Майчета 2009! - 3

  • 25 286
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 336
Честит ти рожденик, Смехоранке! Да е жив и здрав и да успява във всичко, с което се захване!
Рони, предполагам че някой е влизал в отчетната на Бебз и оттам е разбрал.
Аз пък си мисля, че има смисъл детенце да се занимава с чужд език от сега, но не да учи азбука или да му се набиват думички ами просто да слуша речта, дали ще е чрез четене на чуждоезични книжки или пък радио, тв или пък вкъщи ще му се говори на чужд език. На морето имахме съседи по стая с 3 дечица, най-малкото момиченце на 3 г. Баща му му говореше само на английски и детето всичко разбираше, но отговаряше на български. По-големите също се изразяваха свободно на английски, а родителите казаха, че от много малки са започнали да им говорят на английски. Родителите бяха българи. По същия начин и аз научих руски с много детски руски книжки, филмчета, песнички, а и госпожата в детската градина беше рускиня и ни учеше. Аз някак си не мога за сега да се пречупя да говоря на английски вкъщи, но явно това е начина. За филмчета мога да препоръчам образователните Бейби Айнщайн. Нашия само тях гледа и много им се радва и песничките им много харесва.

# 46
  • София
  • Мнения: 94
Айде и аз да се запиша в темата  bouquet
Дени, дано Рада да се оправи скоро.  Колко време я поддържа тази температура newsm78
Честито на Бебс - много здраво и послушно бебче и пожелавам.  Heart Eyes
Зайко, съжалявам за загубите ви Sad
Ха имаме си и друго бременно майче аааааааааа Да  си признава, ей амаха  Joy Няма да мога да спя ей

# 47
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 515
Аrksi,запозната съм за метода на Х.Д.Аз не казвам да не водите децата на езици Peaceзказвам мнение само от моа опит с Божидара и като си спомня какво беше на гимнастиката.Място на което се изисква дисциплина просто не е за малки деца.Ще следя  с интерес отзивите и резултатите от ходенето на чуждоезиково обучение Simple Smile

# 48
  • Мнения: 1 565
rosita__ аз притежавам комбинирана пералня със сушилня ARISTON! Много съм доволна!   Peace Особеното е, че винаги трябва да се задава правилната програма за сушене, за да няма лоши изненади. И да не се смесва бяло с цветно, че при високата Т се пуска цвят. Пералнята си притегля прането и суши до изсушаването на дрехите - според как е зададено (за гардероб, носене или гладене), а не според часа който е изписан / зададен.

Сетих се да споделя за Кати: Много обича да подрежда. Всичко иска да върне на мястото му и да го подреди. Да затвори отворени врати и изключи светнати лампи. Помага ми и с подреждането на приборите, когато са измити от миялната машина. Е..., иска мръсните да подрежда, но това не й давам  Naughty Подава ми и дрехите, които смята че трябва да облека или пък тя да облече.  Blush

# 49
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 515
Да запитам столичанки колко плащат за частна кухня с доставка до дома Crazy
Днес видях новите ценоразписи на единствената кухня в Търново и за месец излиза 128.80,като до сега е била 98 лв.Увеличението касае само ползващите разнос по домовете.
Сега съм в дилема дали да се правя на готвачка или да продължа да вземам Rolling Eyes

# 50
  • Мнения: 128
Сиска, Днес записах хлапето на частна; 98лв/мес. (+ съботите), а разноската оскъпява с по левче на ден. За Хер Бебе иде реч.

# 51
  • Мнения: 626
Ние ползваме на "Ози" - 140лв , за 30 календарни дни + доставката

# 52
  • Мнения: 172
И аз ползвах преди ХЕР БЕБЕ и беше 98 лв със съботите с доставката до нас.

# 53
  • София
  • Мнения: 5 247
Роси, хич не мога да дам съвет за сушилня.
Ние сме на кухнята на мама. Всъщност имам жена, която ми чисти, татито пазарува, майка ми глади+помага за детето....нещо да остане и за мен Wink
Нали бяхме дълго време на спец мляко-фризопеп, поради проблема с алергията и Слава Богу вече ядем от месец краве сирене и почнах и Фризо 3....но се оказа, че е подсладено....със захароза...нещо не ми допадна тази работа newsm78 Та питанката ми е - вие какво АМ мляко давате и дали е подсладено?

