Конюнктивит и бебе???

  • 9 909
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 9 399
Баткото ни е с конюнктивит. Cry
Сега се върнаха от лекар. Събуди се вчера с подути клепачи на едното оченце, все едно го е ухапал комар или го е полазоло паяче. До следобяд отока спадна но оченцето червенееше вътре. Гледали са го при очен лекар и са казали че има конюнктивит. Изписали са му капки някакви -Тобрадекс и за мазане Играмид или нещот такова.
Мисълта ми е доколко това може да е сериозно и може ли да е опасно за бебката? Cry

# 1
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Конюктивитът е заразен, така че пази и бебчето и себе си. Внимавай като пипаш очичките на детето, да не пипнеш твоите или на бебчето, дай му отделна кърпа за лице (най-добре еднократни). Не се притеснявай, не е опасен, лекува се, но бебчето ти е мъничко, така че го пази, ако го "лепне" би било много неприятно. Предава се само при допир, така "от въздуха" не може да се зарази. Успех  Simple Smile .

# 2
  • София
  • Мнения: 9 399
Благодаря ти много!
Досега никога не сме имали такова нещо. Никой от нас. От къде го е пипнал не знам. Нямам идея Sad
Работата е там, че той непрекъснато иска да е до бебката-гушка я целува я и затова се притеснявам. Ох, и мен нещо ме сърби ямката на окото...

# 3
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Обясни му нещо да не я гушка точно сега. Иначе признаците са възпалени очи, секретиране на окото (гурилясване), като спиш на сутринта може миглите да са ти залепнали от гурилчета. И то те са едни такива по-жълти на цвят. Мисля, че за около седмица минава, при възрастните няма проблем, но при бебчета е много кофти. Казвам ти го, защото моят го изписаха с конюктивит от родилният дом и няколко месеца не можехме да го оправим, затихне, после пак се появи. При малките бебчета, не могат да се изписват силни капки (които се борят с бактерията). Пазете се, успех!

# 4
  • Мнения: 654
Grinning И нас ни лекуваха със същите лекарства.За два дни се оправихме и ги спряхме.Тобрекса(ако така се пишеше) е много ефикасен,но все пак е антибиотик и когато възпалението мине го спри-ние го ползвахме само два дни и се излекувахме.Спряхме го по препоръка на очната лекарка!

# 5
  • София
  • Мнения: 3 847
Характерно за конюктивита е, че окото боли и сълзи от по-силна светлина. Освен гурелите, окото е сякаш пълно с вода (мокро) или с пясък (много сухо). Възпалението трае обикновено 3-5 дни. Капките се слагат и в двете очи задължително.

За възрастни се изписва Тобрекс (ако окото НЕ е сухо) или Офталмосептонекс. Аз най-често ползвам вторите - по-меки са и са доста по-евтини.

Много често изписват Суфацетамид - НЕ си ги купувайте. Страхотно щипят в окото.

За бебета изписват Тобрадекс, но за сега не ми се е налагало да ги ползвам.

Защо не капеш кърма? В начален стадий помага.

# 6
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Недей кърма!!!Офтамолога, при който ходехме (и които в крайна сметка оправи бебока) изрично забрани да се слага кърма. Млечната среда била идеална за развитието на разни бактерии...

# 7
  • София
  • Мнения: 9 399
Цитат на: PetiaK
Обясни му нещо да не я гушка точно сега. Иначе признаците са възпалени очи, секретиране на окото (гурилясване), като спиш на сутринта може миглите да са ти залепнали от гурилчета. И то те са едни такива по-жълти на цвят. Мисля, че за около седмица минава, при възрастните няма проблем, но при бебчета е много кофти. Казвам ти го, защото моят го изписаха с конюктивит от родилният дом и няколко месеца не можехме да го оправим, затихне, после пак се появи. При малките бебчета, не могат да се изписват силни капки (които се борят с бактерията). Пазете се, успех!


Ами ние непрекъснато му напомняме, да стои по-настрана от нея, че той много обича да я целува по главичката.
Сега пък ни е голям проблем-поставянто на капките. То е само една единствена капка в лявото око-ама какъв рев му дръпваме, все едно ще го колим. Голямо е шубе за такива работи. Може да падне и да се удари яко и дума да не каже-така стоически приема болката, чак не е за вярване, а за такива дребни неща опропищява квартала.
Дано му мине по-бързо, че на море се канята да ходя с баща му другата седмица. Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 9 399
Цитат на: LIDYA
Grinning И нас ни лекуваха със същите лекарства.За два дни се оправихме и ги спряхме.Тобрекса(ако така се пишеше) е много ефикасен,но все пак е антибиотик и когато възпалението мине го спри-ние го ползвахме само два дни и се излекувахме.Спряхме го по препоръка на очната лекарка!

