Германия през зимата

  • 36 181
  • 179
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 379
Не намерих тема за Германия, затова отварям нова.

Чудим се дали да пътуваме до Германия през декември с децата, както и кой вариант е по-добър - със самолет или с кола. Иска ни се да отидем до различни места в Германия, но пък декември надали е най-подходящия месец за обиколки... От друга страна сме били във Виена през декември и коледните базари, греяното вино, изобщо този дух ни е много уютен, затова ни се ходи през декември (предполагаме, че и в Гермаия е подобно усещането).

Затова като че ли се спираме на варианта да летим със самолет до някой по-интересен град, откъдето да си наемем кола и да обиколим околностите. Аз съм се спряла на Мюнхен, заради близостта до Залцбург, където много ми се ходи.

Събирам идеи както за интересни места в Мюнхен за посещаване (подходящи като си с две деца на 6 и на почти 2), така и в околностите, а също и за добри хотели на поносими цени (примерно до 100 евро на вечер стаята, в този диапазон).

Ще ми е интересно и да споделите мнение и за други немски градове, където е приятно да се отиде в месец като декември.

Отзиви за евтини самолетни билети също ще са ми от полза...

# 1
  • София
  • Мнения: 2 819
Според мен Мюнхен е добра отправна точка, освен Залцбург, наблизо е Нюрнберг - най-големия коледен базар, Регенсбург, Вюрцбург, Инголщадт, все са наблизо. Иначе и Кьолн си струва например, но е доста далече от Мюнхен. През декември навсякъде си струва в Германия.

# 2
  • Мнения: 7 605
Не съм съгласна че през декември навсякъде си струвало в Германия  Stop В Кьолн например мноооого рядко пада сняг и Коледната атмосфера не е както в Бавария.
Според мен Мюнхен си е добра изходна точка. Подкрепям идеята за Нюрнберг, където е най-големия Коледен Пазар.

За хотели виж в триваго.бг - сайт, който сравнява цените на други сайтове за хотелски резервации.

Луфтханза често имат полети до Мюнхен за 99евро в двете посоки, виж в сайта йм  Peace

# 3
  • Мнения: 1 893
И ние ще посетим Германия през декември, само че ще сме в Берлин.
Заради детето предпочетох апартамент за около 60 евро на вечер.
Може да провериш и този вариант.

# 4
  • Мнения: 497
В Мюнхен посетете задължително техническия музей-за децата ще е голямо изживяване да видят самолети, въртолети, канута, малки кораби в естествени размери, мотор на подводница (там сме обикаляли 6 часа и пак не можеш да видиш всички зали), Пинакотеката също. Нюрнберг-ах, не знам защо го мислех за много скучен град, все с пустия процес го свързвах, а.... се оказа невероятен, е, коледния базар много помогна -атмосферата е невероятна. От Мюнхен не е далече с кола и Гармиш Партенкирхен и Оберамергау (дано да не съм сгрешила как се пишат)-там (в Оберамергау) фасадите на всички къщи са изрисувани с приказни мотиви и оттам пък е много близо замъка Линдерхоф-ако ходите в тази посока, не го пропускайте(там снега беше просто различен-като малки скъпоценни камъни, такъв не бях виждала). До Залцбург и Нюрнберг ходихме с влак за по един ден-струва си, това не са нашите влакове Joy, има билети за 5 човека, които излизат без пари направо-бяха около 30 евро-да кажат момичетата от Германия сега колко са, които ти вкючват и градския транспорт за деня в Мюнхен и в града, в който отиваш (и Залцбург е включен в промоцията, нищо че не е баш в Бавария Joy), има ги много начесто и ти спестяват търсене на място в непознат град да паркираш и прочее. Всички тия места ги посетихме точно в края на декемри, студа не ни пречеше ама изобщо (но нямаше много сняг и не беше -20, де), ама за дечкото на 2 годиники само не знам дали няма да е натоварващо....

