Сгъстяване на коса?

  • 31 677
  • 62
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 6 932
Момичета, някоя от вас правила ли е сгъстяване/удължаване на коса?
Много се изкушавам за тази процедура,  след двете бременности съвсем ми се проскуба косата, не че преди имах грива...
Искам да зная това добавяне на кичури вреди ли по някакъв начин на естествената коса? Лепилата или самата тежест на кичурите дали не водят до допълнително оредяване на косата?Имало различни методи за сгъстяване, някой запознат ли е?
Гледах в един салон, че е около 400 лв, и после всеки месец по 120 за поддръжка.

# 1
Карън, хабер си нямам как действат тия допълнителни инплантанти на организма. Само видях тази цена в сайта на Д-р Сердеф
Цитат
Имплантация на артифициална коса 1.5 евро/на косъм

А ето целият сайт за цените на останалите разкрасителни процедури http://www.drserdev.com/price1.html

# 2
  • Мнения: 96
не, не. косата не ти я имплантират, а само я залепват (кичур друга коса в/у твой кичур). аз не съм си правила, но се изкушавам много (имам прекрасна гъста дълга коса, но искам да е до кръста, а тя не расте). притеснява ме, че другата коса много тежи, а и веднъж слепена, вече няма как да се отлепи - трябва да се отреже

# 3
  • Мнения: 1 517
и аз много искам дълга коса и бих се подложила на удължаване но ме интересува цената.Явно няма мама кадето го е правила да ни светне по въпроса Bulb

# 4
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Моята приятелка си сложи допълнителни кичури (за сгъстяване), цената беше 4 лева за кичур. Дадоха гаранция 7 месеца, но почнаха да и се отлепят на третия- четвъртия и тя няколко пъти ходи да и ги слагат отново. Накрая се отказа и ги махна. Не знам дали имаше лепило, но при внимателно вглеждане се забелязваха нещо като телчета в основата на косата. За удължаване ще трябват доста пари ако човек не иска косата му нагоре да е гъста, а надолу някакви провисни да се мъдрят. За това трябва повечко изкуствена да се сложи....и пак ефекта май ще е същия...

# 5
  • Мнения: 1 809
Цитат на: karla
и аз много искам дълга коса и бих се подложила на удължаване но ме интересува цената.Явно няма мама кадето го е правила да ни светне по въпроса Bulb

Ще ти кажа  Wink
Моя позната, собственик на фризъорско студио , си прави редовно разни удължавания и сгъстявания на косата.

Намира се в Красна поляна, но сигурно има почти във всички фризъорски салони  Wink

# 6
  • Мнения: 1 517
чела съм че има някакви кичури за по 2 години
Цвети коя е тази да я питаме как стои въпроса

# 7
  • Мнения: 96
и аз съм говорила с една фризьорка - 3 лв на кичур, 2 години издържали

# 8
  • Мнения: 1 517
а да си питала горе долу колко кичура са нужни за добър ефект

# 9
  • Мнения: 1 809
Цитат на: karla
а да си питала горе долу колко кичура са нужни за добър ефект

На тебе не ти трябват много,понеже косата ти е гъста и не ти е толкова къса Wink

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 6 932
Аз питах в салон - за ефект от сгъстяване трябват 100-120 кичура. лепят се, а кото израстне се отлепят с някякъв специален разтвор и се лепят пак в корена. Ама не разбрах дали няма да оплешивея от тези лелила и тежестта на кичурите, да не са луди да ми кажат !
И още - от естествени коси, могат да се боядисват и всичко друго.

# 11
Аз бях с такива кичури преди една година ;значи - сложиха ми
150 кичура ,цената на единиа е от 4 до 6-7 лева ,зависи от дължината, ка4еството  и начина ,по който ще ти я прикрепят-може с лепило или пак с лепило ,което е фабри4но прикрепено към ки4ура и се разтопява с ултразвук,което е по-траиният начин(уж) -при мен беше така .Държах ги 8 месеца ,за което време бяха паднали само десетина, купуваш си специална четка ,с която е хубаво честичко да се решеш ,можеш да се боядисваш и къдриш -ниама проблем ,но ако все пак от чернокоса искаш да стане6 напълно руса -ниама да стне ,защото на миастото ,където е лепилото няма да се боядиса и ще чернее Simple Smile логично ,иначе на кичури можеш ,ми маи е тожа засега .

# 12
А  ,забравих да кажа ,че може да ги махнеш когато си поискаш ,не се режат ,с разтвор изтегят кичура ,или го качват нагоре отново или просто ти го махат и си ги взима6 и след време пак може да си ги залепиш .

