Развод и попечитеслвто

  • 6 967
  • 17
  •   1
Отговори
  • Провинция
  • Мнения: 509
Няма да разтягам много думи и да се обяснявам.
Положението е следното мъж,безработна жена и две деца.Голямото е пълнолетно,но живее с родителите си,а малкото е на 15-16год.
При евентуален развод по-малкото дете при кого отива?Има ли право на глас или автоматично по закон се пада на майката,а може би остава там ,където остане по-голямото?Ако има други варианти споделете.

# 1
  • Мнения: 863
Ако развода е по взаимно съгласие, и мъжът няма претенции, децата остават при майката.В този случай бащата иска да вземе детето, така ли?

# 2
  • Провинция
  • Мнения: 509
Ако развода е по взаимно съгласие, и мъжът няма претенции, децата остават при майката.В този случай бащата иска да вземе детето, така ли?
Не се зане...За сега само се споменава ,че може да се стигне до там.Предполагам,че може да се проявят претенции от страна на бащата.Знам,че голямото дете и да го попитат то вече е взело решение,но ме тревожи по-малкото.
Има ли вероятност,въпреки,че доходите на майката са ограничение,ако малкото дете бъде разпитано за минали семейни караници да остане при майката?

# 3
  • Мнения: 212
Няма да разтягам много думи и да се обяснявам.
Положението е следното мъж,безработна жена и две деца.Голямото е пълнолетно,но живее с родителите си,а малкото е на 15-16год.
При евентуален развод по-малкото дете при кого отива?Има ли право на глас или автоматично по закон се пада на майката,а може би остава там ,където остане по-голямото?Ако има други варианти споделете.
Зависи какво ще реши съда.
След като е непълнолетен,но все пак е минал 14,гласа му се зачита.

# 4
  • Мнения: 2 927
При евентуален развод по взаимно съгласие, детето ще остане с този родител, с когото двамата съвместно решат - те ще сключат споразумение за това. Тогава съдът няма да изслушва и да взема под внимание мнението на самото дете.
При развод по общия исков ред /по вина/, съдът ще прецени кой да упражнява пряко родителските права върху детето, след като изслуша свидетелите, доклада на АЗД и самото дете, ако е навършило 10 години. Детето се изслушва лично от съда, в присъствието на педагог или психолог. Освен при кого да живее, съдът ще определи режим на свиждане с другия родител, и издръжка. 

# 5
  • Мнения: 220
Няма да разтягам много думи и да се обяснявам.
Положението е следното мъж,безработна жена и две деца.Голямото е пълнолетно,но живее с родителите си,а малкото е на 15-16год.
При евентуален развод по-малкото дете при кого отива?Има ли право на глас или автоматично по закон се пада на майката,а може би остава там ,където остане по-голямото?Ако има други варианти споделете.

Все си мисля че тийна има право сам/а да избере с кого да живее.

# 6
  • тук-там
  • Мнения: 4 269

Все си мисля че тийна има право сам/а да избере с кого да живее.

Е, той може да иска да живее с татко си, защото каките, които води в къщи са готини - просто пример, не че случая е такъв!  Peace
Или пък му позволява да пие и пуши, а пък мама не дава.
На тази възраст още са си за контрол, и то здрав! Peace
Дали съдът може да прецени обективно е друга тема.

# 7
  • Мнения: 220

Все си мисля че тийна има право сам/а да избере с кого да живее.

Е, той може да иска да живее с татко си, защото каките, които води в къщи са готини - просто пример, не че случая е такъв!  Peace
Или пък му позволява да пие и пуши, а пък мама не дава.
На тази възраст още са си за контрол, и то здрав! Peace
Дали съдът може да прецени обективно е друга тема.

Бе, ти накарай 15-16 годишен тинейджър да живее на сила при
тебе и просто не ти завиждам на приключението

# 8
  • Провинция
  • Мнения: 509

Все си мисля че тийна има право сам/а да избере с кого да живее.

Е, той може да иска да живее с татко си, защото каките, които води в къщи са готини - просто пример, не че случая е такъв!  Peace
Или пък му позволява да пие и пуши, а пък мама не дава.
На тази възраст още са си за контрол, и то здрав! Peace
Дали съдът може да прецени обективно е друга тема.

Бе, ти накарай 15-16 годишен тинейджър да живее на сила при
тебе и просто не ти завиждам на приключението


Детето не пие,не пуши и съм 100% сигурна.Убедена съм в приличното му държане.Както и в това,че въобще не е като повечето разхайтени и неконтролирани негови набори.Спазва си ред и дисциплина,както му реда.Дали са му добро възпитание и контрол.

