КГБ = Клуб на готините баби - 102

  • 24 339
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 549
Римарче,Жабче  благодаря ,че питате за мен.

Ние за сега сме добре.Малко бяхме грипозни,но всичко мина/ужасен е грипа.Пазете се!Много трудно минава/
Боби откакто е започнал училище почти не е ходил на тренировка/понеже на басейна му правиха профилактика,преди това имаха и олимпийски състезания и след това се разболя  от грип.И то се разболя веднага като спря да ходи на тренировки/ние в къщи с баща му започнахме да се шегуваме ,че спря тренировките и той се е  разболял/ Joy.Вече от няколко дни  възобновихме тренировките.За сега се справяме с у-ще и тренировките  понеже тренировката е в удобен час от 17ч.Малко виждам зор докато се организира,но с повече наставления се справяме.
В у-ще се справя отлично.Преди няколко дни им върнаха входните нива по бълг.имаше 5 ,а по матем. 5 1/2.Непрекъснато правят тестове  и диктовки.
Аз пък станах касиерка на класа.

Отивам да чистя прозорците от вътрешната страна  в спалнята ни ,че всичко е на малки пръстчета и муцунки.После ако мога пак ще вляза.

# 31
  • Мнения: 77
Здравейте момичета!
Снощи, че ни тресе, тресе ни, че се изплаших, вярно е, но като не повтори се поуспокоих и като съм заспала, чак до сутринта! hahaha
Аз заспя ли, нито чувам, нито усещам. Ама дали влизат в стаята ми, дали се говори, или работи тв-то, няма събуждане, когато съм се наспала тогава се събуждам. Joy

Бях на зъболекар, но нищо, само дето се разкарвах! Пак ме остави с лекарството в зъба, че още имам болка като го докосне!
Докога ще продължи това чудо, не знам! tooth
Обиколих магазините на центъра на квартала ни, малко напазарих от Била и набързо се прибрах, че времето е май късноесенно! Laughing

Стефан слезе да пали парното, че е голям студ, че и вятър!
Изаура изпра, отивам да простра прането и мааааалко да отпусна "пенсионерски кокали" на кревата! smile3532

Приятен петъчен след обяд!

Не знаех, че руснаците така ходели в петък!/b]    smile3533


                      

# 32
  • Мнения: 4 369
Иот мен едно голямо ЗДРАВЕЙТЕ, МОМИЧЕТА!
Жабче, благодаря за отделеното от теб време за да пускаш такива красиви теми   bouquet
Гъбка, хубаво е човек да си направи туршийка и вечер с хубава ракийка да си седнете двамката с мъжа ти.
Да питам и Светлето, кажи някакви рецепти  за сач , че и аз си купих вчера.
Тук при нас има някакво изложение на български занаяти, та един човек от Троян ги продава.
Купих си голям със стойка и го обработих  както човека ми каза.
Сега е готов за действие. Чакам вкусните ти рецепти  Grinning

# 33
  • Мнения: 549
Мери попинс,аз сачовете ги правя по един и същ начин.Само сменям месата.Та в нашия блог преди време бях писала тази рецепта.Сполучлива е и в  къщи е на почит.Бях я дала и на Деси,но незная дали я е правила.Сега ще си копирам поста и дано да съм ти полезна.

Аз само сменям месата/пил.дробчета,пил. филе,бутче и т.н./всичко обезкостено/.Правя го с пил.месо,че се изпича най- бързо.Месото се реже на средни парчета,за да се изпече по бързо .
Ето ти и рецептата.


Аз сача го приготвям във фурната ,но имай в предвид че доста цапа и протича и след това пуши.Всички готвачи приготвят сача в отделен съд в/у котлон и след това  готовото ястие го прехвърлят в затоплен сач.
Аз така не правя.Всичко си пека във фурната но после доста чистя.
Ето ти и моята рецепта/всъщност преди време я бях написала в нашия готварски блог в темата ни/. babetki - Дробчета по селски-върху сач Светла
21.06 16:59
500гр.-пил.дроб
4-5-гл.лук-нарязани на шайби
4 пипера-нарязани на жулиени
3бр. моркови-нарязани на жулиени
1-2бр. домат-нарязан

Овкусените и леко омазнени пил. дробчета ги сложих в намазнен сач.Пекох до готовност на дробчетата/като ги обръщах от двете им страни/.След което ги извадих.На тяхно място сложих овкусените и омазнени зеленчуци: лук нарязани на филии;пипер и моркови-нарязани на жулиени; доматче нарязано на дребно.Всичко това го пекох до готовност на зеленчуците.При често разбъркване.
При сервиране сача се слага върху стойка.Посредата се нареждат зеленчуците а в краищата готовите дробчета.По желание поръсваш обилно  с  настърган кашкавал.За украса можеш и някоя и друга маслина да хвърлиш.Хапва се още горещ/топъл/.

