Резус фактор

  • 3 840
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
Изследвания за антитела се правят 3 пъти по време на бремеността /независимо дали е първа или пета/ в случай, че майката е с отрицателен RH, а бащата с положителен. Поседното изседване се прави в 33 г.с. Поемат се от ЗК, но в София аз успях само веднъж да си ги направя без да плащам в Цибалаб /т.е. не всяка лаболотария има договор със ЗК за тези изследвания. След раждането се взима кръв от плацентата на бебето за да се види неговия Рн, ако е положителен се поставя Анти Д на майката. Поема се от ЗК българския вариант, който се произвежда в НЦХТМ /до Онкологията/, но март 2005 г. /така ми казаха, може и да е от преди това/ не се произвежда, така че трябва да се купи вносния вариант на цена от 160 до 180 лв. На мен ми загубиха резултата от плацената на бебето и за това ми направиха отново изследване за антитела, след което ми поставиха Анти Д-то.

# 31
  • София
  • Мнения: 83
Весита, дано нищо да не не се случва, защото това е много рядка кръвна група. Поне на мен така ми казаха.
А относно българския вариант на АнтиД-то, Мария аз когато бях бременна - 2004 лично ходих до НЦХТМ до Онкологията с бележка за препарата, но още тогава не се произвеждаше. Пратиха ме дори в Онкологията, да не би да е останал от препарата при тях и обикалях като луда в една атмосфера, която меко казано не е подходяща за бременни. В крайна сметка се отказах и реших, че ако се наложи ще си го платя, но няма да се подлагам на подобни кошмари. За щастие не се наложи.

# 32
  • Мнения: 149
Майчета, гледам, че темата малко се измести и да ви кажа - за тези, на които ще им се наложи да си купуват анти-Д-то - ако го няма в Онкологията, търсете в Представителството на BAYER, там за най-евтини - доколкото знам 130 лв. (Български вариант доколкото знам несе произвежда.) И няма какво да обикаляте вие - пращайте мъжете си след като родите!
Пфу, дано не ви се налага!!!

# 33
  • Мнения: 3 537
Няма какво да те притеснява,вече се оправят нещата и аз съм със отрицателен фактор,бебето се роди положителен,биха ми гама глобулина.Тогава минахме тънко с 30 лв,ама сега що така ,чух,че пак бил безплатен от здравната каса [ /b] Wink

# 34
  • Мнения: 5 500
Eто още инфо по темата
и още.

Последна редакция: пт, 03 мар 2006, 22:52 от AFRODDITA

# 35
  • Мнения: 934
Аз съм с А2(-), бащатата на голямата ми дъщеря е с (+). Тя се роди с (+) и в далечната 1995 ми биха Анти Д, след това имам един аборт по желане и след него ми биха Анти Д. След това и спонтанен аборт имам и след него пак Анти Д. С последната ми бременост ми правеха изследвания на 2 месеца,а и понеже си полежах в болница и всеки път като ме приемеха. Тоест 6 пъти общо  /за нито един не съм платила/. Слава богу малката е взела мойта кръвна група и RH, на баща и не ги знам и до ден днешен. Но риск има със всяка следваща бременост ако преди това не е бил бит серума /затова и ми биха всеки път серума след аборт дори и да не е определа кръвната група на ембриона/затова независимо от лекарите и цената настояваите за серума ако бебето е (+), а вие сте с (-). Майка ми е с (-), а баща ми с (+). Но независимо, че сестра ми аз сме със (-), при третата бременост с брат ми който е (+) тя развива антитела и става доста сложно при раждането на брат ми са му преливали 3 пъти кръв а жълтеницата я е прекарал много тежко с последици които после са довели да операция.

# 36
  • Мнения: 4 392
 Cry Cry Cry :cry:Aз искам второ,но ако вземе пак групата и резуса на татко си??(което маи е много вероятно ,защото е доминантна)
Ще #2gunfire #2gunfire убия някои доктор,казвам ви!

# 37
Аз съм отрицателна,а таткото положителна,но не сме имали проблеми!

# 38
  • Мнения: 4 392
Аз съм отрицателна,а таткото положителна,но не сме имали проблеми!

min75 ,можеш ли да поясниш?Важно е дали си раждала вече ,колко деца имаш,биха ли ти Анти-Д -то? То и аз досега нямах проблеми,но се притеснявам за евентуално второ бебе Sad

Общи условия

Активация на акаунт