Шезлонг

  • 5 271
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Мили мами, имам нужда от вашият съвет и вашите мнения.
Чудя се дали да купуваме шезлонг за Ерик. Тази вещ ни е малко непозната защото на Денис не сме купували преди 2 години и затова и нямам мнение. Но пък се колебая защото чувам доволни мами, които казват, че бебетата в шезлонгите не скучаят, а разглеждат наоколо.
А стават ли за хранене по-натам?
И дали пък не сме закъснели вече? В смисъл, че Ерик скоро ще навърши 4 месеца, дали направена на този етап, покупката няма да се обезмисли?
Разчитам на вас да ми препоръчате евентуално и марки, както и да ме ориентирате за цените.

Благодаря ви и ви желая слънчев ден! Simple Smile

# 1
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Здравей! Марка не мога да ти препоръчам, защото нашия ни го подариха и не знам какъв е, но със сигурност е голямо удобство! Не ви е късно, спокойно може да си го ползвате да към 6 мес., когато започват вече много да се въртят, седят и т.н. Има позиция за легнало, полуседнало, седнало. Бебчето винаги може да е в стаята, която си и ти. Има дръжка на която могат да се окачат играчки и бебока да се забавлява (някои шезлонги ги продават и с играчки). Може да се люшка - идеално за приспиване на кисело бебе. Става и за ядене, като го сложиш по-изправено, е, не е много удобно, но е по-добре отколкото в скута например. Е, за това се сещам - вземи си, заслужава си  Simple Smile .

# 2
  • Мнения: 6 206
Ето и аз да кажа, взимайте шезлонг! Ето за какво го ползвам - слагам го вкъщи Спасчо да  си стои и зависи от настроението му,откарва от 20 минути до час, като го сложа на теракота, ритка с малките крачета и се люшка сам /разбира се неосъзнато/, ако обикалям около него да си върша работа само върти очи да ме гледа и е спокоен. Друго, ползвам го като люлка, люшкам с крака и си пиша на компютъра, а той се приспива. Wink  На заведение като отидем, слагам го на някоя пейка и става част от компанията. Като ме мързи да свалям количката в колата, шезлонга на задната седалка, пристегнат с колани, и става столче за кола. Като сложа сенника и се печем на терасата. Не виждам причина защо да не може да се храни на него, още повече че има степени за регулиране на седянето, но едва ли ще може да смени столче за хранене. И можеш да го ползваш поне до година и нещо, видях, че мамата по-горе е писала до шест месеца, но тези колани и подложката не вършат ли работа  да стои мирен, разбира се не като усмирителна риза да се ползва. Направо не мога да си представя ежедневието без него. Иначе има всякакви от измислени полски по 35 лв до маркови изцепки. Нашият е средно положение на Чиполино - 74 лв.

# 3
  • София
  • Мнения: 10 302
А столчето за кола, тип кошница, не върши ли същата работа?

# 4
  • Мнения: 6 206
Цитат на: nad_tab
А столчето за кола, тип кошница, не върши ли същата работа?


И аз си мислех за това, но ми казаха, че шезлонга може да се ползва повече време и  е по-просторен. Ще я видим тази работа. Иначе кошницата е  два пъти по-лека.

# 5
  • Мнения: 1 770
Цитат на: nad_tab
А столчето за кола, тип кошница, не върши ли същата работа?


Точно и аз това се чудя - ние имаме такова на Chicco и се чудя трябва ли ни и шезлонг? Знам, че не бива бебчовците да стоят много в тези столчета - 2-3 часа на ден, ама то нашия и толкова не стои (повече спи в креватчето). Все пак шезлонгът сигурно е по-легнал и по-удобен от кошницата, или..??

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Много ви мерси Grinning
Имам още един въпрос - не е ли опасно шезлонга в колата да се монтира? В смисъл мога ли да бъда спокойна, че е достатъчно обезопасено бебето ?
Защото и кошница не сме купували този път/тази на Денис я продадохме/ А и не искам да взимам защото той вече е към 7кг. Имам планове да купим столче до 36кг. за Денис, а пък неговото, което се води по-принцип от 0 до 18 кг. да преотстъпи за Ерик. Затова не ми се и купува кошница, би била излишен разход за много кратко време. Но ако шезлонга върши тази работа ще ни улесни, тъй като стола независимо че е от 0кг, според мен не става за толкова малко бебе, има прекалено голяма извивка на кръста.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Цитат на: PoliaSp
Цитат на: nad_tab
Иначе кошницата е  два пъти по-лека.