# 13
дано някоя от модераторките не се сърди или кара ,че съм изровила тема от преди една година Simple SmileАма съм от скоро в клуба и нещо не мога да разбера как например мога да пратя бележка или нещо подобно лично на някой..!? ThinkingЗа това ще питам направо тук:
Нали ви казах ,че в събота ще си удължавам косата и ровейки назад попаднах на тази тема кдето е описан този метод с ултразвука и за това ако мамчето което го е писала чете все още ще я помоля да ми обясни по -подробно.
И ако може някой да ми обясни как да и пиша лично или нещо такова!
предварително ви благодаря!

# 14
  • Мнения: 6 155
дано някоя от модераторките не се сърди или кара ,че съм изровила тема от преди една година Simple SmileАма съм от скоро в клуба и нещо не мога да разбера как например мога да пратя бележка или нещо подобно лично на някой..!? ThinkingЗа това ще питам направо тук:
Нали ви казах ,че в събота ще си удължавам косата и ровейки назад попаднах на тази тема кдето е описан този метод с ултразвука и за това ако мамчето което го е писала чете все още ще я помоля да ми обясни по -подробно.
И ако може някой да ми обясни как да и пиша лично или нещо такова!
предварително ви благодаря!

За да пишеш на лични трябва да се регистрираш и този на когото искаш да пратиш и той да е регистриран. А вие и двете не сте и затова не можеш Wink Дано поне MAXLUX се включи, ако чете  Rolling Eyes

# 15
Аз също съм с удължена коса вече от 10 месеца и съм много доволна, В началото си бях залепила само около десетина кичура, като ги махнах да не ви разправям, падна ми половината коса. След това си купих коса на лента, ако попитате в кой да е салон 6те ви обяснят за какво става въпрос. Не е нито лепена, нито за6ита за мочта, просто има шнолички, с които си я свалям и слагам сама когато пожелая. Определено е супер удобно, спи6 спокойно къпе6 се спокойно и я слага6 пак обратно за не пожече от 2 минути. цената е различна между 250 и 600 лв в зависимост от дължината. ако има някой заинтересуван мога да му пратя снимки от преди и след процедурата. ефекта е страхотен, заслужава си само този метод.

# 16
  • Мнения: 5 140
Дай снимки да видим.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 6 932
Диди , този метод изглежда много удобен. Само една лента ли се слага, достатъчна ли е ?
Моля те, прати снимки!  Praynig

# 18
snimki moja da vidite v rivamodels.com nika mie tifany. na snimkite s bqlata riza sam ve4e s udaljea kosa. moqta po princip ne e mnogo kasa prosto e izklu4itelno rqdka.
lentite sa 3, no vseki moje da si sloji tolkova kolkoto mu haresva ili pak da gi za6ie edna za druga. v salonite se prodavat na metar, moqta e tolkova. imam priqtelka, koqto e s metar i polovina i i izglejda o6te po-gasta.

# 19
  • София
  • Мнения: 166
Колежката - фризьорка сподели, че сгъстяването е вредничко за косата, особено ако е тънка или рядка.

# 20
  • Мнения: 1 290
аз си вградих 100 кичура,но резултатът беше накъсана коса и бързото им падане за 2 седмици,не съм доволна изобщо.Яд ме е ,че не си взех ленти,могат да се лепят или закачат с фиби,не съм пробвала.Ако момичето е тука да попитам...Не разбрах за лентите,3 ленти как ги слагаш,за по-гъсто ли е?Едната ли лента е до 600 лв,тоест три са 1800 ?Може ли да обясниш newsm78?

snimki moja da vidite v rivamodels.com nika mie tifany. na snimkite s bqlata riza sam ve4e s udaljea kosa. moqta po princip ne e mnogo kasa prosto e izklu4itelno rqdka.
lentite sa 3, no vseki moje da si sloji tolkova kolkoto mu haresva ili pak da gi za6ie edna za druga. v salonite se prodavat na metar, moqta e tolkova. imam priqtelka, koqto e s metar i polovina i i izglejda o6te po-gasta.

