Германия през зимата

  • 36 182
  • 179
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 452
Казабланка, много интересен разказ!Благодаря, че сподели!   bouquet В Термите има ли ограничение за минимална възраст за малки деца, както е в някои аквапаркове?

# 91
  • Мнения: 1 545
Хайде и аз отчет - върнахме се по обяд от Мюнхен. Не можах да видя и посетя много от това, което исках, но е нормално с малки деца при студено време. Но замъците ги видяхме, въпреки, че закъсняхме за втория - Нойшванщтайн и си изпуснахме италианската група, та влязохме с една немска, и нищо не разбрахме от гида, но нали в Интернет всичко пише  Laughing. Прекрасна атмосвера, а на връщане с Бобо направихме куп снежни човеци, той беше супер доволен да играе в снега. Малкия доволно спеше....
Града е чудесен, много добре организиран, но студен един такъв, скучен малко. Навсякъде платени места за паркиране, и то доста скъпо, даже и между жилищните блокове е платено.... Rolling Eyes. Като цяло е доста скъп ми се стори, сувенирите са почти недостъпни, в смисъл, че не си струва да дадеш 7-8 евро за една чашка или чинийка с баварски пейзаж - лично мнение де....
Бяхме в една от известните бирарии в центъра, ама пусто забравих й името... Много ми хареса, и яденето, и бирата   chef. На 31-ви след дълги колебания си останахме в ресторанта в хотела, не рискувахме да търсим свободно място из центъра. Там се запозвахме с едно много интересно семейство, тя - бразилка, той - швейцарец, от Цюрих. Бобо много си хареса щерката, на неговата възраст, с която много играха без да си говорят, нямаше как..... А с майката много бъбрихме, тя - на португало-испано-италиански, ние - на италиански..... Заедно стреляхме фоерверки пред хотела, пихме шампанско..... Много весело стана. На 1-ви нямаше жива душа, навсякъде затворено, само туристи по улиците, и Макдоналд и Старбъгс кафе работеха - нищо не направихме.
Днес сутринта си тръгнахме със сняг, а за капак забравихме една раница на летището - нищо ценно нямаше, оснет плакат на замъка - само за него ме е яд!

# 92
  • София
  • Мнения: 6 999
dessita, обадете се на Забравени вещи на летището - ще ви я върнат - при това безплатно.

# 93
  • Мнения: 592
Нищо което е за туристи не е евтино - никъде по света! И за 2500-3000 евро средна заплата, нали се сещаш че 7-8 евро е скъпо само за..българите!  Peace

# 94
  • Мнения: 404
И аз да се отчета. Върнахме се на Коледа от Германия.  Много сме доволни от почивката. Навсякъде цареше истинско празнично настроение. Коледни базари, украсени улици и приказни витрини. Посетихме Дюселдорф, Кьолн, Аахен, Арвайлер, Брюл. Отидохме и до замъка Драхенбург, но за съжаление заради снеговете не работеше, иначе е много красив. Замъкът Аугустинбург в Брюл също беше затворен. Много ни хареса градчето-музей Арвайлер. За него прочетох от тук и благодаря, че споделихте. Наистина страхотно място - малко, със запазени оригинални немски къщи и крепостна стена. Бяхме точно на Бъдни вечер там, валеше сняг и беше наистина приказно.
Бяхме отседнали в апартамент в Кьолн - много хубав, на удобно място и собствениците бяха много мили хора. Препоръчвам го - http://www.appartement-koeln.de/.
В Кьолн ходихме в музея на шоколада, децата бяха очаровани  Grinning. Също и зоологическата, но много от животните бяха прибрани, но пък имаше много хубави аквариуми. В Дюселдорф също Aquazoo-то много ги впечатли.
Отидохме и до аутлет градчето Maasmechelen, но бяхме почти в края на работното време и нямахме много време да го обиколим, така че понапазарувахме от моловете в Кьолн.

# 95
  • Мнения: 497
Казабланка, много интересен разказ!Благодаря, че сподели!   bouquet В Термите има ли ограничение за минимална възраст за малки деца, както е в някои аквапаркове?

kleo, нашият юнак е 15 г. и не съм се интересувала за това, но вътре видях и няколко бебета на по 1-2 г., така че явно няма такива за влизане. Ограничения има за самите пързалки-това го видях в брошурата-за някои е от 7г. нагоре, за други 10-явно зависи от екстремността на пързалката, а те са доста. Ако е малко детето ще си го топите в басейните, без да го водите на пързалките и нямате грижи.
За сувенирите-прав е Нотар, никъде не са евтини. Ние колекционираме чинии за стена, където ходим, това ни е сувенира, който купуваме. Та сега си взехме от самия замък вътре (Нойшван....) за 11 евро, а от Египет, където заплатите не са 2-3 хил. евро Joy, чинията си спомням, че ни излизаше около 35 лева, така че ....
Деси, вие сте се движили с кола, а ние с публичния транспорт- У бан и Дойче бан-е какво да ви кажа, то бива организация, то бива табели, та олигофрен да си, не можеш да се объркаш. Хайде стига, че като се сетя за нашето  БДЖ и ме хваща яяяд.