# 5
  • Мнения: 93
Здравейте!
Ще си позволя и аз да се включа към темичката. През ноември ни предстои почивка в Доминиканската Република с полет от Мюнхен. Решихме да съчетаем нещата и да нощуваме в Мюнхен една вечер.
Казабланка , колко време трае пътуването от Мюнхен до Залцбург? Колко приблизително е разстоянието между двата града? И какъв билет сте ползвали, който да позволява пътуване по цялата градска мрежа в Мюнхен+ пътуване до Залцбург?
Извинявам се за многото въпроси  Embarassed

# 6
  • Мнения: 3 379
Много благодаря за идеите. Толкова много има за обикаляне и гледане Simple Smile, но с малкият надали ще успеем да отидем до повече от 2-3 места извън града (и то ако останем поне 5-6 дни, ако сме по-малко, надали ще успеем), просто за него ще е изморително мисля. Той е държелив Simple Smile, дори е спал на шезлонг в Аквапарк Simple Smile, но през зимата е трудно навън да спи по много. Всъщност затова мислехме варианта за наем на кола, заради малкия, поне да спи на отиване или връщане от някой град, иначе ако не беше той, с баткото с обществения транспорт щеше да ни е къде къде по-удобно...

Ох, замъците са ни слабост, може би все пак ще включим един в маршрута.

От Мюнхен до Залцбург с кола е не повече от 1.30 ч., така че предполагам с влак пак е горе-долу толкова.

# 7
  • Мнения: 4 784
SZA, ние в събота летим за Германия. Малкият ще бъде с нас, за това не съм сигурна колко и какво ще видим, но все пак, колкото и да е, съм сигурна, че ще е приятно и хубаво. Единственото, което ме притеснява е времето, което доколкото разбирам от мои познати жвиеещи в близост до местата, където сме планували да посетим, е доста дъждовно и студено. Притеснява ме, че ще сме с детето и ако захванат дъждове, трябва и за това да мисля. Сега се моля за приятно време. Иначе и пред нас стоеше дилемата за пътуване до там с кола или със самолет. Понеже хванахме промоция на Уиз /50лв двупосочен билет/, предпочетохме да пътуваме със самолет до Франкфурт, оттам сме си наели кола под наем. Маршрута ни е Кьолн, Щутгарт и Франкфурт /ако остане време и за околности, замъци.../. Пристигаме на 9-ти, прибираме се на 16-ти. 

# 8
  • Мнения: 3 379
SZA, ние в събота летим за Германия. Малкият ще бъде с нас, за това не съм сигурна колко и какво ще видим, но все пак, колкото и да е, съм сигурна, че ще е приятно и хубаво. Единственото, което ме притеснява е времето, което доколкото разбирам от мои познати жвиеещи в близост до местата, където сме планували да посетим, е доста дъждовно и студено. Притеснява ме, че ще сме с детето и ако захванат дъждове, трябва и за това да мисля. Сега се моля за приятно време. Иначе и пред нас стоеше дилемата за пътуване до там с кола или със самолет. Понеже хванахме промоция на Уиз /50лв двупосочен билет/, предпочетохме да пътуваме със самолет до Франкфурт, оттам сме си наели кола под наем. Маршрута ни е Кьолн, Щутгарт и Франкфурт /ако остане време и за околности, замъци.../. Пристигаме на 9-ти, прибираме се на 16-ти.  

Дано ви е хубаво времето! Можеш ли да споделиш откъде наехте кола и какви са условията?

Да питам също коя low-cost авиокомпания лети до Мюнхен, нещо не можах да намеря...

# 9
  • Мнения: 7 605
Понеже хванахме промоция на Уиз /50лв двупосочен билет/, предпочетохме да пътуваме със самолет до Франкфурт, оттам сме си наели кола под наем.

Надявам се знаеш че Уиз летят до Хан което е....в нищото, бая далече от Франкфурт  Confused 

Времето тук е приказно, наистина, слънчево и 20 градуса! Страхотно е просто!  Sunglasses

лоу кост до Мюнхен няма за това предложих да се гледа при Луфтханза. 99евро за двете посоки с все такси си е много добра цена  Peace

# 10
  • Мнения: 3 379
лоу кост до Мюнхен няма за това предложих да се гледа при Луфтханза. 99евро за двете посоки с все такси си е много добра цена  Peace

Татяна, мерси, погледнах Луфтханза, билетът ни излиза 135 евро на човек (в началото на декември), а общо за четиримата - 400 евро в двете посоки. Като цяло е добра цена, исках да знам дали няма и някоя лоукост компания, тъй като с тях разликата е доста сериозна.