# 21
  • Мнения: 7 430
КАрен, да ти кажа, че много ти е хубава косицата - нали те видях на купона...имаш страхотна коса Peace а и ти самата си чаровница Hug

Диди - видях те само на една малка снимка, понеже май иска регистрация за другите...ама си сладка Wink

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 6 932
КАрен, да ти кажа, че много ти е хубава косицата - нали те видях на купона...имаш страхотна коса Peace а и ти самата си чаровница Hug

Дидке, много ме разсмя!  Laughing Joy Joy
ТОва, което видяхте на купона , половината не е моята коса! Crazy
Навремето си купих опашка, която никога не сложих , а й махнах шнолата и за такива случаи я ползвам като маскировка - закрепям я под моята коса  като тези ленти, които коментираме тук. Обаче не мога да тръгна по улиците така, държи се на 2 фибички и е рисковано да ми падне половината скалп на улицата. hahaha
П.С. Да не си мислиш и че съм синеока? Маскировката беше пълна!  Grinning

# 23
  • Мнения: 1 417
КАрен, да ти кажа, че много ти е хубава косицата - нали те видях на купона...имаш страхотна коса Peace а и ти самата си чаровница Hug

Дидке, много ме разсмя!  Laughing Joy Joy
ТОва, което видяхте на купона , половината не е моята коса! Crazy
Навремето си купих опашка, която никога не сложих , а й махнах шнолата и за такива случаи я ползвам като маскировка - закрепям я под моята коса  като тези ленти, които коментираме тук. Обаче не мога да тръгна по улиците така, държи се на 2 фибички и е рисковано да ми падне половината скалп на улицата. hahaha
П.С. Да не си мислиш и че съм синеока? Маскировката беше пълна!  Grinning
Леле, каква измама Simple Smile И аз тъкмо щях да напиша че като гледах на снимките каква ти е гъста косата, аз какво ли трябва да напрява за моята перушина Sad , а то каква била работата Thinking
Между другото точно миналата седмица засякох една моя позната в салона и я залових на `местопрестъплението`, ами те и бяха сложили 3 реда кичури Wink от тези които се закрепят с щипки. Тя казва че много лесно се справя със слагането и въобще не си личи Simple Smile

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 6 932
Само едно ме спира да си сложа ленти - вероятността моята коса да оредее още повече!
Чакам някой ползвал по-дълго време да сподели.
В салоните винаги ще кажат, че е безвредно.

# 25
  • Мнения: 5 103
Половината ми приятелки са с такива коси:
-удължаване с пришиване на 1,2,3 или повече реда коса
-с лепене на кичури със спецялна смула
Всичките тези екстенции водат до още по-голямо изтущение на твойта коса

# 26
  • Мнения: 1 517
Карен има една процедура в салона който ходя.Значи 1м коса естествен косъм и е на едни като щипки.прикрепят се през кичур от твойта коса.Когато искаш си я слагаш ,когато искаш я махаш.можеш да я къдри .къпеш каквото си искаш.Цената е 300 или 350 лв не помня.

# 27
  • Мнения: 1 290
ама кичурите са ужасни бе хора,някой като ви докосне косата и веднага пита "Какво ти има на косата #Crazy?" защото стоят топчета в корена от смолата,после като се изхлузват ви падат барабар с вашата коса и половината грива ми отиде CryАко някой разясни за лентите ще съм благодарна.В сми да си купя една-две и да си слагам само като има повод.Косата ми е до кръста,но не е много гъста...

# 28
  • Мнения: 172
И аз съм дългокоса от миналата седмица , за първи път в живота си:lol:, но затова как се отразява на естествената коса не мога да коментирам още. Иначе моята беше много къса / 10 см/ , което е минимума за слагане на екстеншъни. 100 % естестествена е , може да се суши, боядисва, изправя, къдри и всичко каквото естествената може. Задължително е всеки път да се използва специален шампоан, балсам и anti-tap water, иначе не гарантират че ще изкара повече от2-3 месеца. Процедурата трая 4 часа и половина и кичурите ги поставяха с някакъв уред като горещи клещи Laughing.На външен вид абсолутно не се виждат сглобките, но на пипане се усещат. Това е, аз лично нямам търпение да си пускам дълга коса ,защото постоянно се постригвам, боядисвам и какво ли не и затова реших да се видя с дълга коса да знам има ли смисъл да си я пускам, а не да я пускам 100 години, защото на моята толкова би и отнело да дорасне колкото ми е сега /до плешките/.

# 29
  • София
  • Мнения: 5 289
Видях миналата година едно момиче,със видимо удължена коса и направо си я питах,тя ми обясни,че кичурите се лепят със смола,беше сложила 120 кичура,но косата и изглеждаше рядка, и така както прокарваше пръсти в косата си един от кичурите й остана в ръката,беше ги сложила преди 3 дни,откозох се на секундата от удължаване.Отделно подръжка,шампоани,балсами и т.н.не мерси Naughty.Виж това с лентите определено ми допада.

