Относно тютюнопушенето!!!!

  • 6 871
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 975
Цитат на: Yana
Здравейте,
съвсем скоро разбрах че съм бременна и искам да помоля за съвет тези от вас, на които им се е наложило да откажат цигарите. За мен това е голям проблем, защото съм доста пристрастена.  Как се справихте с проблема, има ли някакъв начин да се намали нуждата от никотина? Изобщо кажете за всичко свързано с този проблем и неговото преодоляване.

Надявам се да не се повтарям, порових се малко из темите но не видях такава, а съм сигурна че има много майки които са преживели това.


Edin mesec predi da zabremeneq i reshixme da pravime bebe, trqbvashe razbira se da otkaga cigarite  Wink
i taka vecherta izpushix poslednata cigara koqto beshe v kutiqta, i kazax - tova mi e posledanata cigara!
I posledtana si ostana i do dnes  Wink  ..... Naistina che e mnooooogo trudno prez purvite dva - tri meseca! Napravo shtqx da otkacha ! Qdqx, qdqx i pak qdqx....... vsichko koeto mi e pred ochite ....... i taka kachix dosta ...  Rolling Eyes  .. No sled tova vsichko se normalizira i sega - 4 godini sled kato otkazax cigarite - i sled ragdaneto na 2 dechica....  Wink  - sum pak gore -dolu na sushite kilogrami kakto predi...
I e straxotno za decata che mamma ne pushi  Wink .. dori kato vidq majka sus kolichka koqt pushi i buta kolichkata ednovremenno napavo mi se povdiga chestno da vi kaga...... gorkoto dete Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 1 975
Цитат на: Lady Charm
Аз съм един полу-бивш пушач. Пуша от толкова много време - чак ми настръхвят косите като си помисля - още от 10 клас. А това са си 12 години вече!!! Вярно е че пуша възможно най-леките цигари които се намират - Карелия Ултима, но все пак... От както разбрах за малкото бебе в мен ги спрях. Ей така от раз! Голяма подкрепа ми е любимия защото той също не пуши, та няма кой да ме изкушава!
Аз ъм абсолютно ЗА спирането на цигарите от веднъж! Постепеното намаляване не върши работа. Поме при мен - ако имам цигари ще пуша, а ако нямам - дори не се и сещам за тях!
А на теб - успех с отказването и леко бременеене!


Az pushex ot 8-mi klas  Rolling Eyes ....

# 32
  • Мнения: 1 975
Цитат на: AFRODDITA
Цитат на: mariane
Abe Afrodita kak ot raz be men mi se e sly4valo da karam niakolko stotin kilometra za da si kypia po evtini sigari ay niamam li sigari ne me tarsi mi dve po dve neznam kolko e Embarassed . Ako imash resepta za otkazvane na sigarite pratia pls.


Мариане, всичко е до психиката baduu преди това нямах мотивация, а исках да ги спра защото:
 Bulb съм стигала до 2 1/2 на ден. Когато всяка вечер лудеех навън, през деня съм изпушила около кутия, а вечер на дискотека особено ако осъмнеш, знаеш как се пуши.
 Bulb като се приберях чак прашките ми миришеха на цигари.
 Bulb косата ми страшно се омазняваше от дима.
 Bulb ръцете ми миришеха, устата също въпреки дъвките  grinning012 .
 Bulb след бурна нощ, имах зверска кашлица и яки храчки, усещането не е много приятно.
 Bulb зъбите пожълтяват.
 Bulb ако целунеш пък непушач знаеш ли какво е Angry
Мога и още да изброя, ама вече ми се спи Satisfied
Основното беше бебето, самата аз не знам защо исках да се пречистя и да не пуша 6 месеца преди да започнем да правим бебе. Не съм си и помисляла да пуша като бременна.
А, иначе и аз като теб съм ходила и посред нощ до бензиностанции и денонощни магазини да си купувам цигари Sleeping .
Просто мотива е бебе, а и после не мога докато го разхождам да пуша на пейката, някак си не го приемам, а също така на току що изпушили цигара не го давам да му се радват и да му говорят с тютюнев дъх, гъххххх.
Достатъчно ли бях гадна Misc Ghost  поне едно нещо накара ли те да се замислиш Confused:



Tova behse mnogo tochno kazano! Bravo Afrodita!