# 9
  • Мнения: 22


Детето не пие,не пуши и съм 100% сигурна.Убедена съм в приличното му държане.Както и в това,че въобще не е като повечето разхайтени и неконтролирани негови набори.Спазва си ред и дисциплина,както му реда.Дали са му добро възпитание и контрол.

kragovrat, пак ли тема за трети лица... Whistling
И как така си 100% сигурна...ти денонощно ли си с това дете.
А ако е толкова добре възпитано колкото казваш, защо се тревожиш...какво ще стане ако детето избере да живее с баща си... Mr. Green

# 10
  • Провинция
  • Мнения: 509


Детето не пие,не пуши и съм 100% сигурна.Убедена съм в приличното му държане.Както и в това,че въобще не е като повечето разхайтени и неконтролирани негови набори.Спазва си ред и дисциплина,както му реда.Дали са му добро възпитание и контрол.

kragovrat, пак ли тема за трети лица... Whistling
И как така си 100% сигурна...ти денонощно ли си с това дете.
А ако е толкова добре възпитано колкото казваш, защо се тревожиш...какво ще стане ако детето избере да живее с баща си... Mr. Green


Защото детето е брат ми и споделя всичко с мен!Убедена съм в компанията , с която излиза,всичките ги познавам и знам.
Изборът му при кой да остане ме вълнува, защото знам,баща ми на какво е способен,когато се ядоса!

# 11
  • Мнения: 22
Еее трябваше да се сетя...ти така го похвали...както само една кака може.  Party
Ми добре де, като е братчето ти, и споделя всичко с теб, защо не го посъветваш...поговорете...аз например също споделям с брат си/не всичко, но по почти всичко/...мисля, че би могла да му повлияеш да вземе правилното решение.

# 12
  • Провинция
  • Мнения: 509
Еее трябваше да се сетя...ти така го похвали...както само една кака може.  Party
Ми добре де, като е братчето ти, и споделя всичко с теб, защо не го посъветваш...поговорете...аз например също споделям с брат си/не всичко, но по почти всичко/...мисля, че би могла да му повлияеш да вземе правилното решение.

Не го хваля,заради това,че ми е брат,защото аз като по-малка бях в лоша компания и едва се измъкнах от нея,просто не му позволих да попадне на лоши хора.Нищо не е сигурно все още,но както е тръгнало рано или късно ще стане...Преди 2год. пак се "заговори", т.е. се спомена думата "развод" в нас и той избухна в сълзи.От тогава говоря с него,а и сам вижда положението,но се чуди и колебае.На ясно е с нещата,кой е прав и кой крив.Не искам да му влияя,въпреки че ми се иска да е с мен,не искам да ни разделят.Но все пак решението сам за себе си трябва да вземе той ако позолят обстоятелствата.

# 13
  • Мнения: 2 927
kragovrat, не се тревожи толкова. Неговото желание не е определящо за съда. Взема се предвид, но наред с всички друго обстоятелства около развода.
Според мен ти трябва помощ от психолог, да ти подскаже как да подходиш към брат си. На него -още повече, ако въобще се съгласи. Доколкото разбирам е в пубертета.
Така, както си задала темата, все едно търсиш юридическа помощ, но от коментарите ти излиза друго.

# 14
  • Мнения: 22
Не го хваля,заради това,че ми е брат,защото аз като по-малка бях в лоша компания и едва се измъкнах от нея,просто не му позволих да попадне на лоши хора.Нищо не е сигурно все още,но както е тръгнало рано или късно ще стане...Преди 2год. пак се "заговори", т.е. се спомена думата "развод" в нас и той избухна в сълзи.От тогава говоря с него,а и сам вижда положението,но се чуди и колебае.На ясно е с нещата,кой е прав и кой крив.Не искам да му влияя,въпреки че ми се иска да е с мен,не искам да ни разделят.Но все пак решението сам за себе си трябва да вземе той ако позолят обстоятелствата.

Няма нищо лошо в това да хвалиш...та той ти е малкото братче...и аз навсякъде се хваля с брат си...разбирам те.
Родителите ми също се развеждат от около година... Crossing Armsми кофти е...ще се развеждаме...няма да се развеждаме...всеки път различна песен. Вече им свикнах, да правят каквото решат и без това са разделени. Разбирам  много добре какво му е на брат ти...как да му помогнеш...бъди до него, подкрепяй го, говори му...нека той почувства, че ти си му опора.

Общи условия

Активация на акаунт