Всичко за Амстердам

  • 95 158
  • 575
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 13 137
Хапке, преди 3 години имаше карта за 24 часа с неограничен брой пътувания. Цена не помня, но може би беше посочената от Vatamian. Продадоха ни я в хотела. Няма ли вече такава?  newsm78

# 316
  • Мнения: 6 243
Хапке, преди 3 години имаше карта за 24 часа с неограничен брой пътувания. Цена не помня, но може би беше посочената от Vatamian. Продадоха ни я в хотела. Няма ли вече такава?  newsm78
преди време имаше дневни карти, и аз като турист съм ги ползвала. Сега няма. Като ми идват гости, им давам от анонимните карти.

Има Амстердам пас, ама то е друг тип услуга.

# 317
  • София
  • Мнения: 13 137
Хапке, преди 3 години имаше карта за 24 часа с неограничен брой пътувания. Цена не помня, но може би беше посочената от Vatamian. Продадоха ни я в хотела. Няма ли вече такава?  newsm78
преди време имаше дневни карти, и аз като турист съм ги ползвала. Сега няма. Като ми идват гости, им давам от анонимните карти.

Има Амстердам пас, ама то е друг тип услуга.

Благодаря!  Hug

# 318
  • София/Хамбург
  • Мнения: 60
Бях в Амстердам преди 3 години, едва ли информацията ми е най-актуална, но все пак три предупреждения за града:

- пригответе си стабилно количество пари. Дневна карта за градския транспорт струваше 7.50 Евро, а ако хотелът е извън центъра, то тя ще ви е необходима. По спомени цените в заведенията - малка наливна бира 4 Евро, половинка - 6 Евро. Салата - започва от 4 Евро и върви нагоре. Ядене с месо - от 7-8 Евро нагоре.

Дневна карта за ГТ няма. Билет за 1 пътуване в Амстердам е 2,90 евро, в Хага е даже повече Simple Smile

По-изгодно е да се вземе анонимна ОВ чип карта. Пластиката е 7,50, отделно се зарежда (като Ойстър картите в Лондон).

Храната в ресторанти вече е доста по-скъпа.

За колелетата - факт е, че са много агресивни. Но е факт и че е пълно с туристи на велоалеите, така че аз лично напълно ги разбирам Simple Smile

По мое време имаше  Simple Smile Значи сега е на принципа на Ойстър кард - безумно оскъпяване на градския транспорт.......А като се върна в Германия и я намеря, мога снимка да направя. Тогава я имаше....... Sad

# 319
  • Sofia
  • Мнения: 4 574
Хапке,
Има дневни карти - преди две седмици ползвахме такава в Хага, струва 6.50 за 24часа.
Или може би в Амстердам да е по-различно?
Там не сме ползвали градски транспорт, трамбовахме яко, пък и хотелът беше до гарата.

# 320
  • Мнения: 6 243
Хапке,
Има дневни карти - преди две седмици ползвахме такава в Хага, струва 6.50 за 24часа.
Или може би в Амстердам да е по-различно?
Там не сме ползвали градски транспорт, трамбовахме яко, пък и хотелът беше до гарата.
Е, сега ме уби! Аз живея в Хага Simple Smile  значи пак са ги вкарали в употреба, но са си туристически продукт, не съм ги виждала в продажба масово. От инфоцентъра на гарата ли я взехте?

# 321
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
Някой може ли да даде инфо за Амстердам пас? Какви са актуалните цени и какво включват?

# 322
  • Sofia
  • Мнения: 4 574
Хапке,
Има дневни карти - преди две седмици ползвахме такава в Хага, струва 6.50 за 24часа.
Или може би в Амстердам да е по-различно?
Там не сме ползвали градски транспорт, трамбовахме яко, пък и хотелът беше до гарата.
Е, сега ме уби! Аз живея в Хага Simple Smile  значи пак са ги вкарали в употреба, но са си туристически продукт, не съм ги виждала в продажба масово. От инфоцентъра на гарата ли я взехте?

Взехме я от една любезна служителка на самата спирка на трамваите при Den Haag HS.

# 323
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 78
има ли, нема ли дневна карта ... съвсем се обърках ooooh!
градския транспорт бил скъп ... ми какво се учудвате, то билет4ето тука у наше село е 1.60 вече ...
първо само сандвичи и фаст фууд имало из града сега пък яденето в ресторанта е скъпо .... newsm78
 какво да носим кокошките и пъържолите от село ли.... дано ни пуснат в самолета с ядене newsm78 че явно и ядене нема, и ше измрем от глад в тоз Амстердам Laughing

Последна редакция: вт, 03 май 2016, 21:06 от Стоимира Прокопиева

# 324
  • Мнения: 6 243
Цитат на: Tari Tasartir
Не съм била права за дневнатс карта за Хага. http://www.denhaag.nl/en/residents/to/Day-tickets-for-public-transport.htm
Продава се в хотели, туристическия инфо център и в сервизните центрове на двете големи гари - сентраал и Холанд Споор.

В моя защита ще кажа, че картите тук се поръчват по интернет и се зареждат или онлайн или на едни машинки и в тия центрове не съм ходила от години.

Спирам да давам акъл Simple Smile

# 325
  • Мнения: 2 883
За храната навън препоръчвам НЕМА - верига магазини, на втория етаж имат ресторант, където освен сандвичи продават и типична холандска храна - супи, яхнии, и цените са им добри. На всеки ъгъл има аржентински ресторанти за стекове и ребра, но аз лично не искам да си харча парите там първо, защото собствениците им са египтяни, мароканци и всякаква друга сгян, и второ, че имат ужасно голяма надценка, а дори не са вкусни.

# 326
  • Пловдив
  • Мнения: 399
Здравейте, някой може ли да каже как се поръчва такси в Амстердам? Едната сутрин сме запазили екскурзия с автобус до Волендам, вятърни мелници, фабрика за сирена и т.н., която тръгва в 8:45 от ул. Дамрак 26 и пише, че ни искат по-рано на място. Та идеята от хотела по какъв начин и колко по-рано трябва да си повикаме такси? Хотела ни е http://www.leidsesquarehotel.nl/leidsesquare/contact.asp?ligging=1&taal=en

# 327
  • Sofia
  • Мнения: 4 574
В хотела ще ви помогнат. Обикновено на рецепция си викат таксито.

# 328
  • Пловдив
  • Мнения: 399
В хотела ще ви помогнат. Обикновено на рецепция си викат таксито.
Да, предполагам, че те ще ни извикат, но колко време преди да ни трябва таксито трябва да се обадим?

# 329
  • Sofia
  • Мнения: 4 574
Това пък как може някой да го каже, не знам.
Ако от хотела ще ви викат такси, сигурно ще се справят. Не ми се е случвало да не сработи досега.

Общи условия

Активация на акаунт