Капките се казват Тобрадекс и честно казано ми се виждат доста силнички. Аз съм голям враг на кортикостероидните препарати-а този е точно такъв Sad . Че и по-зле, даже.
Вчера му четох листовката на Тобрадекса-това е антибиотик и кортикостероид- 2 в 1. Shocked
То и аз не искам да го ползваме дълго време,а ма от друга страна пък ако бактериите, попаднали в окото не се избият напълно, не е ли по-страшна повторната инфекция, не дай боже!
А от друга страна пише,ч е не се препоръчва за деца, освен в належащи случаи. Ама щом офталмолога е преценил така...
 Wink
Ще капем, какво да правим.
А иргамид-а е за мазане вътре в окото- само вечер.

# 9
  • София
  • Мнения: 9 399
И аз съм чувала/чела, че е опасно да се капе кърма в болно око, защото е идеалната среда за размножаването на бактериите. А те в случая са стафилококови или стрептококови. Wink
Та може да се получи така, че вместо да изпишеш вежди, да извадиш очи.
Иначе и на мен ми се ще, ако може да мине по най-безвредният за детето начин, ама се налага да се ползват капки за очи и то доста силни. Пък като чета за страничните ефекти от тях в листовката, направо настръхвам още повече. Sad  Neutral Face

# 10
  • София
  • Мнения: 3 847
Не знаех това за кърмата. Няма още седмица откакто ДжиПи-то ми препоръча да слагам кърма в очите на малкия, защото му се подуваше едното око и го сърбеше ужасно. А ужким е млада жена и би трябвало да е запозната с митовете и легендите в медицината.

Много ми е съвестно, че два дни му капах кърма в очите на Боби.

Дано се сетя другият път като ходя на консултация, да уведомя докторката, че вместо да лекува, развъжда коки...

# 11
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Рая, добре че си спряла кърмата, за тия лекари - думи нямам. Мен тия съвети (за кърмата) ми ги даваха разни баби - майка ми, нейни приятелки, но аз тях по принцип не ги слушам много, а после разбрах, че е вредно. Почиствай оченцата с преварена водичка, това е напълно достатъчно. Ако продължи дълго време да ви е възпалено оченцето, лекарката трябва да ви прати на офтамолог. Но не се притеснявай при повечето бебчета често очичките се възпаляват за кратко (извинявай, забравих за погледна колко ти е голямо бебчето  Embarassed ).

Копче и ти не се притеснявай за силните капки. Само такива могат да се справят с конюктивита. Моето синче го оправиха на 5 мес. с капки, които са за деца над 3 години. Като четох листовката, косите ми настръхнаха, веднага хукнах до офтамоложката, а тя жената каза, че редовно така "се шашкали" майките и че само това помага. Капките ни бяха Тобрекс, но истината е, че оттогава си нямаме проблеми с очетата - пу, пу, пу  Grinning . А колкото до това, че плаче - сигурно му щипят на детето или пък го е страх да му слагаш нещо в очите. Имам спомени, когато имах конюктивит като малка, че капките щипеха, а пастата не се усещаше, но някак ти замъгляваше окото. Дано се оправи бързо преди моренцето, а бебчето на кого ще го оставите?
Много късмет ви желая  Flowers Four Leaf Clover !

# 12
  • Мнения: 49
Ами вижте сега всеки сам си решава, но ща ви кажа как стана в моя случай. Йоанка от първата седмица й сълзеше окото и имаше секрет. GPто ни изписа тобрин за мазане и някви капки. Каза да я мажем 5 дни. Нищо! Още пет дни - пак не минава. Каза че може да е запушено слъзно каналче. Даде ни направление за офталмолог. Ходихме на оталмолог в педиатрията, но и тя (уж "офталмолог") не можа да разбере дали е конюктивит или каналче. Изписа ни някакво силно и скъпо лекарство, което след като купих прочетох че не се препоръчва за деца до 1.5г. и категорично отказах да го слагам. После една позната педиатърка ми изписа някакво друго мазило и капки от което също не ни мина. Бях страшно против това да се маже с кърма, както ме караха да правя всички роднини, а и след като четох тук във форума, миех си я с преварена водичка и физиологичен разтвор. Но ве4е стана на три месеца и все не й минаваше. И тогава самостоятелно реших да опитам бабините трънкини методи с кърма  Embarassed  - два дни я мазах и оттогава вече почти месец (да чукна на дърво) няма и следа от секрет. Така че всеки сам си решава но според мен кърмата не е чак толкова вредна, колкото я изкарват. А и още не съм чула някой да се е влошил след капане на кърма Sunglasses

