Нисък хемоглобин?

  • 1 512
  • 10
  •   1
Отговори
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Вчера педиатърката ми спомена нещо за връзка между хемоглобина на майката по време на раждането и този на бебето впоследствие. Каза, че ако моят хемоглобин е бил нисък (беше мноооого нисък!), ще направим изследване на бебчо и ще му дадем желязо... превантивно, което има връзка с умственото развитие на детето.... Някой има ли инфо по темата? Спомена още, че в другите държави желязо се дава на всички деца със същата цел...

# 1
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
А??? Аз не съм медицинско лице, знам че хемоглобинът на бебчето го свързват с хемоглобина на майката (но по наследство). То преди раждането всички бременни са с по-нисък хемоглобин (бебчето изсмуква желязото, особено накрая). Аз преди да родя бях с много нисък (а по принцип съм с висок), а синчето сега също е с висок. Капчици желязо изписват след кръвни изследвания, когато установят, че хемоглобинът на бебето е нисък, това го правят към 6 мес. За профилактика не съм чувала, но е възможно...
Мисълта ми беше, от къде знае лекарката, че на бебето му е нисък хемоглобинът, ако не сте взимали кръв? Това, че ти си била или още си с много нисък най-вероятно е резултат от това, че бебчо си е набавил необходимото желязо от твоя организъм. Така че не се стряскай предварително, като направите изследвания, ще се види. Успех  thumbsup .

# 2
  • Бургас/София
  • Мнения: 309
На 15 ден след раждането правихме изследвания на дъщеря ми и се установи, че има нисък хемоглобин. Наложи се да и правят допълнително изследване (мисля че и изследваха серумното желязо) за да установят дали има недостиг на желязо или излишък. При излишък даването на желязо било противопоказно. Доколкото си спомням моя хемоглобин по време на раждането беше нисък.

# 3
  • Мнения: 3 394
Po printcip vsi4ki bremenni sa s nisak hemoglobin, no  ne triabva da pada pod 110. Moia e na granitcata, zatova si pia non-stop edni tabletki, nari4at se Pregaday (kombinatcia jeliazo i folic acid), mnogo sam dovolna. Ot Totemata mi se povdigashe. No e mnogo hubavo da si dobaviash  i pove4ko jeliazo i 4rez hrani Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 2 493
Моят хемоглобин по принцип не знам колко е нормалния, т.е. преди да забременея... Но на първите кръвни изследвания които ми правиха през бремеността (около 3тия месец) хемоглобина ми беше 106. Изписаха ми Малтофер Фол. Това са тбалетки за смучене с желязо и фолиева киселина. Имат вкус на Ефизол и лепнат по зъбите. Много са гадни!
На второто изследване преди 3-4 седмици хемоглобина не само не ми се беше повишил, ами беше паднал на 98!!!  Imp
Сега пия Сорбифер Дурулес. Още 2 седмици имам да го пия. Незнам какъв ще е резултатът. Освен това през някоя и друга сутрин хапвам зърнена закуска с желязо и витамини ( от тия дето им се сипва мляко).

# 5
  • Мнения: 6 206
Цитат на: MardiGras
Вчера педиатърката ми спомена нещо за връзка между хемоглобина на майката по време на раждането и този на бебето впоследствие. Каза, че ако моят хемоглобин е бил нисък (беше мноооого нисък!), ще направим изследване на бебчо и ще му дадем желязо... превантивно, което има връзка с умственото развитие на детето.... Някой има ли инфо по темата? Спомена още, че в другите държави желязо се дава на всички деца със същата цел...



Ама, правиха ли му изследвания. Защото на нас ни правиха в родилното и оттогава не са. Какви са му показанията от родилното?  Свекърва ми е лаборантка и отиде специално да  ги гледа на Спасчо и каза всичко наред. Сега й казвам да му вземе пак кръв, тя отговори, че е рано още, чак на шест месеца. На мен ми прави изследвания преди няколко седмици и хемоглобина ми беше ОК, въпреки че отидох да раждам със 103. Ще я питам и ще кажа, тя по цял ден това прави - боцка бременни и мъници.