Сериозно?!? Shocked
Струват ми се доста леки на вид шезлонзите, но явно е зрителна заблуда.

# 8
  • Мнения: 6 206
Да, става за кола, ако имаш колани на задната седалка. Слагаш го настрани и с колана го обточваш, няма мърдане. Ние постоянно се возим така. Отначало само се обръщах да го гледам, но сега съм сигурна, страшно няма.

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Шезлонгът е хубаво нещо. Има на Бертони по 25-35 лева. Не бих го ползвала за кола, обаче. Не са предвидени за това. Има кошници за кола на Пилсан по 65-70 лева. Аз ползвах моята и вместо шезлонг, докъм 8-9 месец, ако не се лъжа. После отесня и остана само за колата, докато не я израстна Мая (и още я слагам вътре чат-пат, когато трябва да пътуваме спешно и нямам време да монтирам столчето за кола).

# 10
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: dodo_dodo
Имам още един въпрос - не е ли опасно шезлонга в колата да се монтира? В смисъл мога ли да бъда спокойна, че е достатъчно обезопасено бебето ?


Честно казано от гледна точка на безопасност при удар (недай боже) шезлонга изобщо не става. Ако си забелязала на кошницата има място където да мине колана, така, че да не изхвърчи кошницата. Освен това малките бебета ТРЯБВА да се возят с главата по посока на движението. Шезлонга изобщо не може да се закрепи така. Аз лично не бих била спокойна да возя детето така. Само в специялно столче. На нашата кошница Макси-Кози пише, че е тествана за удар, така, че има значение това.

# 11
  • Мнения: 1 770
Vache, а ползваш ли кошницата и у дома или само за колата?

# 12
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Шезлонгът  е удобство за в къщи, или ако отивате някъде на гости да седи бебо в него. По принцип става за кола, но не е сигурен, най-добре си е столче за кола в автомобила. Кошницата определено не може да го замени в къщи, пък и шезлонгът е много лек (не знам кошницата как е два пъти по-лека). Става и до годинка, ако е по-дребно бебчето, на моят юнак на 6 мес. започна да му окъсява (туку що навършили 8мес. сме 75см.), пък и е много буен, не иска да седи на едно място. Но ако не му беше късичко, за спане е идеално, люш-люш - и бебето заспало. Както беше написано по-горе може и с крак да го люшкаш, и с лакът, и с ръка и т.н.  Grinning

# 13
  • София
  • Мнения: 9 457
Аз също много му се чудя и каня на това изобретение -шезлонг за бебета. Laughing
Много ми харесаха-гледах ги в Пинокио. Имаше на Бертони-бяха по 38лв. с три нива на повдигане и дрънкулки разни. С едно меко дюшече, направо ти се иска ти да си легнеш в него. Simple Smile
Ама засега си се возим из целия апартамент с количката, че и на балкона и като че ли отпада варианта шезлонг. Wink

# 14
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: Yvette
Vache, а ползваш ли кошницата и у дома или само за колата?


Ами ползвах я да храня детето и малко я оставях вътре като подлагах разни неща, за да изправя чупката в кръстчето. Полсе си взехме шезлонга. Сега само се вози в нея, ама вече й омаля, трябва голям стол да й взимаме за колата  Grinning

# 15
  • София
  • Мнения: 10 302
Цитат на: Yvette
Точно и аз това се чудя - ние имаме такова на Chicco и се чудя трябва ли ни и шезлонг? Знам, че не бива бебчовците да стоят много в тези столчета - 2-3 часа на ден, ама то нашия и толкова не стои (повече спи в креватчето). Все пак шезлонгът сигурно е по-легнал и по-удобен от кошницата, или..??


И ние сме със същото столче. Засега само се возим с него, но се е случвало като се прибирам от някъда да заспи в него. Тогава оставям столчето някъде и го подпирам отдолу с книга, така че бебочка да застане в легнало положение. Доста добре спи в него, явно и е удобно. Да не говорим, че когато ни мъчат колики съм товарила детенце в колата и сме обикаляли за да се успокои... комбинацията столче+кола и дейста успокояващо!

