Повръща при кашляне

  • 4 019
  • 16
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 6 876
Здравейте мами. Имам следния проблем, който доста ме притеснява.
Имам момченце на 1г. и 1м., което в момента е болничко - кашлица, зачервено гърло и сополки. Проблема е, че понякога когато се храни (всъщност точно, когато вече се е нахранил, но преди да се уригне) и се закашля направо си повръща всичко току що изядено. Това се случва почти всеки ден горе долу по веднъж. След това отказва да яде отново, но иначе като цяло си е жизнен и не е отпаднал.
И на мен понякога ми се е случвало при силна кашлица от много напъване да ми се доповръща, но все пак мога да се контролирам и да спра.
Та на въпроса - дали е нормално това?

# 1
  • Мнения: 403
И на мен понякога ми се е случвало при силна кашлица от много напъване да ми се доповръща, но все пак мога да се контролирам и да спра.

Ами ти сама си си отговорила на въпроса Simple Smile Единственото което мога да добавя е, че детенцето е още мъничко и не се е научило да го контролира.

# 2
  • Мнения: 74
мойта бебка е на 1г 12 дни,и от 10 дни имаме същия проблем но повръща само на закуска.ходихме на лекар и той ни каза че това е нормално при кашлица,по всяка вероятност има храчка на гърлото и за това повръща.аз и давам пак да яде поне един час след като е повърнала и няма проблем изяжда си закуската.не се притеснявай нормално е.бързо оздравяване от нас. Grinning

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
На детето му се повдига от храчката, случвало се е и при нас.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 411
На детето му се повдига от храчката, случвало се е и при нас.

Да, и аз съм така  Peace

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 6 876
Благодаря ви. Все пак доста се притесних, защото се случва вече 5-6 пъти предимно на вечеря. А единия път направо ни изкара акъла. Започна да се дави, кашля и повръща няколко пъти, като в промеждутъците се мъчеше да си поеме въздух. Щеще да се задуши.
Какво трябва да се направи в такива ситуации? Знам, че не е желателно да се тупа по гръбчето за да не падне по надолу и да се задави.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Ето, погледни тук, как да се действа при задавяне
http://www.moetodete.bg/manual/p3_858_0.html

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 4 469
НА същата възраст бяхме болни с всички екстри- сополи, кашлица, зачервено гърло и температура. Първите 4-5 дни повръщаше при кашлица. Давахме по-малко храна и повече мляко.

# 8
  • Мнения: 46 492
Да, случва се. Ако е много често, а и по принцип, винаги измивай след това зъбките, защото честото повръщане може да ги увреди. При племенницата така се получи, там ставаше дума за много по-дълго време, няколко месеца, но все пак го имай предвид Hug

# 9
  • Мнения: 258
tweetys -моят син в повечето случаи ,когато е бил болен с червено гърло,сополки и кашлица е повръщал.Не само когато съм го хранила,но и просто от кашлицата.Консултирах се с личната лекарка още когато беше бебеи тя ми каза ,че това се получава от слизането на секрет в гърлото ,както и от напъните при кашлица.Сега е 7 годишен и когато има силна кашлица се случва да повърне ,случва се и както спи да се закашля и отново е придружено с повръщане.Смея да твърдя ,че във Варна личната ни лекарка беше една от най добрите педиатри ,и съм спокойна ,че това ще се израсте,както казва тя.И действително сега е доста по рядко ,трябва да е много силна кашлицата и тогава се слува но рядко както казах.Ако обаче детенце не е болно а повръща след храна ,веоятно става въпрос за руфлукс,който се лекува ,не е толкова страшно.

# 10
  • София
  • Мнения: 44 041
да, случва се от сополите най-често.
почиствай носа преди хранене...даже капи какпите, които слагаш тогава... и недей прехранва детето...да яде колкото иска, дори да е съвсем малко.

# 11
  • Мнения: 27 524
Нормално е. Храни го бавно и намали количеството малко, докато му мине.

# 12
  • Мнения: 5
Здравейте извинявам се за въпроса ако не в правилната тема, но и ние имаме подобен проблем с повръщането. Значи бебенцето ни е на 7 дена и втора вечер след нормално хранене (кърмене + дохранване със сухо мляко) се появява лек проблем. Значи след като хапнем се разхождаме из стаята държа го на рамо да се оригне и всичко да си му е наред. Свършва си работата и след 30на минути като го сложим да спи почва да хълцука и повръща по малко от храната. Слагаме го да спи както трябва и всичко е точно. Гледаме да не го тъпчем много и с храна евентуално да не би тя да е в повечко. Чудя се от какво може да става така.  Sad

Благодаря предварително!

# 13
  • Мнения: 141
Gorkzillah , бебето ви е съвсем малко и е напълно нормално да връща малко от млякото, това дори не се води повръщане. Има много мнения тук във форума на тази тема, можеш да поровиш и да откриеш.Няма от какво да се притесняваш.   bouquet

# 14
  • Мнения: 5
Мерси за навременния отговор и за информацията! Извинявам се още един път че не намерих вярната тема да попитам.  Blush

Общи условия

Активация на акаунт