Избор на сушилня

  • 124 512
  • 749
  •   1
Отговори
# 735
  • Пловдив
  • Мнения: 23 633
Не знам, но това с капацитет на пране 9кг и капацитет на сушене 7кг много ме привлича, ама МНОГО. Правя си сметката да пъхна вътре 7кг и да задавам пълен цикъл и да ги вадя директно готови за гардероба. Което при моето количество пране си е голямо улеснение. И аз ги гледах в техномаркета, обаче консултанта се изтърва, че не ги купували много, защото били много големи.
То наистиниа си е един голям бумбалник, не става да се намести на мястото на обикновена пералня. Исссссскам! Сега ако се скапе сушилнята ще лобирам мъжа да си вземем такова. Мръсната гадина като искам да работи се поврежда, сега като съм и вдигнала мерника се закрепи и не прави проблеми.

# 736
  • Мнения: 6 031
Според мен тоя сензор не мери влажността на цялата сушилня, а само на това, което се е паднало пред него. Знаете, че различните материи съхнат различно време (затова препоръчват да се слага в сушилнята еднакви като материи дрехи). Тоест въпрос на късмет е какво се е паднало върху сензора като се включи.

Това са мои размишления по темата, може да са съвсем грешни.

Няма начин да слагам винаги само определена материя дрехи, стига ми, че ги отделям по цвят, ако почна и по материя ще пера веднъж седмично 10 перални ooooh!

И по мои наблюдения е същото.  Peace
Моята пералня е с 1600 оборота.  Simple Smile

# 737
  • София
  • Мнения: 6 011
Янтре, аз не съм ги виждала на живо, но на описанието пише, че червеното е бумбалник, а сивата е с нормални размери 80/60/60... или от сайта са сбъркали де.  Peace

Аз пък имам място и за бумбалника, че пералното си е на практика едно килерче. Да, ама докле чакам мъжо да монтира сушилнята връз пералнята... няма да е в тоя живот, и затова сушилнята е насред спалнята. А иначе веднага имам на кой да ги подаря и двете уредчета, а на мен да ми се купи едничко...  Blush

# 738
  • Велико Търново
  • Мнения: 245

Много ме блазни червената, ама много!
Може да е голям бумбалник, ама не е като два бумбалника, строени чинно един до друг.
Дано само скоро се появят отзиви за нея. И въобще за Daewoo-то, има ли някой отзиви как са като машинки?

# 739
  • София
  • Мнения: 6 011
Като отзиви за марката - нашите имат прахосмукачка тяхна, над 15-годишна е вече, железна. Корпуса и е имитация на инокс, е няма и драскотина по него, като нова е и си работи идеално. За тия години аз купувам трети самсунг от същия клас /цена до 150 лв./.

# 740
  • Мнения: 6 031
Аз пък винаги се чудя за тези перални заедно със сушилни, къде отиват всички мъхчета, които се отделят при сушенето.  newsm78

# 741
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Добре де, нали всички уж са единодушни, че пералня със сушилня не е добър вариант и е по-добре да са отделно?

# 742
  • София
  • Мнения: 6 011
Бу, така е, единодушни сме, защото в масовия случай комбинирания уред е с капацитет на сушене 2-3 кг.  Peace И за да сушиш трябва да делиш прането на 2 или 3 пъти.  Peace
А това Деу е с капацитет на сушене 7 кг. и съвсем спокойно може да поеме ежедневното пране на едно семейство наведнъж.  Peace

# 743
  • Пловдив
  • Мнения: 23 633
Янтре, аз не съм ги виждала на живо, но на описанието пише, че червеното е бумбалник, а сивата е с нормални размери 80/60/60... или от сайта са сбъркали де.  Peace
Аз бумбалника заглеждах в магазина, до средата на гърдите ми е, едричко такова Simple Smile

# 744
  • Велико Търново
  • Мнения: 245
Янтре, аз не съм ги виждала на живо, но на описанието пише, че червеното е бумбалник, а сивата е с нормални размери 80/60/60... или от сайта са сбъркали де.  Peace
Аз бумбалника заглеждах в магазина, до средата на гърдите ми е, едричко такова Simple Smile

Тамън няма да се навеждаш много като слагаш дрехите в барабана.

# 745
  • Мнения: 721
аз съм с 2в1- пералня/сушилня. Преди закупуването прочетох много за и против комбинираните уреди, но нямах място за отделни. Затова избрах модел който пере-7кг/ суши-5кг. У нас се пере много често/през ден/ и не мога да събира повече от 5кг за пране, отделно че деля на бяло и цветно. Зареждам си я с дрехите, настройвам пълен цикъл пране + сушене и я пускам. След като ме извести за край на програмата - вадя, сгъвам и прибирам в гардероба. Вече 2 години я ползвам и не съжалявам че избрах именно комбиниран уред. С мъхчетата се бях видяла в чудо в началото - ужасно много мъх имаше. След две, три  пускания на всички налични дрехи вече не е така. Ако са се събрали забърсвам с гъба и периодично я пускам празна с препарат за почистване на перални.

# 746
  • Велико Търново
  • Мнения: 245
Zlate, каква марка, модел?

# 747
# 748
  • Мнения: 52
Като купувах моята сушилня я загледах тази червеничката на DAEWOO и барабана като го видях...ми то колкото на една сушилня Shocked Но нямаше никакви филтри за мъх и подобни. Тогава четох мнения за пералня на даелоо на същата цена и да не казвам какви оплаквания имаше... Веднага се отказах. Ако намеря темата ще я пусна Simple Smile

# 749
  • Мнения: 52
Тъй като вече сме на 50-та страница, си позволих да пусна Нова тема

Общи условия

Активация на акаунт