# 16
  • Мнения: 7 821
Здравей,
Аз много препоръчвам кошницата и съм я ползвала и за шезлонг и за двете деца, обаче с малкия след 6 месеца (той бързо седна) въобще отказа да седи вътре и започнах да го държа в количката или в столчето за хранене. Моето мнение е, че не си заслужава за 2 максимум 3 месеца купуваш нито кошница за кола нито шезлонг. Ти разбира се ще си прецениш, но моя малкия въобще отказва да седи вързан в нея. А и за колата вече не става защото му омаля и му подпира на крачетата и ние смятаме да я продаваме и точно като вас да вземем на баткото по-голям стол а на Дани да остане стария, които също е от 0 до 18.
Та аз гласувам против  Grinning , все ще го изтраеш за 2 месеца докато започне да се опитва да седи  Grinning .
Успех в избора.

# 17
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Аз имам на Бертони и съм много доволна от него. По нищо не се различава от другите ,а е на изгодна цена около 40лв.
Беше ми много удобно както за да се забавлява бебо ,така и при храненето. Докато не седна стабилно, за да мога да сложа Злати в столче за хранене съм ползвала само шезлонга.
Според мен няма да съжаляваш ,ако си го купиш.
Обаче не бих го използвала вместо столче за кола. Просто не е направено за това, не е стабилно. Даже е опасно!

Ето го на снимка    шезлонг

# 18
  • Мнения: 4 915
А аз искам да попитам майките имахте ли нужда от столче за кола в първите месеци на детето? От онези модели Група 0+, които са от 0 до 13 кг?

# 19
  • Мнения: 1 770
Цитат на: Free Soul
А аз искам да попитам майките имахте ли нужда от столче за кола в първите месеци на детето? От онези модели Група 0+, които са от 0 до 13 кг?


На мен приятелка ми даде такова столче-кошница и съм много доволна. Много му е удобно на малчо в нея. Но нямам база за сравнение с другите столчета, които тепърва ще предстои да купуваме, след като юнака дзънне 13-те (сега е около 8 кг).

# 20
  • София
  • Мнения: 15 216
Цитат на: dodo_dodo
Мили мами, имам нужда от вашият съвет и вашите мнения.
Чудя се дали да купуваме шезлонг за Ерик. Тази вещ ни е малко непозната защото на Денис не сме купували преди 2 години и затова и нямам мнение. Но пък се колебая защото чувам доволни мами, които казват, че бебетата в шезлонгите не скучаят, а разглеждат наоколо.
А стават ли за хранене по-натам?
И дали пък не сме закъснели вече? В смисъл, че Ерик скоро ще навърши 4 месеца, дали направена на този етап, покупката няма да се обезмисли?
Разчитам на вас да ми препоръчате евентуално и марки, както и да ме ориентирате за цените.

Благодаря ви и ви желая слънчев ден! Simple Smile


Шезлонгът е много удобно нещо. Ние имаме такъв на Мини стар-много по-широк и по-удобен е от кошницата за кола. Ползвала съм го за какво ли не. Разнасях Иво с мен по стаите, люлеех го, за да се успокои или да заспи, спал е в него, хранех го в него. И така докато Иво навърши 5-6 месеца, когато му купихме най-обикновена домашна люлка с 3 позиции. Тя завинаги извади шезлонга от употреба. Ползвам я и до ден днешен (в момента Иво си доспива в нея) и скоро не виждам как ще я пенсионирам.
Та, искам да кажа, че на възрастта, на която е Ерик, бих ти препоръчала по-скоро да си купиш люлка.
А и с шезлонг не би следвало да возиш бебето в колата.

# 21
  • Мнения: 4 414
нямах време да прочета цялата тема, така че ако се повторя, моля да ме извините Embarassed
ние имаме шезлонг на Chicco /подариха ни го, иначе може би нямаше да си купим/. много е удобен и беба като беше по-малка много обичаше да стои в него. разнасяхме я насам-натам, люлеехме я, когато мрънкаше... НО от както започна да се обръща не иска да стои в него повече от 30 мин - скучно и е и изобщо не признава играчки, смяна на гледката и т.н. иска да се движи...вие май сте на тази възраст, та имай предвид, че може и да не му хареса на Ерик Rolling Eyes
не е хубаво да се возят бебоците в шезлонг в колата, защото няма как да се закрепи достатъчно надеждно:(
за кошниците за кола: ортопедът, при който водихме Ния специално ни каза да не я оставяме дълго в кошницата /мах. 3 часа/- "Тия неща са за возене, не да се спи в тях, нали знаете?! Щото някой родители си го харесват..."
това от мен:)
поздрави на двамата герои!

