Има ли задочно учещи мами?

  • 2 796
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 998
Здравейте!
Реших да запиша магистратура в Русенският университет и макар да не очаквах ме приеха в желаната специалност.
Наясно съм ,че няма да бъда редовна на очните ,четох ,че има облекчен режим за бременни и майки с малки деца ,но доколкото разбрах те са за редовно учащите.
Та въпросът ми е задължителни ли са очните?Вчера излезе непълния график ,часовете не са ми твърде удобни,дъщеря ми е още кърмаче.
За лекции не се тревожа,убедена съм ,че ще се справя на изпитите,имам желание и мотивация в излишък.Просто се тревожа малко ,че няма да съм от най-редовните.Мислите ли,че ще е проблем?

# 1
  • Мнения: 1 092
Зависи кой факултет си. Аз съм учила в РУ, мога да ти дам информация за някой преподаватели - кои се отнасят  с разбиране и кои с неуважение, естествено ако са ми преподавали...

# 2
  • Мнения: 562
Редактирам. Изпратих поста си на авторката като ЛС и го махам от тук.

Ще се справиш. Успех!!!  Peace

Последна редакция: чт, 14 окт 2010, 11:51 от pudding

# 3
  • Мнения: 371
 Майка съм и уча редовно обучение, вече и магистратура в УНСС. Въпроса е да влезнеш в ритъм, тези който ходят на работа също не са редовни, така че това не трябва да те притеснява.
 Прави това, което се изисква от теб на тези упражнения в къщи - курсови, казуси, проекти и се явявай на датите за контролни. Никой не дава изпит за присъствия, а за свършена работа !

Желая ти успех и много упоритост!

# 4
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Като майка на малко дете (до 6 или 7 годишна възраст мисля, че беше) имаш право да се явяваш на изпитните сесии с редовно и задочно обучение, по твой избор. Присъствието на лекциите не е задължително (това по стари спомени), а и много зависи от университет, преподавател... В повечето случаи помага много, ако си си купила неговия учебник Wink Упражненията мисля, че все още са задължителни. Посещаемостта на лекции е 50% (облекчен режим) - предполагам, че се отнася за редовно и задочно обучение.

Успех и от мен   bouquet

# 5
  • Мнения: 562
Като майка на малко дете имаш право и да подаваш молби в съответния деканат за "отпускане" на твоя самостоятелна изпитна дата - поне при редовно учещите е така.  Peace

# 6
  • Мнения: 101
Аз уча задочно магистратура в Техническия университет във Варна. Не знам каква е тази мода, но при нас са решили очните да са всяка събота и неделя от сутрин до вечер през октомври и ноември. За мен не е проблем, защото съм от Варна и двамата с мъжа ми почиваме в събота и неделя, така че не отсъствам от работа и има кой да гледа детето, но има студенти от други градове и с работа на смени и не им е никак удобно. Колкото до задължителното присъствие на лекции и упражнения - повечето преподаватели при нас се съобразяват с шантавия график и не правят проблеми, но разбира се има и изключения - пресен пример от неделя: доцентът заявява, че на изпита иска да му се представят записки от лекции и който не е присъствал на лекции няма да бъде допуснат на изпит.

Общи условия

Активация на акаунт