# 33
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И аз пуших 10 години, но когато забременях, изведнъж просто спря да ми се пуши, дори още преди да разбера, че съм бременна.
 Майка ми пък пуши от 20 години и то по кутия на ден, но и тя ги спря като разбра, че ще имаме бебче.От раз....Сега е много доволна от себе си и казва, че не е предполагала, че ще й е толкова лесно да ги спре....
Най- трудно е да изкараш една седмица без цигари,после е лесно.Ако издържиш седмица- отказала си ги.
 Все пак никой не те кара да пушиш, сама си се караш.....
Много ми се иска никога повече да не запаля цигара през живота си.

# 34
  • Мнения: 2 006
Абе моми,кой ще си признае 4е е пушил Confused:  Rolling Eyes Всеки вика не съм,ама като ги видиш с големите шкембета по кафетата Close  #2gunfire

# 35
  • София
  • Мнения: 15 216
Цитат на: A.A.M.Belev
Абе моми,кой ще си признае 4е е пушил Confused:  Rolling Eyes Всеки вика не съм,ама като ги видиш с големите шкембета по кафетата Close  #2gunfire


Ааааа, има и такива, дето пушат. Ама сигурно ги е срам  Embarassed  Embarassed  Embarassed да си кажат, че си тровят бебетата Imp , та затова не пишат по тая тема.  Wink

# 36
  • Мнения: 4 242
Цитат на: A.A.M.Belev
Абе моми,кой ще си признае 4е е пушил Confused:  Rolling Eyes Всеки вика не съм,ама като ги видиш с големите шкембета по кафетата Close  #2gunfire


Аз пуших по малко през първата си бременност, у дома всички пушеха- съпруг, свекър, свекърва и ставаше такъв кадилник около мен, че даже да ги бях отказала пак щях да съм пушач, макар и пасивен. Wink  Спрях цигарите окончателно докато кърмих- а и тогава все пак на всички им беше съвестно, пушеха навън и никой не ме е дразнил .
 Сега пак си припалвам сутрин с кафето и по късно като се почувствам много замаяна. В първите месеци почти не съм пушила, но тряваба да отбележа че бях като в транс- такова невероятно замайване ме налягаше че просто не бях на себе си. При всички положения обаче докато кърмя пак няма да помирисвам дори цигарен дим Sign Exclamation
Завиждам на тези които са ги спрели окончтелно и се чувстват добре. Дано и аз успея този път Sad
Не писах до сега за да не се изтълкува като лош пример поведението ми а и за да не се успокояват мамите които се опитват да спрат цигарите Sign Exclamation

# 37
  • Мнения: 503
Знам за един слу4ай, в който майката си пуши, и си роди здраво дете. И преди да ми се накарате, да, ама второто й дете не само 4е не беше здраво, но и, милата души4ка, не живя дълго...  Sob  Sob  Sob  Никого не искам да стресирам, но дори да не се стигне до такава крайност, винаги има голям риск за детето!
Затова, ако можете, спрете цигарите! Ако не, поне ги намалете, колкото можете! Искрено ви желая успех!
А на сайта в подписа ми има тема за кърмене и пушене. Оказва се, 4е при пушене  по време на кърменето рисковете за бебето са по-малки, отколкото риска при пушеща бременна жена, НО риск пак има, и най-добре е изобщо без цигари...

# 38
  • Мнения: 5 500
Цитат на: mama_p
Знам за един слу4ай, в който майката си пуши, и си роди здраво дете.


А после колко често се разболява от болести на дихателния апарат.

# 39
  • София
  • Мнения: 5 289
И аз бях сериозен пушач,когато забременях усетих че от самосебе си ги намалих гадинките пушеше ми се обаче запаля ли ми ставаше гадно и в пепелника имаше половинки загасени цигари.Още малко и толкова ги намалих,че когато кутията ми най-накрая свърши вече не си купих поредната.Абе чудна работа е това организмът,той сам си отказва всички вредни нещица в името на новия живот който расте в теб.Спрях не само цигарите ами и газираното-пия само мин.вода,алкохола естествено/не че преди го употребявах/,кафето пък откакто разбрах че съм бременна-край с него/то и преди пиех 2 кафета седмично/.И всичко това от самосебе си нито съм се напъвала нещо да отказвам,нито нищо.Е и така ми беше по-лесно де!!!!!! Grinning

# 40
  • Мнения: 530
Цитат на: Yanche
Цитат на: MM
Цитат на: Yanche
На няколко места прочетох, че ако майката е страстна пушачка и ги спре изведъж е много по вредно, отколкото ако ги намали да речем на 2-3 цигари на ден. И после да ги откаже, но известно време трябва да е пушила по по-малко. Получава се точно никотинов шок, който е много по-опасен отколкото ако пуши по 2-3 цигари. Питай си лекарката и тя ще ти каже същото. Много по-добре е да ги откажеш и за теб и за бебето, но недей изведнъж!
Аз лично ги спрях в момента в който видях 2те лентички на теста, но аз пушех много малко. От тогава не съм запалвала, не съм и дръпвала.