# 22
  • Мнения: 6 206
Сигурно сте прави за шезлонга в колата, но не ми се дават 150 лв за кошница. Ще си купя чак следващия размер столче - като може да сяда.  Пък и не мисля, че ако бебето е отзад и го държи майката, сигурността е по-голяма, а и в сигурността на кошницата виждам повече реклама, отколкото истина, особено по-евтините варианти.  Да пази господ!! Не знам -  аз мисля, че съм му хванала чалъма, така го овързвам  с коланите и подпирам със седалката, че мърдане няма. Но в този случай съвети не смея да давам.

# 23
  • Мнения: 1 770
Цитат на: agneshka
"Тия неща са за возене, не да се спи в тях, нали знаете?! Щото някой родители си го харесват..."


Това е важно уточнение за кошниците!

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Цитат на: Vivi
Цитат на: dodo_dodo
Мили мами, имам нужда от вашият съвет и вашите мнения.
Чудя се дали да купуваме шезлонг за Ерик. Тази вещ ни е малко непозната защото на Денис не сме купували преди 2 години и затова и нямам мнение. Но пък се колебая защото чувам доволни мами, които казват, че бебетата в шезлонгите не скучаят, а разглеждат наоколо.
А стават ли за хранене по-натам?
И дали пък не сме закъснели вече? В смисъл, че Ерик скоро ще навърши 4 месеца, дали направена на този етап, покупката няма да се обезмисли?
Разчитам на вас да ми препоръчате евентуално и марки, както и да ме ориентирате за цените.

Благодаря ви и ви желая слънчев ден! Simple Smile


Шезлонгът е много удобно нещо. Ние имаме такъв на Мини стар-много по-широк и по-удобен е от кошницата за кола. Ползвала съм го за какво ли не. Разнасях Иво с мен по стаите, люлеех го, за да се успокои или да заспи, спал е в него, хранех го в него. И така докато Иво навърши 5-6 месеца, когато му купихме най-обикновена домашна люлка с 3 позиции. Тя завинаги извади шезлонга от употреба. Ползвам я и до ден днешен (в момента Иво си доспива в нея) и скоро не виждам как ще я пенсионирам.
Та, искам да кажа, че на възрастта, на която е Ерик, бих ти препоръчала по-скоро да си купиш люлка.
А и с шезлонг не би следвало да возиш бебето в колата.


Би ли ми разказала малко повече за тази люлка - какво представлява, до колко килограма е, кои фирми я предлагат като модел, в кои магазини се намира, колко струва...ей такива неща Simple Smile

Благодаря ти.

# 25
  • Мнения: 4 414
Цитат на: PoliaSp
Не знам -  аз мисля, че съм му хванала чалъма, така го овързвам  с коланите и подпирам със седалката, че мърдане няма. Но в този случай съвети не смея да давам.

във всеки случай е 100 пъти по-добре от бебе на ръце...някъде четох, че ако се върже добре е приемлив вариант, макар и да не го препоръчват много...имаше уточнение, че трябва да се връзва, така че главата на бебето да е по посока, обратна на движението или ако не се събира така, главата на бебо да сочи към вътрешността на колата, а не към прозореца...

# 26

Додо, може би става за този вид люлки. И аз съм за тях Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 15 216
Хонда, нещо такова е моята, но не съвсем. Като тази от твоята картинка има в Штъркел за по над 200лв., на батерии е и не е нужно да я люлееш. Моята се люлее на ръка. На мястото на играчките има лост, който свързва двете страни на стойката и на този лост са закрепени дръжките на люлката. На този лост аз  връзвах играчки, с които Иво си играеше.
Моята е купена от Пловдив, от тамошната Търговия на едро, която е пловдивският еквивалент на Илиенци. Струваше нещо като 37лв. или нещо такова-нямам точен спомен. Седалката е тип "шезлонг", платнена е, доста по-широка е от тази на картинката, на седалката (там където е дупето) има нещо твърдо (може би някакъв шперплат-не знам точно, но не е пречка да се пере, не се поврежда). Има 3 позиции, като в най-хоризонталната може да се слага и бебче, което още не може да седи. В това положение бебето не е съвсем легнало, телцето е леко прегънато както и в шезлонга, но може да се постави възглавничка.
Не знам до колко кг. ще може да издържи, но днес на консултацията Иво беше отчетен като 10кг. Wink, пък спокойно си се разполага в люлката. Нито шевовете са тръгнали да поддават.
Не знам повече подробности за модели, фирми, магазини и т.н.