# 11
  • Мнения: 497
Здравейте!
Ще си позволя и аз да се включа към темичката. През ноември ни предстои почивка в Доминиканската Република с полет от Мюнхен. Решихме да съчетаем нещата и да нощуваме в Мюнхен една вечер.
Казабланка , колко време трае пътуването от Мюнхен до Залцбург? Колко приблизително е разстоянието между двата града? И какъв билет сте ползвали, който да позволява пътуване по цялата градска мрежа в Мюнхен+ пътуване до Залцбург?
Извинявам се за многото въпроси  Embarassed
punch, билета се казва Байришетикет и той се купува за определена дата, а на нея можеш да пътуваш с него в рамките на цяла Бавария (тоест билета е този и на тази цена, без значение  дали пътуваш до Залцбург или Нюрнберг или Регенсубург). Да ти кажа не помня колко точно се пътува между Мюнхен и З., но е или час и половина, най-много 2, повече не е. Даже като се връщахме от едното място, един млад човек на гарата в Мюнхен ни предложи да му продадем билета на него -явно на половината или нещо такова, за да го ползва втори път (сигурно за компания, абе и те са се изхитрили, не сме само ние Joy Joy), но ние отказахме, защото нали ни трябваше и за градския транспорт.....

# 12
  • Мнения: 1 473
SZA, ние в събота летим за Германия. Малкият ще бъде с нас, за това не съм сигурна колко и какво ще видим, но все пак, колкото и да е, съм сигурна, че ще е приятно и хубаво. Единственото, което ме притеснява е времето, което доколкото разбирам от мои познати жвиеещи в близост до местата, където сме планували да посетим, е доста дъждовно и студено. Притеснява ме, че ще сме с детето и ако захванат дъждове, трябва и за това да мисля. Сега се моля за приятно време. Иначе и пред нас стоеше дилемата за пътуване до там с кола или със самолет. Понеже хванахме промоция на Уиз /50лв двупосочен билет/, предпочетохме да пътуваме със самолет до Франкфурт, оттам сме си наели кола под наем. Маршрута ни е Кьолн, Щутгарт и Франкфурт /ако остане време и за околности, замъци.../. Пристигаме на 9-ти, прибираме се на 16-ти. 

Уиз летят до Франкфурт Хан, което не е Франкфурт, така че до града Франкфурт имате път и Франкфурт ви се пада по средата между Кьолн и Щутгарт.
Иначе и трите града са интерени има какво да се види.


На въпроса на авторката на темата - да, през декември далеч не е едно и също в Германия. Но в Мюнхен има какво да се види по всяко време на годината. Обикновено има доста сняг, а коледната украса по улиците създава много красива и романтична атмосфера.
През зимата с малки деца аз бих летяла.
Но до Мюнхен не знам да има полети на евтини авиокомпании.
Иначе хотели в Германия и извън винаги си търсим в booking.com
ето тук можеш да си потърсиш хотел
http://www.booking.com/country/de.html?aid=301584;label=de-b852UqtrBzc*4st4*RIYKgS5348386501;ws=&gclid=CPPijMaFvKQCFWIA4wodYXzxKA

# 13
  • Мнения: 4 784
Надявам се знаеш че Уиз летят до Хан което е....в нищото, бая далече от Франкфурт  Confused 

Времето тук е приказно, наистина, слънчево и 20 градуса! Страхотно е просто!  Sunglasses

Да известно ми е разстоянието, а като кацнем се отправяме към Кьолн.  Wink
SZA, за детайлите относно рент-а-кар, ще питам мъжа ми, той се занимава с това.
Татяна, ти в кой град си, това, което споделяш за времето е страхотно!

# 14
  • Мнения: 7 605
Вени, на 40км от Франкфурт съм (истинския Франкфурт)  Mr. Green, посока Кьолн  Mr. Green

Лошото на Хан не е разтоянието в км, а че няма магистрала на близо  Sad

Общи условия

Активация на акаунт