Съвсем спокойно пил. дробчета можеш да ги замениш с някакво месце.Нарежи го по натънко,за да се изпече по-бързо.

Нали знаеш със  сача се  работи като гювеча/гювечетата/- студен сач върху студен котлон или фурна,
топъл сач в топла фурна/котлон/
Да Ви е сладко.Ако имаш  въпроси питай не се притеснявай.

Забравих да ти кажа, че аз сача си го мия  ръчно не в съдомиалната  и все още си е здрав.
Съвет: не оставяй остатъчна храна в сача защото поема гадна миризма/лично на мен не ми допадна/ по скоро гранясва.


Ние се приготвяме за тренировка.



Мери,намерих ти и още рецепти за сач.Заповядай  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=264431.0
 

Последна редакция: пт, 08 окт 2010, 15:37 от svetlaibobo

# 34
  • тук и там
  • Мнения: 312
Здравейте!
Влизам набързо само да се обадя.
Жабче,благодаря за новата тема.
Да са живи и здрави всички празнуващи тези дни.
Не мога да се добера до компа,а и не ми остава време.
Сега ме подканват да ставам,че са ми минали петте минути.

# 35
  • Мнения: 1 558
Добър вечер! Да се обадя и аз  Laughing
Жабче, благодаря за новата тема  Hug
Мими, привет  Hug

Снощи хич не съм усетила земетресението, и по-добре....
Тук не спря да духа днес цял ден, стуууд....От днес официално включваме климатика......
А както е тъмно навън, все ми се струва, че е време за лягане  Embarassed

Спокойна вечер!

# 36
  • Мнения: 4 369
Светле, много ти благодаря за рецептите   bouquet
Аз също искам във фурната да готвя на сача.
Продавачът ми каза как да го запечатам преди да съм го ползвала и се надявам да не ми протича.

# 37
  • София
  • Мнения: 2 672
Привет, банди! Пак се изпокрихте, спретвате вечеря след тежка седмица ли или вече вечеряте?  newsm78

Мими, радвай се на гостите и ги нагости и нагушкай, както си знаеш .  Laughing

Мери, къде се губиш? Показваш се епизодично. Я ни покажи малко красоти от твоите.

Светле, добре, че се е оправил Бобо, че като знам ние вкъщи как го караме. То верно, че сте доста по-старички от него, ама вирусът си е вирус.

Жабче, ти как си днес с кръвното? Леле, чух че по високите планини паднал първи сняг. Е, аз все се надявах да се върне малко цигаското лято, ама няма да стане. Жалко...

Доби, и на мен ми се струва, че е много късно, толкова е тъмно вън.

Я, да се стоплим с чаша  хубаво вино. Наздраве!

# 38
  • София
  • Мнения: 4 177
Много студ, бре! Пускаме в хола една духалка, че да отпуснем малко. Ама си е хубаво да си в отпуска. То ще ми излезе просто през носа, ама нейсе.

Аз имам метален сач, от едно време от свекърва ми. Те правеха много катми, ама аз не съм го ползвала, защото в нашата къща вървят палачинките.

О, Маринче, ти ме изпревари.  Hug Hug Hug

Аз му дръпнах една чашка червено /миналата седмица се погрижих за моята душа/. Днес по обяд тропкаха снежинки на якето на Гери. Рано ни погна зимата.

# 39
  • Мнения: 3 036
Аз докато се натутам и имало нова тема.
Радвам се че е края на седмицата, че да отдъхна.
Макар че ще посрещам Калина и приятеля й в неделя.Много ми е притиснено.
Ама пък каквото става да става.
Мери,
кажи как ти казаха да обработиш сача?На мен ми казаха в една тава равно количество вода и оцет и във фурната да сложа тавата със сача вътре, докато заври водата и го оставям да изстине.
Кали е приета и държавна поръчка в Благоевград.Каза че ще кара и двете паралелно.Лудо момиче.
Лоша работа е земетресенията. Паниката е голяма .Съчувствам ви момичета .Как ли сте се чувствали?

