Доводи срещу ранното захранване.

  • 2 709
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Благодаря, Yvette! На Raya също благодаря.
И какво излиза - че даването на сокове рано може да навреди даже! А ме убеждаваха, че един сок не е захранване, а само полза... Може би трябва да ги спра до навършването на 6 месеца...

# 31
  • Мнения: 10 256
Здравейте мамчета тъкмо се завърнах от 2 месечното пребиваване в родната страна. И аз искам да споделя с вас за простотията българска отностно ранното захранване. Направо ми гръмна главата. Всеки дава акъл и говори глупосто и съвети кой каквото се сети. Никой не зачита мнението на педиатър и си прави каквото си знае и каквото му дойде на ума. Моето синче беше на 5 месеца като се прибрахме и всички останаха крайно измуни че не е яло пюре и не е пило сок в промишлени количества. Как може да не яде солети, царевични пръчици, сладолед (както някоя от вас беше че ме гледало и каква майка съм била та не съм му давала). Леееелееееее луд народ. Ама и тези БГ педиатри как не си направят труда да прочетат малко какво прави цял свят. Да дадат някакъв съвет разумен. Едно си баба знае от 100 години и едно си бае. И като прибавите и това че всеки на сама глава си прави каквото си знае кашата става страхотна.

# 32
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Само да ви кажа, че педиатърът на едни мои познати, който е имунолог захранва тяхното бебе със сокове от третата седмица някъде, а когато ходихме да го видим на погачата (на 40тия ден) то вече ядеше бананова каша! И всичко това с цел да си изгради имунитет отрано. Не знам, не съм специалист, но има и такива случаи.
А колкото до бабите и водата - опасна работа са тия жени ей. Ние си имаме 4 баби и две от тях са много активни в  даването на вода. Като се разплаче и веднага: Жаден е! Олеле, жаден е! Като го оставя насаме с тях и се върна веднага виждам, че са му дали 40-50 гр. вода, а аз толкова за цял ден не давам... Опасни са, ей!

# 33
  • Мнения: 2 529
Цитат на: MardiGras
Само да ви кажа, че педиатърът на едни мои познати, който е имунолог захранва тяхното бебе със сокове от третата седмица някъде, а когато ходихме да го видим на погачата (на 40тия ден) то вече ядеше бананова каша! И всичко това с цел да си изгради имунитет отрано. Не знам, не съм специалист, но има и такива случаи.
А колкото до бабите и водата - опасна работа са тия жени ей. Ние си имаме 4 баби и две от тях са много активни в  даването на вода. Като се разплаче и веднага: Жаден е! Олеле, жаден е! Като го оставя насаме с тях и се върна веднага виждам, че са му дали 40-50 гр. вода, а аз толкова за цял ден не давам... Опасни са, ей!


Това да не е бебето Мартин?
Ако е той, засичаме се по разходки и знам за неговия педиатър-имунолог и неговата система от бабата на детето...

# 34
  • Мнения: 1 517
Цитат на: MardiGras

А колкото до бабите и водата - опасна работа са тия жени ей. Ние си имаме 4 баби и две от тях са много активни в  даването на вода. Като се разплаче и веднага: Жаден е! Олеле, жаден е! Като го оставя насаме с тях и се върна веднага виждам, че са му дали 40-50 гр. вода, а аз толкова за цял ден не давам... Опасни са, ей!

Същите са вашите баби като моята свекърва и свекър! Imp  Все едно, че аз съм го писала това. Малеее, бяха ме побъркали с тая вода, докато бях при тях! Трябвало и трябвало. И то даже не беше още топло времето. Затова вече не смятам да им оставям беба и за минута... Imp

# 35
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Цитат
Това да не е бебето Мартин?
Ако е той, засичаме се по разходки и знам за неговия педиатър-имунолог и неговата система от бабата на детето...


 Sunglasses Същият!  Laughing

# 36
  • Мнения: 3 042
Shocked Ами освен да припадна и да кажа горкото бебе Мартин друго не ми остана! Shocked

# 37
  • Мнения: 1 770
Цитат на: Raya
Цитат на: Yvette
А иначе руския го знам, защото съм живяла в Русия. Този от училище наистина не стига, освен ако не е разширено изучаване поне.


М-да. Или ако майка ти не си е купувала на времето всички интересни книги на руски...

Абе от зор е във всеки случай.


Зор  е като се стигне до терминология, иначе общия смисъл се хваща лесно. (Не и за мъжа ми Wink Като му заговоря на руски на шега и той мига на парцали-хваща само тук-там по-познатите думи или тези, които си спомня от училище.)

Използвайте онлайн речници, ако нещо ви е непознато. Аз използвам руско-английски или руско-френски  при тежка терминология Shocked  За жалост не съм намерила руско-български за безплатен даунлоуд.

# 38
  • Мнения: 1 770
Цитат на: MardiGras
Само да ви кажа, че педиатърът на едни мои познати, който е имунолог захранва тяхното бебе със сокове от третата седмица някъде, а когато ходихме да го видим на погачата (на 40тия ден) то вече ядеше бананова каша! И всичко това с цел да си изгради имунитет отрано. Не знам, не съм специалист, но има и такива случаи.


 #Puppy dog

# 39
  • Мнения: 2 529
Цитат на: MardiGras
Цитат
Това да не е бебето Мартин?
Ако е той, засичаме се по разходки и знам за неговия педиатър-имунолог и неговата система от бабата на детето...


 Sunglasses Същият!  Laughing


Ужас  Shocked , а аз все пак си мислех, че баба му преувеличава... Абе всеки да си решава за детето.

По принцип за захранването аз съм решила да се водя предимно по детето, според това как той се развива и какво ми показва и разчитам много на майчиния си усет. Не ми харесва вкарването в норма както за ранното, така и за късното захранване. Защото забележете, че и двете са като едни правила, а всяко дете си е индивидуалност с която трябва да се съобразяваме, ако искаме и то и ние да се чувстваме добре.

Така си мисля, събирам информация и си решавам...Златните решения са по средата, както знаем Grinning

Общи условия

Активация на акаунт