# 96
  • Мнения: 1 545
Не съм съгласна за цените на сувенирите - и в Барселона, и в Монреал, и в Турция /за тези се сещам, там съм ходила напоследък/, сувенирите бяха на много по-достъпни цени. Само в Германия ми направи впечатление, че е толкова скъпо.
За багажа - обадих се веднага, но още нищо не са намерили.... Sad
Табели навсякъде, ама само на немски - това е другото нещо, от което не съм доволна. Ако попиташ - всички говорят английски, но надписите са само на немски - чувствах се много неконфортно, че нищо не разбирам  #Cussing out

# 97
  • Мнения: 452
Казабланка, благодаря за отговора!   bouquet
За сувенирите: от Виена накупихме бонбони Моцарт от сувенирните магазини за 7-8 евро пакетчето. Последния ден ни се наложи да купим нещо от Била и с изненада открих същите бонбони, със същия грамаж за 3,50 евро  #Crazy ! Ама сама съм си виновна де, като съм заблудена туристка!!!     

# 98
  • Русе, у дома
  • Мнения: 738
И ние се прибрахме по живо по здраво на 27-ми от Аугсбург. Ходихме на разходка до Швейцария (тати по работа де) за 3 дни и един ден до музея на БМВ в Мюнхен. Основно бяхме на Ваинахтс'маркет-а в Аугсбург, където хапвахме вурстове, зелце и пиехме греяно винце, докато децата се забавляваха на въртележките. Стана ни любима и кръчмата под Ратхауса в Аугсбург - Ратскелер, където правят уникално вкусни баварски специалитети, гарнирани с вайс бира. Подобна била и под Ратхаус-а в Мю, а сигурно е и по-голяма, оставихме я за другия път. Немския дядо Коледа намери децата и в Аугсбург и донесе така желаните подаръци от "Мюлера". Само до замъците във Фюсен не отидохме, не остана време, заради почивните дни.

# 99
  • София
  • Мнения: 1 831
Ние също планираме ходене до Мюнхен, но още се чудим кога.

# 100
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Ние също планираме ходене до Мюнхен, но още се чудим кога.
Нашето семейство вече сме планирали лятната почивка. Маршрутът ни ще е Мюнхен - Венеция през юли и със собствен транспорт. Приемам всякакви препоръки за място за нощуване и хранене. Все още не сме резервирали хотели, а си мисля че вече е време за това!

# 101
  • Мнения: 2 431
Преди 8 години живяхме в Мюнхен.(2 години)Сега ,след толкова време искаме да го посетим отново ,този път на екскурзия за седмица,да обиколим любимите ни места.Моля Ви, помогнете с идеи за хотел.Ние живеехме близо до метро станция Франкфуртер Ринг,там имаше в една кооперация хостел или хотелче....,нито имам координати,нито спомени за други хотели,а и този само пътьом съм го мяркала.  Разрових по ваша препоръка ,booking.com,но ми се иска да отседнем в хотел,от който тук някой има пресни отзиви или лични впечатления!     Горещо препоръчвам,ако сте отседнали в Мюнхен с малки деца ,да посетите Парка на приказките(     Freizeitpark Märchenwald im Isartal GmbH
Kräuterstraße 39)
http://www.maerchenwald-isartal.de/ger/   както и Поинг парк(WILDPARK POING)с диви животни           http://www.wildpark-poing.de/galerie    
Извън града са и подходящи за лятото!

# 102
  • Мнения: 1 893
Бяхме тук.
Много сме доволни- топло, чисто, близо до спирка на метро и трамвай, спокоен квартал, добра закуска и малък кухненски бокс в стаята.

# 103
  • Мнения: 2 431
Бяхме тук.
Много сме доволни- топло, чисто, близо до спирка на метро и трамвай, спокоен квартал, добра закуска и малък кухненски бокс в стаята.
  Сърдечно благодаря,Beca! Hug

# 104
  • Мнения: 2 431
   Дългоочакваната ни екскурзия е вече почти организирана.  Благодарности за полезните постове в темата!                       Имам питане- от Мюнхен до  Гюнзбург има ли ранен влак и късно прибиране обратно.Къде мога да проверя разписанието още сега ,от България?  Колко часа е пътят? Искам да заведем децата в Леголенд за един ден ,без приспиване,ще се върнем в Мюнхен вечерта.Няма да сме с кола под наем.

Общи условия

Активация на акаунт