# 54
  • Мнения: 172
Рая е на МИУ МИУ 3 и не мисля, че е подсладено Peace
Забравих да се похваля, че вчера най-накрая й купих ботушки за зимата и с това приключих с гардеробите  и на двете за зимния сезон Whistling

# 55
  • гр.Стара Загора
  • Мнения: 144
Vyara D ,повечето които съм питала са на едно мнение а именно като твоята!Благодаря ти !
Мигле,радвам се че сте преодоляли вече алергията.Аз отначало бях с Нутрилон,но от доста време вече сме с Милумил  Peace Незнам има ли няма ли захароза,ама те май всички имат,само тези които за ХА май нямат  newsm78

# 56
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 515
Мигле,завидях ти за менажерията от помощници.Сигурна съм,че ако намеря подходящата жена за почистване ще я обичам по-вече от сеньора Crazy
Фризо 3 е ужасно подсладено.Такъв натрапчив вкус на ванилия има,че не е истина.Божидара категорично го отказа.Нестле джуниър е нашето мляко.Сега и Мина него пие от време на време.

# 57
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
След няколко неуспешни опита да накарам Емата да си изпие АМ, останалото количество го изядохме по каши и попари.
Днес баба й успя да я запише на кухня. По 100 лв. на месец нямам, за да яде частна манджа, за това ще се редим на държавната за по левче на ден. Щом до сега е оцеляла с домашна храна и пюрета, ще оцелее и на кухнята от яслата.

Виждам, че обсъждате заниманията на децата в градината. Това ни е дилемата с мъжа ми тази година. Не мисля, че едно дете на възраст между 4 и 5 години ще научи толкова много за една учебна година по език. Догодина сигурно ще го запиша, но ми се иска и тази да наблегнем на физическите занимания - футбол, народни танци .... мъжът ми обаче е за английския. Накрая пак ще стане на моето, но въпросът е да го убедя накрая, че "баткото" ни е малък все още, а учението няма да му избяга и съвсем скоро ще е по задължение.

# 58
  • Мнения: 5 776
 ooooh! мале каква блейка съм,чак сега видях,че има нова темичка,благодаря на Ели за което  Hug чудесно оформление
Смешко да ти е жив и здрав милото и много,ама много да те обича   bouquet
Честито и на новата смела мама
За чуждия език,доколкото знам целта не е да го научи,а просто на дечицата в двуезична среда се активира допълнителен център в мозъка,та затова уж.
Аз досега приказвам само на български на моите,гръцки чуват като ходим на разходки или в редките случаи когато видят татко си и чат-пат английски като не се оправям с гръцкия.Луда работа.Панайоти все още не е проговорил (казва няколко думички) но разбира перфектно,а малката знае само ам-ам и дай и много обича да си тананика.
За детска кухня тук даже не са и чували,така мога само да ви завиждам
Малката е на Аптамил 1+

# 59
  • Мнения: 125
Здравейте и то нас:)
Ама че дъждовен ден, направо се прибрах като мокра кокошка, след като ме валя няколко пъти, и то все като бях далеч от колата Joy
Днес открихме сезона на  пазаруването, може да се каже,че малкия на 80% е облечен, макар че има купища дрехи, подарени му  от сестра ми, не можеше някак си и  аз да не му купя още толкова  Laughing
За нас дрехи нямаше, но колица си аресахме Mr. Green е,не сме я купили, но като гледах влюбените погледи дето й мяташе Васко, май   скоро ще я видя паркирана пред блока hahaha
Ние сме на Фризо 3, мислих да го сменям с Нестлето,ама обрано на Сискината Божа,моят  Убавец не го одобри Crazy..Но той нищо млечно не одобрява, голям зор видях и това да го излъжа да пие, та не мисля и да го сменям Simple Smile
Относно чуждите езици,аз съм на мнение, че колкото по-отрано се започе-толкова по-добре Peace..За най- подходяща възраст се посочва тази, около 4-тата година на детето. Ако имам финансовата възможност да взема за малкия частен учител, няма и да се замислям Simple Smile
Честито и на новото майче..Ама да си признава бързо кое е:)

Общи условия

Активация на акаунт