# 40
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
ООооо старост нерадост.  Joy
Вече и седнала дремя , та чак позаспала.  Joy
На вън студено , климатика бичи , баба уж гледа телевизия и
хоп задремала , та позаспала.  hahaha Добре , че дедко
на скайпа ми звънна , та баба рипна кът ожилена.  Joy
Тамън му завидЕх как е на отворена тераса , гол само по къси панталонки.  Grinning
А тук снЕг маа  и ич не се шегува.  Mr. Green

Маринче , днес съм ок , но профилактично сутринта и на обяд пих един аспирин.  Peace

Ходих и аз на зъболекар , но за разлика от Танчето на мен ми ги пломбирват веднага.
Бият упойката и си бачкат. Та за два дена два зъба , чисто нова за испанско.  Laughing

Доби , аз затова си дремя , имам чуството , че е незнам колко часа , късна доба. Peace

Мери , да сготвиш и да снимаш  творението.  Hug

Мими , ще те очакваме за следващите 5 мин.  Hug

Светле , вясвай се по често около нас.  Hug

Римар , пускай духалката и гушкай дедко да се греете.  Hug

Деси , браво. Радвай се за Кали и я подкрепяй каквото и да реши.  Hug
Поздрави , много й се радвам на Кали , честито и успех.  Hug

Айша окъсня таз вечер , да не е по форумски срещи.  Rolling Eyes

Айде да гледам гЛистопад -а и ще ви навестя после пак. Peace

Лека вечер.   bouquet

# 41
  • София
  • Мнения: 4 177
За "вълка говорим и той-в кошарата"  Laughing Айша, видях тееееееееееее
Докладвай ти на какво ще се грееш тази вечер  cheers cheers cheers

# 42
  • Мнения: 7 384
                     Айде,и аз да се отчета за днес.Пак пътувахме и....едвам не останахме там където ходихме.Само шофьор ще ни разбере как сме пристигнали от 200 км без съединител.Голямо пътуване беше.Педалът на съединителя изведнъж потъна и....до тук.Важното е,че се прибрахме живи и здрави при това на собствен ход.ГУУУУлЕЕЕЕЕм шИИИфьор се оказа дедито. Laughing
                     Лелееее,варненки,слушам в момента за земетресението при вас.6 труса е имало и от единия в Провадия е пострадала ДГ и старчески дом.Било е 4.2.Дано няма повече,че е и студ навън,а си е и шубе.

Последна редакция: пт, 08 окт 2010, 20:26 от Didia

# 43
  • София
  • Мнения: 16 023
Тук съм.
Грея се фурната засега. После ще пусна и духалката. Но помещенията големи, трудно се отоплят. Искам си парното.
Имах среща с квартирантката да си взема парите, че си отива за 10 дни.
ПРибрах се с метрото. Сложих да пека гювечета. От вчера имаше печено месо. Ани и Пламен само го опитаха. Той  не го иска, че имало червен пипер, тя - заради черния. Е, аз само със  сол ли да го пека?  newsm78 Сега дано го хапнат маскирано.  Laughing
Днес пак поразпитах в хотела - тройната стая е 75 лв за двама, ако настанят 3ти - се доплащат още 15 лв. Ако правим резервация - искат капаро 200 лв. Казаха също, че всеки може да си направи сам резервация по тел. или по  мейла. Тогава нямало да искат капаро. Та - решавайте как да се действа.
Светле, Мими, радвам се да ви прочета,  не ни забравяйте,  разписвайте се.
Дидиа, браво на дедито, добре че сте се върнали успешно.
Явноколата вече плаче за нова.

# 44
  • Мнения: 1 250
Добър вечер, и аз да се разпиша Simple Smile

 През нощта за първи път от месеци ми стана студено, завита с чаршаф та станах да си търся едно ленено покритие.А днес без преувеличение точно 1 1/5 минути заваля, но докато отворим чадър спря Mr. GreenОткакто преместиха и часа в 5 ч вече е тъмница.

Извинявам се за въпроса но какво е това сач newsm78 newsm78




Общи условия

Активация на акаунт