# 30
ИЗКУПУВАМ КОСА-над 30 см.Добро заплащане в зависимост от качеството на косата....
0886523223

# 31
  • Мнения: 86
Диди85 може ли да ми напишеш всичко свързано с тези ленти(Как,къде, колко,цена, и т.н.)на лични. Много ме заинтригува. Благодаря предварително.  bouquet

# 32
  • Мнения: 2 258
Момичета,аз съм с удължена коса от около месец/преди време съм я слагала 4-5 пъти/.Не е лепена,а е на редчета-в случая 4.Цената на косата ми беше 630лв.В момента за поддръжка давам по 30лв.на месец.Доволна съм,защото косата ми не се изтощава в никакъв случай,а и изобщо не разбрах кога ми порастна.Преди я слагах за удължаване,в момента съм я сложила за сгъстяване в следтвие на изтъняване тип "отмъщението на фризьора/ Laughing

# 33
Момичета, неразбирам кой все още си лепи коса. Аз съм с удължена руса коса до кръста. Супер гъста и напълно естествена. Косата ми е пришита на редове. Може да се къдри, боядисва, през 3 дена съм на сешоар и нямам никакви проблеми, а и никога не бих си помислила да си залепя коса, защото се накъсва и оставаш без коса.

# 34
Sayonara  interesuvame kage si si pravila kosata xodex v magama  i nqkakva leli4ka mi kaza 4e ima metod s stikeri s keratin i kato popitax ima li nqkakvi lepila i tq vednaga mi otkloni vuprosa da ne govorime 4e kato popitax za pri6ivane  napravo mi se izsmq i kaza 4e ve4e bilo staromodno a moq frisior mi kaza 4e samo tova ne vredi na kosata . Preporu4axa mi dima stil.

# 35
  • Мнения: 52
Зравейте момичета Mr. GreenНе ви препоръчвам удължаване на косата със залепяне на кичури.Ползват се специални лепила и отгоре се слагат много малки скобички,които се стягат с машинка.Лепилото изгаря естествения косъм.Като паднат изкуствените кичури падат и ваще естествени и става една...Естествено много от колегите това не го казват newsm78
Вариянта за удължаване е да се пришят на цели редове изкуствени кичури или естествени-няма значение.Вашата коса не се уврежда по никой начин и подръжката е много по-лесна.Най-важното е,че естествената коса ще остане здрава Mr. Green

# 36
Здравейте,относно сгъстяването на косата мога да ви помогна.Аз сам с удалжена коса от гдве години.парвата ми коса беше лепени кичури,но въобще на бях доволна,страшно много ми истощи косата.А сега сам на редове с капси,сложих си я в "ДИМА СТИЛ" .като цена е доста по скапа,но си заслужава.самата коса е много по хубава и жива,а и подражката е много по евтина 55 лева.Ако искате да си удалжие или сгастите косата не се колебайте,препорачвам ви "ДИМА СТИЛ"може да е по скапо,но резултата наистила е добар,разбира се ако си подържате косата.надявам се да сам ви помогнала. Party Party Party Party

# 37
  • Мнения: 902
я по добре пробвай с маски zа коса. ПОне не вредят ...

# 38
И запомнете че на удължената коса за да не се заплита и да нестои накасана задалжително слагаите кристали или селикон за коса.А ако имате някоя важна сресхта "ДИМА СТИЛ"имат удалжаване на мигли 1лев за едно снопче и ефекта наистина е уникален,не е далготраино,защото е за два три дни (максимум седмица),но си заслужава и не е скапо,на двете очи излиза около 20-30 лева.Аз обичам да се глезя и често исползвам услугите на "ДИМА СТИЛ",е лещи неслагам защото сам със зелени очи,но мигли,коса и кичури всеки месец експериментирам,макар че в салона на "ДИМА СТИЛ" в Бургас не предлагат много от процидурите които има в София.

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 6 932
Ленче, нямаш ли буквата Ъ на клавиатурата си?
Хубаво е , че се грижиш за  външния си вид, още по-добре ще е да се научиш да пишеш грамотно!  Tired

# 40
Karen,в голяма грешка си мила Laughing Laughing Laughing.Опитвам се да ви помогна,така че хайде да не се заяйдаме.ОК

# 41
A клавиатурката ми е нова и нещо немога да се оправя още с нея Joy Joy Joy Joy Joy

# 42
Karen, със 100-120 кичура ништо няма да постигнеш,а аще по-малко ако са с смола.Сложи си редове с капси,ще си доволна.

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 6 932
Темата е стара. Отдавна реших въпроса - треси (редове) с шнолки. Слагам и свалям сама.