# 13
  • София
  • Мнения: 9 399
Цитат на: PetiaK
А колкото до това, че плаче - сигурно му щипят на детето или пък го е страх да му слагаш нещо в очите. Имам спомени, когато имах конюктивит като малка, че капките щипеха, а пастата не се усещаше, но някак ти замъгляваше окото. Дано се оправи бързо преди моренцето, а бебчето на кого ще го оставите?
Много късмет ви желая  Flowers Four Leaf Clover !

O, борбата е голяма заради слагането на капките. А пък за мазането -направо минаваме в истерична нотка. Обяснявам му, той е голям вече и разбира, ама ей за такива дребни работи е голямо шубенце.
А аз бебето си няма да оставям на никой. Просто ние с бебката няма да ходим на море Laughing . Само те с баща му-двамата по мъжки Simple Smile .

# 14
  • София
  • Мнения: 9 399
Светланка, така е мила, всеки сам си носи отговорността и взема решения-още повече свързани със здравето на детето му.
Радвам се, че сте се оправили.

А при нас нямаше никакви съмнения, че не е конюнктивит-окото вътре е червено, клепачите подпухнали и притворени, сълзене и гурелясване на очето. Така изглежда 'картинката' отстрани. Wink

# 15
  • Мнения: 1 599
Цитат на: kopche
Баткото ни е с конюнктивит. Cry
Сега се върнаха от лекар. Събуди се вчера с подути клепачи на едното оченце, все едно го е ухапал комар или го е полазоло паяче. До следобяд отока спадна но оченцето червенееше вътре. Гледали са го при очен лекар и са казали че има конюнктивит. Изписали са му капки някакви -Тобрадекс и за мазане Играмид или нещот такова.
Мисълта ми е доколко това може да е сериозно и може ли да е опасно за бебката? Cry

Не се притеснявай моето също имаше (а и на доста приятелки бебоците имаха ..) На нас също ни изписаха капки Тобрекс и маз за очи ТобраДекс! Той много плачеше от тях, но още на 2рото, 3тото мазане се оправи... но задължително се мажете 4-5 дни... нищо, че му е минало..(ама то със сигурност са ви го казали де..)
Не се притеснявай

# 16
  • София
  • Мнения: 9 399
Абе ние му капем капките-вече 4-5 дена. Но от вчера се е заразило и другото оченце... Вдигна температура вчера вечерта-до 38,6. Днес цял ден е с Т милият-37,6-37,3. Даваме му Ефералган. И вече капем в двете очи.
Ще има ли край това чудо, не знам.

# 17
  • Мнения: 1 391
МОята бебка е на 13 дни и също има нещо като конюктивит.
В началото я чистех с преварена вода и за седмица почти се оправи. После педиатърката предписа Офталмосептонекс - капки по 1 в двете очи,3 пъти на ден и мехлем - Иргамид.
Ама откак ги слагам - 3 дни все нещо няма прогрес...
Та се чудя...
Не посмях с кърмата... щото нали било опасно заради бактерии... Колко дни се прави това лечение!?

# 18
  • Мнения: 2 006
Това с кърмата съм го 4увала,но за е4емик,конюктивита би следвало да се лекува с мехлем4ета.И ние имахме ,за 4,5 дена се оправи.Успех Grinning

# 19
  • София
  • Мнения: 9 399
Цитат на: Collibri
МОята бебка е на 13 дни и също има нещо като конюктивит.
В началото я чистех с преварена вода и за седмица почти се оправи. После педиатърката предписа Офталмосептонекс - капки по 1 в двете очи,3 пъти на ден и мехлем - Иргамид.
Ама откак ги слагам - 3 дни все нещо няма прогрес...
Та се чудя...
Не посмях с кърмата... щото нали било опасно заради бактерии... Колко дни се прави това лечение!?

Ами ние вече 7 ден капем Тобрадекса и само вечер слагаме иргамид-а, но вече е значително по-добре. Даже ме посъветва приятелка-очен лекар да спирам вече, защото тези лекарства били нещо като тежката артилерия за очните заболявания при децата. Даже се учиди, че толкова силни лекарства са му изписали, за нещо така тривиално.

И аз не посмях да капя кърма в очите. Недей! Neutral Face

Общи условия

Активация на акаунт