Прикачам се към теб защото каза за този т.нар.'никотинов шок'. Много ще ми е интересно да разбера как точно вреди това на бременната жена и на плода! И как точно вреди повече от пушенето на 2-3 цигари на ден? Защото от всичко което съм чела моя извод е че по-добре 'никотинов шок' (което хич не е толкова страшно колкото звучи) отколкото дори и само по една цигара на ден. Но явно е въпрос на интерпретация на една и съща информация в зависимост от човека. Късмет на всички по пътя към отказването, защото поне според мен животът без цигари е много по-добър. Simple Smile


ами това го прочетох на няколко места, освен това ми го каза и моята лекарка... не е нужно да ме нападаш по този начин!...


Не те нападам, явно си ме разбрала погрешно. Написах го не със сарказъм а наистина ми е интересно да разбера къде го пише това че никотиновия шок е по-вреден от по няколко цигари на ден за майката и бебето. Просто защото от това което аз съм чела досега съм останала с противоположното впечатление и съответно съм си изградила така становището. А и много добре знам колко е трудно да се спрат цигарите защото пуших повече от 10 години преди да забременея и в никакъв случай не ми беше лесно да спра, но за мой късмет успях да го направя три месеца преди да забременея. В крайна сметка това е дискусия и факта че не съм съгласна с твоето мнение не означава, че те нападам.  Wink

# 41
  • Мнения: 3 153
Цитат на: Vivi
Яна, имаше доста такива теми преди време и мнения, които се лашкаха от едната крайност в другата.
Ще ти кажа моя опит със спиранетона цигарите. Пропуших от чист келешлък когато бях в 8-ми клас. Пушила съм толкова много години, че направо ме е срам. При това пушех по повече от кутия на ден. Опитвала съм да спра цигарите поне 100 пъти, но все не успявах. Но винаги съм знаела, че има едно нещо, което ще ме накара да спра-бременността. При мен се получи точно така. Направих тест за бременност, видях 2 чертички и повече не съм посягала към цигара.
За мен няма по-голяма мотивация и по-добра причина да спреш цигарите от мисълта и тревогата за нероденото ти още бебче.
Сигурно си чела и си достатъчно добре информирана за вредата от никотина особено през първите 3 месеца от бременността.
Помисли какво можеш да причиниш на детето си и си дай сметка кое е наистина важно за теб.
От личен опит го знам, затова го казвам-ЦИГАРИТЕ МОГАТ ДА БЪДАТ СПРЕНИ ОТ РАЗ. Стига да искаш.

Пожелавам ти успех в неравната битка с този гаден навик.
Лека бременност!


Абсолютно съм съгласна! Постъпих по същия начин!

# 42
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Аз пък бях пушила 13 год. спрях ги за година, после пак пропуших и като забременях - край, а е хубаво, ако бебчето е планирано да се спрат 3 мес. преди забременяването, да се прочисти организмът (както е направила Афродита). Истината е, че се спират от раз, не съм чувала за този никотинов шок, звучи логично, но наистина не знам страстен пушач, който да е спирал цигарите постепенно намалявайки ги. Може евентуално успоредно с някакви медикаменти  Wink .
Вече писах по-напред, ако можете - спрете ги, дори и да мислите, че не можете - направете всичко възможно!
И аз познавам майка, която си пушеше по малко и на първото и бебче нищо му нямаше. При втората си бременност, не само че попушваше, ами си и пийваше по чашка винце като иде на гости. Да ама бебчето в момента е със страшна астма и се чудят от какво  Imp ...

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 336
Цитат на: A.A.M.Belev
Абе моми,кой ще си признае 4е е пушил Confused:  Rolling Eyes Всеки вика не съм,ама като ги видиш с големите шкембета по кафетата Close  #2gunfire


е, аз ще си призная без бой
да, пуших и не успях да се справя с порока докато бях бременна
но винаги съм се крила да не ме гледат хората, защото е отвратително да видиш жена с огромен корем да запали цигара

спирайте ги, момичета, това е добър повод да започнете на чисто
за съжаление аз не успях

Общи условия

Активация на акаунт