Всичко за Амстердам

  • 95 147
  • 575
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 143
Здравейте. Предстои ни пътуване за 4 дни до Амстердам. Може ли да препоръчате евтини хотелчета, хостели от които сте доволни и са с добра локация. 

# 286
  • Мнения: 430
Здравейте!
Има ли пътували през тази година до Амстердам с Wizz Air през Айнховен? Видях, че има пост с информация за миналата година, но не знам дали все още е актуална. Ако някой е пътувал наскоро, моля да сподели малко опит Wink

# 287
  • София
  • Мнения: 322
Здравейте, аз пътувах тази година в началото на април.
Летището на Айндховен е малко и лесно се намират автобусите, с които може да се придвижите директно до гарата в Амстердам.
Ние ползвахме http://www.airexpressbus.com/. Бяхме по-голяма група и ни предложиха индивидуален превоз с микробус - според мен си заслужава за групи над 15 души, излезе около 700 EUR в двете посоки (и ни вози до хотела, а не до гарата).
Полетът ни на връщане беше сравнително рано и последната нощ спахме в Novotel Eindhoven, но той не е съвсем на пешеходно разстояние от летището (15-20 минути, без тротоари през по-голямата част от пътя). Съвсем на летището е Tulip Inn.

# 288
  • Мнения: 265
Здравейте  момичета
Ноември ще бъда 2 дена в Амстердам , междинен полет за Барселона
На отиване имаме 5 часа , на връщане 21 , резервирала съм нощувка  в близост до гарата
На отиване мисля да направим пешеходна разходка от гарата по централния булевард , площад Дам , и да стигнем до цветния пазар .Ще успеем ли за 3 часа ( като оставям време 2 часа за отиване и връщане до летището ) И има ли опция от там някъде да хвана влак или автобус за летището за да не се връщаме пак на централната гара ?
На връщане ще се возим из каналите , ще посетим специфичните за Амстердам  музей -Хайникен , на марихуаната , Ван Гог  , червените фенери , време ще имаме



# 289
  • Мнения: 430
Здравейте  момичета
Ноември ще бъда 2 дена в Амстердам , междинен полет за Барселона
На отиване имаме 5 часа , на връщане 21 , резервирала съм нощувка  в близост до гарата
На отиване мисля да направим пешеходна разходка от гарата по централния булевард , площад Дам , и да стигнем до цветния пазар .Ще успеем ли за 3 часа ( като оставям време 2 часа за отиване и връщане до летището ) И има ли опция от там някъде да хвана влак или автобус за летището за да не се връщаме пак на централната гара ?
На връщане ще се возим из каналите , ще посетим специфичните за Амстердам  музей -Хайникен , на марихуаната , Ван Гог  , червените фенери , време ще имаме




Съвет: отидете до Дам и ще видите как се движите. Мисля, че ще имате време за разходка до Blumen Markt Wink Посока площада минете по централния булевард с трамваите... Тъкмо ще си вземете от вкусните картофки с майонеза и фъстъчено масло Wink... мммм, любими. На връщане минете по пешаходната улица започваща от площад Дам и успоредна на булеварда... Там може да хапнете страхотен местен сладолед... И двете места за вкуснотиики се познават по дъъъъългите опашки Wink

# 290
  • Мнения: 265
vickito  Hug благодаря
За на връщане  мисля : кацаме в Амстердам в 12.30 , ще се регистрираме в хотела ( или после , така или иначе само ще спим там и няма значение кога ще го направим , зависи от времето  ) и от гарата да хванем автобус за Zaanse-Shanse  , трябва да видим и мелниците   Laughing  за 2-2.30 часа , посещение на Хайникен  задължително , музея на марихуаната и Ван Гог  до колко часа работят по това време на годината ? Разходка по каналите с корабче  , явно ще бъде по тъмно  Кога се стъмва в Амстердам  ( на отиване сме на 5 ти на връщане на 16 ти )? Вечерта разходка из квартала с червените фенери  На другата сутрин полета е в 10.20 , ако станем по раничко пак имаме 2 часа
Приемам и други предложения или препоръки
Благодаря

# 291
  • Пловдив
  • Мнения: 1 306
  Добре е за музея на Ван Гог да си вземете предварително билети, защото може да се наложи доста да почакате. Почти всички музеи се намират около един площад и билетите се купуват от едно място. Ние си закупихме билети в 11 , но часа за влизане беше 14.
  Кварталът на червените фенери за мен е гадно място, не бих си го причинила вечерно време. Всъщност имах огромното желание да го пропусна, но без да искаме се набутахме точно в него. Той е между гарата и дворцовия площад, успоредно на централната търговска улица. Преди две години 1/3 от витрините бяха празни и се редуваха, момиче, пицария, момиче, книжарница, момиче... Simple Smile 

# 292
  • Мнения: 430
anisavd, на мен ми се струва малко амбициозна тази програма и то само за половин ден. Разходката с корабчето е 1 час. Ако искате да видите повече неща, трябва да е на дневна светлина - вземете го предвид.

