Дразните ли се от фамилиярничене?

  • 8 000
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Много се дразня, когато някой фамилиярничи.
Особено ме дразни брат ми, който нарича приятелката си жена ми, не са женени, дори не живеят заедно.
Когато говори така за нея пред роднини и все ме питат, кога са се оженили, кофти ситуация е.
Направих му забележка, но той продължава.
Ами не е нормално за мен такова фамилиярничене и изтъкване.

# 1
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Офф, аз даже и думата немога да произнеса... ooooh!

# 2
  • Мнения: 7
Не виждам проблем в случая. Има право да наричаи момичето до себе си, както си иска..Wink
В случая лично си приела нещата, че я нарича жена ми.
Не се коси, ти пък й викай..снаха ми Mr. Green  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Не.
А ти имаш нужда от терапевт Laughing

# 4
  • Мнения: 0
Да бе, ще и викам снаха ми, те може и да се разделят, за което ще почерпя специално Simple Smile

# 5
  • Мнения: 0
belinda защо да имам нужда от терапевт?

# 6
  • Мнения: 103
Според мен ревнуваш жестоко бъдещата си снаха.
Брат ти може да си я нарича както иска, това си е негово решение, а това че ти се дразниш си е твой личен проблем.

# 7
  • Мнения: 577
А как трябва да я нарича според теб и близките ти?

Жена ми, е напълно нормално обръщение. Може би, гаджето ми, но е много лигаво тинейджърско и безлично.
Ако имат брак ще я нарича съпругата ми.

# 8
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 438
Да не бъркаш фамилиарниченето с други взаимоотношния? Мисля, че е странно когато е между непознати, но при положение, че братчето е надничал под рокличката/ и не само/ на момата, не става въпрос за фамилиарничене, може би любов?
Иха, как успя да се регнеш и веднага в ДиС?! Да не си зълвата на ...как й беше ника, момичето с темите за зълвата и ревността на същата, дето плюла по гащите на момичето? Ти ли си, признай си? Mr. Green

Последна редакция: нд, 03 окт 2010, 22:44 от Джеронимо

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Според мен ревнуваш жестоко бъдещата си снаха.
Ето затова.

# 10
  • Мнения: 2 448
Мисля, че ако я наричаше любимата ми, щеше да се дразниш още повече.  Laughing

# 11
  • Мнения: 1 844
Ох, отново някой е решил да диктува кой как ще живее живота си и как ще се изразява.
Направила му била забележка.. hahaha Ми малко си нахална,ако бях на брат ти на мястото добре щях да те наредя.
Всеки има право да говори и да действа както му харесва. Не можеш да си представиш колко смешно изглежда отстрани,ако се видиш през очите на другите ще се разплачеш,сигурно.И не говоря само тук за форума,ами за реалните хора в живота ти-навярно злобата към гаджето на брат ти направо струи от тебе..А това е толкова жалко,само подигравки ще отнесеш.
Поне ако не можеш да пребориш злобата,ревността и завистта,се научи да си премълчаваш и..да фамилиярничиш. hahaha

# 12
  • Мнения: 22

Особено ме дразни брат ми, който нарича приятелката си жена ми, не са женени, дори не живеят заедно.
 
 
 

Еее не, това е срамота...как може такова нещо. Брат ти е безсрамник...откъде на къде ще я нарича ''жена ми''. Според мен това е абсолютно недопустимо, а те дори не са женени.Naughty Възмутена съм... Crossing Arms

# 13
  • Мнения: 1 758
Че това, което описва авторката на темата не е фамилиарничене, а мило отношение към близък човек. Фамилиарничене е когато прекаляваме с интимността към непознати хора или малко познати. Например има такива дето говорят на душко, маце или сладур. Нямам такива познати.
Фамилиарничене е и когато се застава по-близо до човека отколкото е прието и когато се докосва при разговор, особено ако е отношение между шеф и подчинен. Обикновено това са нахални, зле възпитани хора или без задръжки. Среща се и при психично болни хора и е много неприятно като отношение. Брррр.

# 14
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 438
Че това, което описва авторката на темата не е фамилиарничене, а мило отношение към близък човек. Фамилиарничене е когато прекаляваме с интимността към непознати хора или малко познати. Например има такива дето говорят на душко, маце или сладур. Нямам такива познати.
Фамилиарничене е и когато се застава по-близо до човека отколкото е прието и когато се докосва при разговор, особено ако е отношение между шеф и подчинен. Обикновено това са нахални, зле възпитани хора или без задръжки. Среща се и при психично болни хора и е много неприятно като отношение. Брррр.
И аз така възприемам фамилиарниченето. Време е зълвата да поясни какво тя разбира под израза който е в заглавието на темата.

Никой ли не се сети за ника на изпатилата от зълва, може да си разпознае змията...

Общи условия

Активация на акаунт