# 28
  • Мнения: 1 975
Цитат на: dodo_dodo
Мили мами, имам нужда от вашият съвет и вашите мнения.
Чудя се дали да купуваме шезлонг за Ерик. Тази вещ ни е малко непозната защото на Денис не сме купували преди 2 години и затова и нямам мнение. Но пък се колебая защото чувам доволни мами, които казват, че бебетата в шезлонгите не скучаят, а разглеждат наоколо.
А стават ли за хранене по-натам?
И дали пък не сме закъснели вече? В смисъл, че Ерик скоро ще навърши 4 месеца, дали направена на този етап, покупката няма да се обезмисли?
Разчитам на вас да ми препоръчате евентуално и марки, както и да ме ориентирате за цените.

Благодаря ви и ви желая слънчев ден! Simple Smile


goreshto ti preporuchvam da si kupish shezlong!
Az polzvax na babybjørn, no ne znam dali gi prodavat v BG  Rolling Eyes
strashno bqx dovolna!!!

# 29
  • Мнения: 3 379
Цитат на: PoliaSp
Цитат на: nad_tab
А столчето за кола, тип кошница, не върши ли същата работа?


И аз си мислех за това, но ми казаха, че шезлонга може да се ползва повече време и  е по-просторен. Ще я видим тази работа. Иначе кошницата е  два пъти по-лека.


Ами ако шезлонга се ползва до към 6-7 месеца, то кошчето за кола се ползва до към годинка, то е от 0 до 13 кг. (или 10 кг най-малките)

# 30
  • Мнения: 3 379
Цитат на: Free Soul
А аз искам да попитам майките имахте ли нужда от столче за кола в първите месеци на детето? От онези модели Група 0+, които са от 0 до 13 кг?


Ако имаш кола, няма нищо по-добро от столчето за кола. А е естествено да започнеш с най-малкия размер.

# 31
  • Мнения: 2 006
За мен шезлонга беше незаменим Grinning за разлика от кошарата,която си седи и се използва за игра4ки Confused Ние купихме шезлонга,когато Алекс4е бе6е на 4 мес.Успех

# 32
  • Мнения: 4 915
Цитат на: SZA
Цитат на: Free Soul
А аз искам да попитам майките имахте ли нужда от столче за кола в първите месеци на детето? От онези модели Група 0+, които са от 0 до 13 кг?


Ако имаш кола, няма нищо по-добро от столчето за кола. А е естествено да започнеш с най-малкия размер.


Благодаря за отговора.  Simple Smile

# 33
Хайде и моето мнение. Много удобно и практично нещо са, но Додо не знам дали не е късничко за Ерик. Имам в предвид, че след като навърши 6 месеца ще стане по палав и няма да го свърта много много. А иначе като гледам Симона (мома почти на 4-ри години) вчера нашта се излегнала в него и гледа телевизия Laughing .Въпреки, че отдавна не е в размерите му Simple Smile .
А за да се ползва шезлонга като столче за кола - категорично НЕ.  Но всеки в крайна сметка решава за себе си.
За марки и цени - тук не мога да кажа Embarassed

# 34
  • Мнения: 3 379
Цитат на: dodo_dodo
Мили мами, имам нужда от вашият съвет и вашите мнения.
Чудя се дали да купуваме шезлонг за Ерик. Тази вещ ни е малко непозната защото на Денис не сме купували преди 2 години и затова и нямам мнение. Но пък се колебая защото чувам доволни мами, които казват, че бебетата в шезлонгите не скучаят, а разглеждат наоколо.
А стават ли за хранене по-натам?
И дали пък не сме закъснели вече? В смисъл, че Ерик скоро ще навърши 4 месеца, дали направена на този етап, покупката няма да се обезмисли?
Разчитам на вас да ми препоръчате евентуално и марки, както и да ме ориентирате за цените.

Благодаря ви и ви желая слънчев ден! Simple Smile


И пред мен стоеше същият въпрос, но тези дни се превърна в дилема - шезлонг или столче за хранене???

