментирахме точно това, че памперсите миришат на лекарство. Тя казва, че това го е установила, като е започнала да ползва купените от България памперси, тези от Германия нямали такава миризма. Така, че не се притеснявай. Аз съм давала много пъти замразена кърма. Нали стерилизираш и помпата и шишетата и използваш пликчетата на АВЕНТ, както и си спазила годността на кърмата? Ако е така, не се притеснявай!

# 2
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Да, всичко спазвам! Явно досега не ми е правело впечатление - ама днес какво ми стана да си навра муцуната в памперса на човека, не знам и аз.  33uu

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Цитат на: Evjeni
както и си спазила годността на кърмата? Ако е така, не се притеснявай!


Какво имаш предвид под годност на кърмата? Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 3 379
Вероятно под годност има предвид, че не е стояла повече от 3 месеца във фризер, например...

Аз пък се чудя защо да не се смества изцедена кърма от различни дни?Rolling Eyes  Ако рамразената е размръзната, според мен спокойно можеш да добавиш към нея и прясно изцедена, важното е да не я добавяш към ЗАМРЪЗНАЛАТА кърма...

# 5
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Цитат
Аз пък се чудя защо да не се смества изцедена кърма от различни дни? Ако рамразената е размръзната, според мен спокойно можеш да добавиш към нея и прясно изцедена, важното е да не я добавяш към ЗАМРЪЗНАЛАТА кърма...


Да, така е знам, ама аз се престарах и си викам "айде в две различни шишета ще я дам". Не че в корема му няма да се смесят Laughing А иначе за срока на годност - 3 месеца - при съхранение във фризер.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Цитат на: SZA
Вероятно под годност има предвид, че не е стояла повече от 3 месеца във фризер, например...

Аз пък се чудя защо да не се смества изцедена кърма от различни дни?Rolling Eyes  Ако рамразената е размръзната, според мен спокойно можеш да добавиш към нея и прясно изцедена, важното е да не я добавяш към ЗАМРЪЗНАЛАТА кърма...


На мен пък ми се случва да събирам в едно шише от различни цедения и чак тогава да замразявам. Просто искам да се събре по-голямо количество в едно пликче. Макар, че напоследък както няма кърма ми се събира по два дена да събирам Sad
Затова се притесних какъв е срока на годност на съхраняваната в хладилника а не във фризера кърма преди да бъде замразена окончателно.

# 7
  • Мнения: 6 206
А като събираш на няколко пъти кърма, да я сложиш в пликчето и замразиш, събраната я държиш в хладилника ли?

# 8
  • Мнения: 3 379
Цитат на: dodo_dodo
Цитат на: SZA
Вероятно под годност има предвид, че не е стояла повече от 3 месеца във фризер, например...

Аз пък се чудя защо да не се смества изцедена кърма от различни дни?Rolling Eyes  Ако рамразената е размръзната, според мен спокойно можеш да добавиш към нея и прясно изцедена, важното е да не я добавяш към ЗАМРЪЗНАЛАТА кърма...


На мен пък ми се случва да събирам в едно шише от различни цедения и чак тогава да замразявам. Просто искам да се събре по-голямо количество в едно пликче. Макар, че напоследък както няма кърма ми се събира по два дена да събирам Sad
Затова се притесних какъв е срока на годност на съхраняваната в хладилника а не във фризера кърма преди да бъде замразена окончателно.


Ами и аз така правя, няма как да изцедя накуп примерно 150 мл, освен ако не се цедя вечер в 12.00 например. Примерно единият ден съм изцедила от няколко цеденета 70 мл, на другия - 80, събирам накуп и тогава замразявам.

По принцип в хладилник може да се съхранява от 24 до 72 часа, зависи от силата на студеното  (не знам правилно ли се изразявам, ама Confused). Т.е. ако хладилникът ти е по-силничък и държи доста студено, няма проблем и два-три дни да съхраняваш там. Тъй като моят не е, аз не пресрочвам 30-тина часа.

Докъто събирам кърма, вече изцедената седи в хладилника, като изцедя и само добавям към шишето в хладилника, докъто получа количеството, което искам, тогава замразявам (винаги отбелязвайте дата и количество).

# 9
Аз замръзявам по малко по-различен начин. Надявам се да е О.К., че имам вече доста замръзено количество и се притесних. Та ето как правя: Фризера ми е много силен- настроен е на -21 градуса. В стерилизирани шишета събирам последователно изцедените количества и ги замръзявам веднага- примерно сутринта изцеждам малко и замръзя, после като изцедя направо прибавям към вече замръзналата и така догато се напълни шишето. До сега само веднъж съм давала на бебчо размръзена кърма като разръзих така приготвено шише.
Притесних се,защото в един от постингите пишиши, че не е добре да се прибъвя към замръзена кърма. Защо?

# 10
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Ами в инструкциите на помпата Авент пише: Никога не добавяйте прясно изцедена кърма към вече замразена.
А ти как така в шишета събираш кърмата?

# 11
Ами в шишета от сокчета на Хип от по 200мл. След като Ния изпие сока изварявам шишето и капачката му и в него събирам кърмата. Обаче не го пълня до горе, може би 2/3-ти. Така е дадено указанието към моята помпа - MEDELA /една приятелка ми я донесе от Австрия/. Размръзява се на водна баня или на стайна темп. В указанието не пише да не се прибавя прясно изцедена кърма към вече замръзена и за това не го бях чувала. За напред ще събирам първо в хладилника и после ще замръзявам, но ми е жал да изхвърля кърмата, която до сега съм събирала  Sad

# 12
  • Мнения: 5 241
Моята педиатърка ми каза ,че ако кърмата престои повече от 4 часа в хладилника трябва преди да я замразя да я преваря на водна баня задължително.Иначе образувала някакви гъбички  Rolling Eyes (не ми стана много ясно за тях,но...).Аз след едно хранене цедя от 40 до 80 гр ,но немога да събера нужните 170 гр които са дадени на торбичките на Авент,а ми се иска да ги пълня и така кърмата престоява повече от 4 часа  Confused Та си мисля неможе ли след като я размразя да я преваря ,а не преди това  Confused: Колко кърма изхвърлих,чак сърцето ме боли,но нали съм изпълнителна и като разбрах за 4-те часа и изхвърлих всичката замръзена кърма Sad

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Кърмата няма нужда от преваряване на водна баня или от варене изобщо. Единствено в Банката за майчина кърма се обработва по специален начин, но там е ясно защо. В домашни условия собствената кърма - замразена или прясна - не се подлага на термична обработка, защото това унищожава ценни вещества в нея и тя не е толкова пълноценна вече.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Ъ

И не разбрах какво ще й се случи на добавената прясна кърма към вече замразена такава.. Не стига, че имам само един запас във фризера, ами и добавка има в него на прясно кляко..
Пусто кърмене..

# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Нищо й няма. Само не трябва прясната да е повече от вече замразената, за да не я размрази. Ако е така, трябва предварително да се охлади в хладилника, или просто да се замрази в друг съд.

Общи условия

Активация на акаунт