# 293
  • Мнения: 265
Знам , че няма много време  и каквото успеем да видим , това ще е . Ще бъдем на круиз с дъщеря ми от Барселона и понеже според нея се е нагледала на катедрали , дворци и музеи  newsm78 (пролетта бяхме в Андалусия и пообиколихме  доста , сега преди круиза имаме 3 нощувки в Барселона и една след това  ) та за Амстердам искам да е нещо по различно за нея и специфично за града , да усети атмосферата най вече  , да види нещо по различно от това което е видяла до сега . Разходка с корабче ще направим само заради гледката от водата , че след круиза ще полудее ако е по продължителен , за това искам да види и мелниците и няколко нестандартни музея  Laughing  На бирата , на марихуаната  на секса дори ако остане време , на 17 е  Laughing Червените фенери ей така за атракция Аз искам единствено музея на Ван Гог да видя , но ако трябва ще го пропусна , тя да е доволна и да и е интересно .

# 294
  • Мнения: 49
Ехооооо пътуващи приятелки и приятели Simple Smile,
директно с въпросите започвам....

След две седмици кацаме в Айндховен. Имаме общо 5 нощувки и полет обратно.
Планът е 2 нощувки в Ротердам и 3 нощувки в Амстердам.

1. Има ли трансфер до Ротердам от летището в Айндховен или да търся вариант с влак да се придвижим?
2. От къде тръгва трансферът Амстердам-летище Айндховен? И дали не е по-удачно с влак?
Като цяло се чудя дали с влак няма да загубим много повече време.

И да ви споделя само, че нощувки в Амстердам все още не съм резервирала, много ми се струват отдалечени хотелите от центъра, които са ни по джоба.... но времето минава ...

Ще се радвам, ако някой който скоро е пътувал в тази посока се включи със полезни съвети и със задължителни места, които не трябва да пропускаме.

# 295
  • Мнения: 2 883
Мария, здравей
Няма да мога да отговоря на всичките ти въпроси, но дано някой друг се включи след мен.
Амстердам - Айндховен има влакове, цената е около 20Е. За цени и графици можеш да гледаш тук ns.nl, има и английска версия сайта. Ще ти е необходим и за предвижване от Ротердам до Амстердам  Peace Влака и летището в Айндховен са в 2 различни посоки на града, предвижването е около още 20 мин. с автобус, който тръгва точно от гарата и спира точно пред летището. Чувала съм, че от Амстердам има и директни автобуси, които отиват до летището в Айндховен, но не съм ползвала такава услуга. Може би и цената ще е по - добра, защото с градския имаш и билетче - 3Е.
За нощувки защо не разгледаш airbnb, аз много го харесвам този сайт, винаги от тук букваме като ходим някъде, но имай предвид, че по принцип нощувките, хотелите и изобщо наемите в Амстердам са безумно скъпи, т.е нормално е да дадеш повече пари за това.
За отдалечеността - не знам, аз обичам да вървя пеша и за мен Амстердам ми е пешеходен, освен примерно района Bijlmer. Но има страхотен градски транспорт, а за да не даваш излишни пари за това те съветвам още като дойдеш в Холандия да си изкараш една карта за пътуване, струва 7.5, но ти взима пари само за спирките, през които ще пътуваш (трябва да се чекираш на качване и на слизане) - това в случай, че няма да спите някъде в центъра.
Ако ви остане малко време ви съветвам да отидете до Muiden, живописно градче близо до Амстердам със страхотна архитектура  и красив замък. Другото знаково място за мен в Амстедам е Vondelpark, дано да случите на слънчево време (тази зима е много мека и топла) - много е красиво  Peace

# 296
  • Мнения: 49
RainDanceMaggie,  благодаря ти  bouquet bouquet,

разглеждах един апартамент точно от airbnb Simple Smile
картата за градския транспорт от къде можем да си купим?

