Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Безглутенови рецепти

• 177 187
  • 305
  •   1
Отговори
# 300
Здравейте, от около година съм се влюбила в хляба направен с квас. Има рецепти за хляб с квас в плебопекарна също, но най-важното е правилната ферментация. Квас може да се направи от всичко, което ферментира. Наскоро правих даже хляб с нахутен квас и вкуса и аромата са несравними.

Все се каня за пробвам и все нямам време.

Вела аз ползвам суха мая без глутен NOGLUT . Безглутеновите програми са много дълги, аз казах по-напред, че си правя хляб в хлебопекарната на обикновената програма за бял хляб 3ч ми е.

# 301
  • Добрич
Искам да попитам, ползвали ли сте безглутеновите смеси на Техра и съответно дали сте доволни?

Техра

Попаднах на техни продукти в сайт за здравословно хранене, където се вижда и състава на продуктите и рецептите.  Стана ми интересно, но не намерих мнения. Само едно положително мнение за кекс:

Скрит текст:
Безглутенов микс за кекс Техра - 500 гр,
Получи се перфектно, но на мен ми идва твърде сладък!

Последна редакция: пт, 01 мар 2019, 18:02 от Вела

# 302
Ползвала съм един път пробно
Добре де получи, но май не бях убедена в състава, или цената идваше скъпа, не помня вече.

# 303
колко гр. е брашното в рецептата за хляба за фурна?

# 304
колко гр. е брашното в рецептата за хляба за фурна?
Зависи от съда. Аз го правя с 330грама

# 305
Оказа се, че семейно имаме непоносимост към белтък. Кофти, защото почти няма безглутенова рецепта без яйца. Някой да знае сполучлива рецепта за хлебче/питка с достъпни материали без яйца

Здравейте Simple Smile

Предлагам Ви моята рецепта за хляб (семената може да ги пропуснете):
https://glutenfreedeli.com/recipe/хляб-базова-рецепта/

Общи условия

Активация на акаунт