Аз реших в полза на столчето за хранене, защото новите модели имат и легнало и полу-легнало положение, а освен това кошчето за кола от група 0+ върши същата работа като шезлонга. Още повече че Георги ще започне вече да се върти и един шезлонг няма изобщо да ми е удобен, ако трябва да го дебна дали няма да изкочи от него.

# 35
  • Мнения: 3 379
Цитат на: dodo_dodo
Много ви мерси Grinning
Имам още един въпрос - не е ли опасно шезлонга в колата да се монтира? В смисъл мога ли да бъда спокойна, че е достатъчно обезопасено бебето ?
Защото и кошница не сме купували този път/тази на Денис я продадохме/ А и не искам да взимам защото той вече е към 7кг. Имам планове да купим столче до 36кг. за Денис, а пък неговото, което се води по-принцип от 0 до 18 кг. да преотстъпи за Ерик. Затова не ми се и купува кошница, би била излишен разход за много кратко време. Но ако шезлонга върши тази работа ще ни улесни, тъй като стола независимо че е от 0кг, според мен не става за толкова малко бебе, има прекалено голяма извивка на кръста.


Извинявай за предния постинг, ама не изчетох всичко  Embarassed

Ама вие Ерик не сте ли го пренасяли досега в колата??? Както и да е, НЕ, шезлонгът не бива да се монтира в кола, що се отнася до безопасността е недопустимо да се вози бебе в кола вдруго, освен в специално предназначено за целта столче. А и няма как да го монтираш шезлонга в колата  Confused

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Цитат на: SZA
Цитат на: dodo_dodo
Мили мами, имам нужда от вашият съвет и вашите мнения.
Чудя се дали да купуваме шезлонг за Ерик. Тази вещ ни е малко непозната защото на Денис не сме купували преди 2 години и затова и нямам мнение. Но пък се колебая защото чувам доволни мами, които казват, че бебетата в шезлонгите не скучаят, а разглеждат наоколо.
А стават ли за хранене по-натам?
И дали пък не сме закъснели вече? В смисъл, че Ерик скоро ще навърши 4 месеца, дали направена на този етап, покупката няма да се обезмисли?
Разчитам на вас да ми препоръчате евентуално и марки, както и да ме ориентирате за цените.

Благодаря ви и ви желая слънчев ден! Simple Smile


И пред мен стоеше същият въпрос, но тези дни се превърна в дилема - шезлонг или столче за хранене???

Аз реших в полза на столчето за хранене, защото новите модели имат и легнало и полу-легнало положение, а освен това кошчето за кола от група 0+ върши същата работа като шезлонга. Още повече че Георги ще започне вече да се върти и един шезлонг няма изобщо да ми е удобен, ако трябва да го дебна дали няма да изкочи от него.


На какво столче за хранене се спря?

# 37
  • Мнения: 3 379
Цитат на: dodo_dodo
Цитат на: SZA

И пред мен стоеше същият въпрос, но тези дни се превърна в дилема - шезлонг или столче за хранене???

Аз реших в полза на столчето за хранене, защото новите модели имат и легнало и полу-легнало положение, а освен това кошчето за кола от група 0+ върши същата работа като шезлонга. Още повече че Георги ще започне вече да се върти и един шезлонг няма изобщо да ми е удобен, ако трябва да го дебна дали няма да изкочи от него.


На какво столче за хранене се спря?


Ами не съм проучвала основно, защото още не го храня с нищо освен кърма  Simple Smile Гледах в последния брой на сп. Моето бебе два модела, които много ми се харесаха - PRIMA PAPPA на Peg-Perego (280 лв) и MAMMA DOUBLE TRAY на Chicco (290 лв). Видяха ми се скъпички и двата, но първият има 4 положения на облегалката, а вторият - 3, както и добри системи за безопастност и 7 (съответно 6 за Чикото) нива на седалката. На това на Чико пише, че е подходящо за деца от 5 до 36 месеца, което също е плюс. Е, не се люшкат като шезлонга, но пък за мен люлеенето не е плюс, тъй като не искам да го свиквам да заспива люшкайки се (в някакъв момент няма да има в какво да го люшкам и все ще трябва да си заспива някак). А и моето мнение е, че детето трябва да се научи да спи в креватчето си.

Както и да е, има и по-евтини варианти - например Чиполино е около 130 (функциите не са много по-различни, но пък няма полулегнало или легнало положение), на КАМ има по около 250, но пак не видях дали може да се поляга в него.

Общи условия

Активация на акаунт