Какъв спорт за момче на 2,6 години

  • 4 490
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 269
Здравейте.
Детето ми е хиперактивно и ми препоръчаха да го запиша на някакъв спорт с цел изразходване на енергията.  Аз, честно казано , не знам дали приемат толкова малки деца . Моля , ако някой знае нещо по въпроса да сподели.
Благодаря.
 

# 1
  • София
  • Мнения: 2 437
Абе, много хиперактивни деца напоследък  newsm78

Моето не е хиперактивно или поне не съм го завела на лекар  Mr. Green, но съм го записала на футбол. Може и двамата да ходите на плуване.

# 2
  • Мнения: 269
Абе, много хиперактивни деца напоследък  newsm78

Моето не е хиперактивно или поне не съм го завела на лекар  Mr. Green, но съм го записала на футбол. Може и двамата да ходите на плуване.



Сподели къде ходите и колко е голямо детето.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 242
Е мноого е малко за спорт. не може ли да го водиш в някой детски клуб с надуваеми замъци, пързалки и от сорта да се набеснява на воля.

# 4
  • Мнения: 24 467
О, момче, значи културизъм, щанги, фитнес и такива работи.    Laughing

Моите на тази възраст просто караха триколки, ритаха топки и... ами играеха колкото може повече навън.

# 5
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
И според мен е твърде малък за някакъв спорт - дълга разходка в парка ще го изтощи достатъчно Mr. Green.
А това за хиперактивността го пропускам покрай ушите си Whistling...

# 6
  • София
  • Мнения: 2 437
Абе, много хиперактивни деца напоследък  newsm78

Моето не е хиперактивно или поне не съм го завела на лекар  Mr. Green, но съм го записала на футбол. Може и двамата да ходите на плуване.



Сподели къде ходите и колко е голямо детето.

Слушам! Stop
Ходи в детската градина и скоро става на 3г.

# 7
  • Мнения: 269
Абе, много хиперактивни деца напоследък  newsm78

Моето не е хиперактивно или поне не съм го завела на лекар  Mr. Green, но съм го записала на футбол. Може и двамата да ходите на плуване.



Сподели къде ходите и колко е голямо детето.

Слушам! Stop
Ходи в детската градина и скоро става на 3г.


Пишеш , че си го записала на футбол - за него питам къде ходи.

# 8
  • Мнения: 269
И според мен е твърде малък за някакъв спорт - дълга разходка в парка ще го изтощи достатъчно Mr. Green.
А това за хиперактивността го пропускам покрай ушите си Whistling...

За лятото става разходката , ама идва зима.

# 9
  • Мнения: 503
Абе, много хиперактивни деца напоследък  newsm78

Моето не е хиперактивно или поне не съм го завела на лекар  Mr. Green
Ами да. И повече ще стават "хиперактивните" (това сигурно означава, че не му се спи постоянно, нали? Stop или че родителите му дават да прави каквото си иска и то троши и дере каквото му попадне? ooooh! В смисъл, че и аз да съм на негово място, бих си правила щуротии, щом може). Дори в САЩ, откъдето идва тази глупост, не поставят диагноза "хиперактивно" на дете под 4-5 години. Децата имат енергия не защото са хиперактивни, а защото са деца. Игра с топка, каране на триколка, тичане, пързалки, люлки - ето това е спорта за 2.6-годишно дете. Плуване също може, но с теб, едва ли взимат толкова малки деца сами.
И аз не съм водила детето на лекар със съмнения за "хиперактивност", но вярвам, че веднага биха му изписали и успокоителни, защото често иска да скача и да се върти, да тича навън newsm78

# 10
  • Мнения: 4 915
И според мен е твърде малък за някакъв спорт - дълга разходка в парка ще го изтощи достатъчно Mr. Green.
А това за хиперактивността го пропускам покрай ушите си Whistling...

За лятото става разходката , ама идва зима.

Ами зимата пак разходки навън, шейни, снежни топки и човеци, планина и такива работи.  Wink
За спорт е малко - в смисъл, трудно ще му се отдава дисциплината и изпълнението на команди, но дори и да го запишеш, колко често седмично ще спортува, та да си изразходва излишната енергия? Най-много 2 -3 часа седмично, а през останалото време? ...

В смисъл, че записването някъде няма да реши проблема, ако изобщо е проблем. Всекидневни разходки навън, гимнастика нещо у дома - кълбета и такива работи, щуротии разни.  Simple Smile


# 11
  • Мнения: 577
Не мисля, че толкова малко дете ще го вземат някъде.

Със сина ми, танцуваме правим гимнастика, скача на спалнята, с кола за бутане с крака обикаля стаите (2бр.), ритаме надуваема топка в къщи много му харесва, даже съм му взела мини футболна врата и кош за баскетбол (не го влече).

# 12
  • Мнения: 24 467
О, през зимата може акълът му да се вземе със занимания- "Крий предмет" /топло- студено/, закрит басейн с родител, жомашка у нас. С баткото имат една игра /най- прясната, иначе имат много/- по колене се пускат по паркета върху едни възглавници, бой с такива възглавници.
Зимно време навън е чудно, стига да не е под -15 градуса /на малкото това му е минимумът, голямото държи повечко/.
И ние имаме кош за баскет от вътрешната страна на вратата на детската стая.
За по- активните деца не само спортът е решение. Те искат чести и различни занимания.

# 13
  • Мнения: 269
О, през зимата може акълът му да се вземе със занимания- "Крий предмет" /топло- студено/, закрит басейн с родител, жомашка у нас. С баткото имат една игра /най- прясната, иначе имат много/- по колене се пускат по паркета върху едни възглавници, бой с такива възглавници.
Зимно време навън е чудно, стига да не е под -15 градуса /на малкото това му е минимумът, голямото държи повечко/.
И ние имаме кош за баскет от вътрешната страна на вратата на детската стая.
За по- активните деца не само спортът е решение. Те искат чести и различни занимания.


А , такива игри вкъщи - бой с възглавници , жмичка , гоненица и т.н. са ежедневие у нас .

# 14
  • София
  • Мнения: 2 437
milenag, "ходи в детската градина", т.е. там имат тренировки. ФК "Лъвчета".
Ако искаш пробвай в някой голям детски център с много атракциони (джъмбоцентър, стена за катерене и т.н.)

Общи условия

Активация на акаунт