В какъв ред въведохте зърнените култури .. ?

  • 4 602
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 76
здравейте имам една малка питанка: зърнените култури за глутенови и без глутенови
без глутенови : ориза, просо, заревица, елда
глутенови: овес, ръж, ечемик, пшеница
въпросът ми е в какъв ред ги въведохте, започва се с ориз, а после ........

# 1
  • Мнения: 27 524
О, изобщо не съм се втелясвала да откачам на тази тема - давах безглутенови - ориз, царевица, тапиока - в това число чисто оризова към млякото и после трите заедно в каша на Милупа, след това купих 7 зърна на Милупа, добавих една лъжичка за първия път към безглутеновата му каша, като видях, че всичко е ок, на следващия ден си продължих с цяла порция глутенова и това беше. Истериите около този глутен са малко пресилени и да се кара поред нещо глутеново ми идва ненужно нанагорно  Wink

# 2
  • Мнения: 76
ами все чета просо на нз-колко си месеца, елна на 7....  и извинявам се за невежеството ама каква е тази тапиока, за първи път я чувам, а всякаш не съм виждала такава каша ?

# 3
  • Мнения: 27 524
Чиста и аз не съм. Само като част от зърнените на Милупа  Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 355
Глутена въведох с овесена каша,и после като Блонди 7 зърна на милупа.А иначе ако искаш по отделно е така както си написала овес,ръж,ечемик,пшеница.

# 5
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Ориз, пълнозърнест ориз, елда, просо
Глутенови - пълнозърнест овес, пшеница, ечемик, ръж  Peace
Като всяка друга храна въвеждах и зърнените поотделно и внимателно.

# 6
  • Мнения: 397
И аз въвеждах една по една  Peace. Първо въведох ориз и елда, после глутеновите в изброения от теб ред  Mr. Green.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Въведох ориз,царевица,елда. От глутеновите- овес,пшеница. Предстои ечемик и ръж.  Peace

# 8
  • Мнения: 1 424
От безглутеновите въведох първо ориз, елда, царевица. От глутеновите първо овес, после пшеница и след това дадох каша 8 зърнени култури на Нестле, която включваше всички безглутенови и глутенови. Иначе редът на глутеновите е овес, ръж, ечемик, пшеница - както ти си го написала Peace

# 9
  • Мнения: 322
Първо ръж,че и стана без да искам на 8мес,с една  съдържаща глутен каша.

# 10
  • Мнения: 544
ориз(каша), елда(каша), просо(каша), царевица(пюре,че не намерих тук каша)

овес(каша), ръж(ядки), ечемик(ядки), спелта(каша), пшеница(кус-кус)

# 11
  • Мнения: 6 713
Значи доколкото си спомням първо с овесена вода, после овесена каша на Милупа, и оттам нататък бисквитки и сухар.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Безглутеновите:
ориз, елда, просо, царевица;

Глутена в този ред :
овес,ръж, ечемик,пшеница;

# 13
  • София
  • Мнения: 8 280
Въведох безглутенови и после глутенови.
Царевицата и тапиоката се въведоха сами като част от АР млеката, които съм давала.
След 6тия месец дадох глутен - пшеницата, в това число и овеса.
Не съм давала елда/просо като част от каши или специално да захранвам с тях. ... ечемик пък и през ум не ми е минавало да дам (като дете съм си играла в ечемик и си спомням как се бях изринала).

# 14
  • София
  • Мнения: 2 141
Безглутенови: ориз, царевица, просо, елда
Глутенови: овес и направо пшеница. Другите глутенови още не съм ги давала.

Общи условия

Активация на акаунт