# 44
ОК,радвам се за теб Hug Hug Hug Flutter

# 45
v  edin sait pi6e6 4e si bila s prisadena kosa ve4e 10 meseca.i pi6e6 4e moje6 da prati6 snimki predi i sled tova bili mi izpratila  za da vidq dali e gotino 6toto i az me4taq za takova ne6to no vse o6te se 4ydq ...po vazmojnost vednaga

# 46
  • Мнения: 1 313
От известно време се чудя как да си удължа косата и засега съм се спряла на метода с капсите, но се притеснявам дали ще мога сама да си ги слагам, защото не ми се ходи постоянно до фризьорката.

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 6 932
Капси само фризьорка може да ти слага.
Ако искаш сама - с шноли.

# 48
  • Мнения: 1 313
А между капси и шноли каква е разликата? Аз искам такава коса, която може да се слага и маха, когато поискам. ти нали си с такава?

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 6 932
Da, с шноли съм - те са фибички със зъбци.
Капсите са едни къси тръбички, в които влиза кичурче от твоята коса и кичурче от другата, после се сплесква с клещи, за да не се изхлузи.

# 50
  • Мнения: 220
аз имах за бала-600лв струваше.сложиха ми с капси.носих я до преди 3 седмици.сега мисля пак да си сложа но с шноли,защото си харесвам и моята коса.ефекта е страхотен според мен и си заслужава

# 51
  • Мнения: 1 313
През цялото време съм имала предвид шноли.Как се оправяш сама?

# 52
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Може би трябва да пусна нова тема, но да използвам първо тази, за да попитам - някой да е запознат с методите за присаждане на коса (а ла Боби Михайлов, не става дума за удължаване или допълнителни кичури), дали се прави в България вече и евентуално цени ориентировъчни на операцията?
За моя близка питам, косата й оредя драстично след прием на противозачатъчни, направо й се вижда черепът Cry, а и наследственият момент си казва думата Confused, на майка й е същата.

# 53
оф вчера видях една жена с такава коса ....ужас направом ми се догади
отзад всичко в лепенки и не знам какво още по добре да положа усилия и да си възстановя моята коса не искам изкуствена

# 54



          Продавам коса всякакви далжини за повече информация може да ми званите на 0886151350
45см-240лв
60см-320лв
70см-350лв
сас клипси  30лв се оскапява  удажаването всякакви цветове

desislava_azgorova@abv.bg

# 55
да, ама пощата е невалидна май

# 56
  • Мнения: 91
ami opitaj s desislava_zagorova

# 57
Prodavam kosa za udyljavane. Kosata e ot estestven kosym- evropeiska, izkluchitelno kachestvo. Dylginata e 50 sm, a shirochijnata na tresata e kym 1.50- 1.60 m. Cenata e 260 leva.

Za poveche podrobnosti mojete da me tyrsite na e-mail- a: rali_alexandrova@mail.bg  ili na 0889/ 912 365.

# 58
ZDRAVEITE PRODAVAM KOSA AKO NIAKOI SE INTEREUVA MOJE DA MI PI6E NA INNA12345@ABV.BG

# 59
zdraveite na vsi4ki pisali v tazi tema! Simple Smile
zabelqzvam 4e ste dosta navutre s tezi ne6ta i zatova re6ih da pitam ne6to! pritejavam okolo 26cm estestvena kosa na plitka, tejka, zdrava, ne boqdisvana! iskam da q prodam, no neznam nito kak vurvqt na pazara, nito kum kogo da se oburna, a parite mi trqbvat/v dne6no vreme na kogo  li ne my trqbvat de? Rolling Eyes/  ako nqkoi moje da me naso4i ili prosvetli 6te my buda mnogo blagodarna! Praynig

# 60
v studio djuli sgastqvat kosa po nai noviq metod po super bezvreden metod,koito po nikakav na4in ne ovrejda kosata. Grinning Grinning Grinning az ve4e polovin godina sam s gastena kosa i mi mqma ni6to i ne e vqrno 4e se hodi vseki mesec ana 2-3 v zavisimost kolko barzo ti razte samata kosa. dori me mi se li4i 4e imam dopallnitelma kosa, za6toto te q boqdisvat edno kam edno kato tvoq cvqt i e ot estestven kosam Grinning

# 61
моля ви спасете ме!Кажете ми с какво да боядисам изкуствена коса!

# 62
  • Мнения: 4 435
моля ви спасете ме!Кажете ми с какво да боядисам изкуствена коса!

От къде е купувана косата?Нямаш ли възможност да питаш тях,първо дали изобщо се боядисва твоята коса.Има изкуствени които се боядисват и такива,които не се боядисват.Аз съм имала такава,която се боядисва и фризьора ми,ми я правеше с боята,с която боядисваше и моята коса.

Общи условия

Активация на акаунт