Витамивите през бремеността

  • 1 825
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 232
аз освен фолиевата киселина нищо друго не пия...Може би ми е рано...поне гледам да ям повече плодове, поне сега има и то доста

# 16
  • Мнения: 256
Цитат на: mama_p
Ама наистина ли не трябва да се вземат пове4е от 2 опаковки през бременността? А моята гинеколожка ми каза да пия през цялата бременност Shocked ! Ама какво се у4удвам, тя през третия месец на бременността ми изписа едни хап4ета, на листовката на които пишеше, 4е могат да увредят плода... Close Аз, разбира се, не ги пих, но за Матерната не знаех, нали все пак са витамини! Как може такова нещо! Confused


Абсолютно вярно е,че не трябва да се пият през цялата бременност. Макс. 2 опаковки и то не се опитя още от 1 месец например, а малко по- късно.
Аз лично съм изпила само 1 опаковка. Моят гинеколог каза, че последните изследвания и резултати показват, че "Матерната" може да доведе до прекалени вкостявания на плода - на хрущяли и т.н. Имало случай, при който майката пила 9 месеца и после бебето едава излязло /защото на нормалните бебета черепа е мек, ама на това.../, родило се с 4 зъба и т.н.
Препоръча да се храня разнообразно, вместо да се вземат продължително такива витамини.

Та не трябва да се прекалява с тях.
В медицината няма медикамент само с положителен ефект! Wink

# 17
  • Мнения: 256
Забравих - "Матерна"-та не съдържа само витамини, а и микроелементи, които ако дойдат в повече няма да е от полза за плода. Така че - умната Sign Exclamation

# 18
  • Мнения: 317
Zdraveite , parvite  3 meseca ne qdah nichto samo mi se gadaeche i povrachtah...i vmesto da ka4vah az slabeeh...i togava moita doktorkata mi izpisa Materna...pih q 4 meseca i sam mnogo dovolna ...towa sa kompleks ot vitamini i minerali...blagodarenie na Materna kosata mi si ostana zdrava i jiznena....noktite tvardi...kojata gladka..i nqmamm nito edin karies v ystata,,,,,taka 4e ne se kolebaite....

# 19
  • София
  • Мнения: 3 679
Цитат на: Маши
Мами, кажете нещо за Зумафлорът. Доволни ли сте+

Да, много - след цялата бременостт и кърмене 9 пълни месеца нямам нито един развален зъб  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 466
А знаете ли дали мога да пия матерна сега, след като не съм бременна.Имам болки в гърба, дали ще ми помогне с нещо, при положение че имам вкъщи една опаковка, срокът на която изтича септември.

# 21
  • Мнения: 951
Тоя ERORR ще ме побърка!
Пия Матерната от 3 -4 месец,но не редовно,правя почивки,понякога пия по половин хапче.Смятам да я спра след 7-я месец зараци калция-заради него е възможна прекалена калцинация на черепчето,за която някой писа.Иначе не знам дали съм доволна,в смисъл,че като видя резултата(бебока) тогава ще мога да кажа нещо по въпроса.
Зимафлуора,обаче,го взимам редовно,всяка вечер.

Общи условия

Активация на акаунт