# 6
  • София
  • Мнения: 10 825
Малко встрани от темата, но: какви са нормялните стойности на хемоглобина?
Миналата седмица ми правиха първите изследвания и хемоглобина ми беше 117 и лекарката каза че всичко е ок. Вие как мислите - нормален ли е или е нисък?

# 7
  • Мнения: 7 106
Цитат на: Lady Charm
Малко встрани от темата, но: какви са нормялните стойности на хемоглобина?
Миналата седмица ми правиха първите изследвания и хемоглобина ми беше 117 и лекарката каза че всичко е ок. Вие как мислите - нормален ли е или е нисък?


За жени нормалните стойности са между 120 и 140.Имайки предвид че си бременна,то наистина твоят хемоглобин си е много добре.

MardiGras ,преди месец се наложи на мойта бебка да и правят кръвна картина по друг повод,и резултатите показаха хемоглобин 85 Shocked !!!!!Направо се хванах за главата!!!!А бузките са и толкова червени и тя е такава една розовичка.Педиатъра веднага предписа капки,но аз нещо не можах да се съглася с този резултат,и след десетина дни повторих изследването в ХЕИ този път,и се оказа че хемоглобина  и е 111,което си е напълно нормално имайки в предвид,че детето е само на кърма и не съм давала нито сокове,нито пюрета.Добре че го направих  второто изслезване,защото щяхме да си пием капки два месеца,за няма нищо.Не броим моите притеснения и тревоги.През бременноста,хемоглобина не ми е падал под 110,като отидох да раждам с 121.

# 8
  • Мнения: 312
И аз се притснявах за хемоглобина на Мона, още повече, че тя се роди с тежка анемия. Преди един месец й направих изследване срещу заплащане, защото касата покрива май само това, което се прави задължително в 6-тия месец. Оказа се, че всичко наред. Най-добре е първо да се изследва кръвта пък тогава да се дават лекарства.

# 9
  • Мнения: 2 529
Миличка, моят бебчо изглеждаше много блед и педиатърката малко се притесняваше за анемия, но освен бледия цвят нямаше други признаци (слуша се сърцето за шум и се гледат долните клепачи на очите), та все отлагахме да му вземем кръв за изследване. По принцип, ако няма показания към 6 месеца се изследва детето профилактично.
Но и при мен като при Шали се наложи по друг повод да направят кръвна картина на детето на месец и 1/2 (изплю кръв, която Слава Богу се оказа от изранените ми зърна, но щях да умра от ужас) и хемоглобина му беше 116 (нормално).
Докато изследваха кръвта на детето ме питаха и мен колко ми е бил хемоглобина преди да родя и аз го свързвам с анемиите този въпрос, но не съм сигурна...

Ако ще си по-спокойна пък, изследвайте го детенцето. На Емил му взеха кръв от петичката Cry , но плака само като го боднаха, миличкия.

# 10
  • Мнения: 1 599
Цитат на: Lady Charm
Малко встрани от темата, но: какви са нормялните стойности на хемоглобина?
Миналата седмица ми правиха първите изследвания и хемоглобина ми беше 117 и лекарката каза че всичко е ок. Вие как мислите - нормален ли е или е нисък?

Здрасти,
Понеже аз съм била с нисък хемоглобин та имам много инфо по този прочут въпрос... Нормалния хемоглобин е над 110 ... е дори и да е по нисък... не е опасно...Критично е да не е под 100! А ако ти е над 110-супер... През бременноста задължително трябва да се следи при майките с нисък...... А иначе вкусутийките, които трябва да се ядът за хемоглобин са дробчета ... (ужас ...  Twisted Evil ) просто ми бяха любими... а иначе спанак, коприва, месо, мед с орехи се смесва и лимон... и така нататъка.... абе просто мои любими неща...а месото трябва всеки ден да се яде... (Ама то май заради това не ям вече месо.. всеки ден по 2 пъти месо... и любимите ми дробчета...бля бла... много са вкусни)
Успех .. и моя съвет хапвайте повече месо докато сте бременни вместо сладко и тестено...
От месоядката..

Общи условия

Активация на акаунт