за времето най-много ме зарадва.... толкова искам да е слънчево и пролетно.... размечтах се

# 297
  • Мнения: 2 883
Най - лесно е от автоматите за билети ето инфо, ето как изглеждат. Имат опция за английски език. Не знам дали стана ясно от предния ми пост - тези карти са с предплащане - примерно слагаш 20Е, чекираш се на влизане и излизане и ти взимат пари само за този период.
А ето и трансферите от/до летището в Айндховен, но според мен влака винаги е по -добрата алтернатива (на мен ми става лошо в автобус  Embarassed). В този ред на мисли, ако сте по - приключенски настроени, можете да си намерите място за спане извън Амстердам - примерно Utrecht, Weesp, Amstelveen, Diemen , защо не и Almere, като наблягам на Utrecht и Weesp - страхотна архитектура и много хубава атмосфера имат градчетата, а до Амстердам е за около 30'', че и по - малко с влака.
За времето не бързай да се радваш  Laughing имах предвид, че не е имало минусови температури. Има и хубави и топли дни, но и облачните не са малко. Днес например е точно такова - облачно с вятър, така, че си вземете дебели дрехи и дъждобрани.
За Ротердам съм чувала, че е много красиво, аз още не съм ходила там, надявам се скоро да поправя тази грешка. Има какво да се види.
В Амстердам набелязали ли сте какво да разгледате? Моят съвет е евентуално при лошо време да си отделите 1 ден на музеите (те са безброй, има музеи на всякакви неща) и останалите 2 дни просто да се разхождате из града, можете да си наемете и колела за целта и просто да се потопите в обстановката - уникална е. Така бих направила аз, де  Laughing За Музеите има магазинчета, от където можете да си купите билети и така да "скипнете" опашката (за музеи като Мадам Тюсо има голямо чакане и губене на време ако си вземеш билет на място), а може да се правят комбинации с други атракции (разходка с корабче по канала, друг музей) и да получите отстъпка. Tours and Tickets се казват магазинчетата и са буквално на всеки ъгъл. Имат безплатни книжки с текущите промоции и карта на града.
Нещо друго се сетих - ако не си го срещала - от централната гара на всеки 10-тина мин. тръгва корабче за северната страна на Амстердам - Noord. Дори можеш да видиш за отсядане и там, може би ще изкочи нещо по - евтино. Корабчето е безплатно и е денонощно, а и има голям надпис I Amsterdam (както на Мюзеумплейн) само, че с много по - малко хора и ще можеш да се снимаш на спокойствие  Grinning  Също там е и нещо като музей на киното ето инфо ако ти е интересно.
И последно, че трябва да ставам да чистя  Grinning ако видите някъде пазар не се колебайте да се разходите, можете да вземете подаръци на близките на много по - ниски цени спрямо магазинчетата за сувенири в центъра (чиито собственици дори не са холандци, а разни араби) както и можете да си купите разни неща за хапване приготвени на място - ръчно направен хляб, херинга, пържени картофи (разбира се с майонеза  Grinning), oliebollen (те са като нашите бухти ама не съвесем), разни наденички, stroopwafel, . А, като заговорих за храна - не пропускайте HEMA - универсален магазин, обикновено на 2-рия етаж има ресторант - можете да пробвате типично холандски ястия като яхния с наденичка stamppot, грахова крем супа (много им е вкусна), имат страхотни десерти, цените им са "народни".
Ако нещо друго те интересува питай  Peace

# 298
  • Мнения: 49
 RainDanceMaggie Много ценна информация  bouquet Благодарности  bouquet bouquet големи заслужаваш  Grinning

Вече букнах за северната страна - добре, че ме насочи.... откакто прочетох информацията мира нямах - разгледах всичко което си ми изпратила и сега вече се успокоих - има къде да пренощуваме.... ще планирам останалото спокойно.

Пак ти благодаря, че толкова много време ми отдели.
Ще ти пиша на лични, ако имам въпроси и не те притеснявам, разбира се.

# 299
  • Мнения: 2 883
Радвам се, че съм помогнала  Hug разбира се, че можеш да ми пишеш на ЛС или тук в темата, разбира се, че не ме притесняваш ни най малко  Hug
Дано да донесете с вас малко слънчице като дойдете, че има ужасен вятър тия дни  Crazy
Още нещо се сетих да ти кажа - ако ще пътувате с влак от летището си приготви евро на стотинки, защото машините за билети не приемат книжни пари, а с банкова карта има някаква такса, която можеш да избегнеш, плащайки в брой.
И все пак, ако имате малко свободно време можете да отскочите до Weesp или Muiden, много е красиво, littlebigtraveler.com/destinacii/holandiya  тук можеш да прочетеш пътеписите на една съфорумка  Hug

Общи условия

Активация на акаунт