Източена дебитна карта!!!

  • 70 046
  • 271
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 2 056
За жалост законът също оставя място за тълкувания.

# 256
  • Варна
  • Мнения: 358
Здравейте, Преди 2.5 години ми източиха от дебитната карта малко над 2000 лв., като аз за това разбрах, след като ми се обадиха от банката - ДСК (2 дни след като е станало). Тогава писах жалби до банката - за оспорване на транзакциите, жабла до Помирителната комисия към КЗП, както и жалба в полицията. От банката (обвиниха ме, че не съм си опазила данните, което не беше така) и от Помирителната комисия нищо не направиха - не ми възстановиха парите. От Полицията заведоха дело срещу неизвестен извършите и след няколко месеца го прекратиха, понеже не можеха да намерят на адрес единия човек към когото са преведени парите (към двама души бяха прехвърлени парите, като им намериха съответно три имента, егн-та, адреси и т.н. - тези хора аз не ги познавам и никога не съм чувала за тях). Беше ми хакнато интернет банкирането, както и акаунта в ePay и първо са прехвърлили парите от спестовна сметка в разплащателна, а после от ePay към горепосочените 2 лица. Е, пих една студена вода... Единственото, което не съм направила е да заведа дело срещу банката, но не се знае колко ще ми струва това, а и ако не спечеля, ще трябва да плащам всички разноски. В момента това не мога да си го позволя, а и не знам до колко време след тази случка мога да го направя.
Някой има ли подобен случай?

# 257
  • Мнения: 9 429
От 2 месеца получавам имейл от Epay, че сметката ми се посещава от друго лице.
Вирус ли е това или наистина има някакъв проблем? Уточнявам, че не съм си регистрирала никакви банкови сметки там,а само клиентските номера, за да си проверявам сметките.

# 258
  • Мнения: 1 115
От 2 месеца получавам имейл от Epay, че сметката ми се посещава от друго лице.
Вирус ли е това или наистина има някакъв проблем? Уточнявам, че не съм си регистрирала никакви банкови сметки там,а само клиентските номера, за да си проверявам сметките.
вирус е. И аз получавам такива е мейли, а изобщо нямам е рау. Вижте откъде получавате мейл

# 259
  • София
  • Мнения: 17 591

Това е някакъв ужас...
А сега с безконтактните карти има и устройства, които просто четат данните от разстояние...
А повечето банки, за мой ужас най-голяма, се опитват да издават именно безконтактни карти (ако специално не ходиш да се молиш да ти намерят друга). Е аз тази безконтактна карта какво да я правя - да си я държа вкъщи ли? Ама че глупост...

# 260
  • София
  • Мнения: 2 056
Е колко ще ти източат от безконтактна карта преди да разбереш? Има смс известяване. Мисля, че 24,99 лв е много премерен риск.
Ако имаш в портмонето си повече от една безконтактна карта е доста по-трудно да сработи устройството. Така поне се твърди, не съм пробвала.

# 261
  • София
  • Мнения: 8 932

Това е някакъв ужас...
А сега с безконтактните карти има и устройства, които просто четат данните от разстояние...
А повечето банки, за мой ужас най-голяма, се опитват да издават именно безконтактни карти (ако специално не ходиш да се молиш да ти намерят друга). Е аз тази безконтактна карта какво да я правя - да си я държа вкъщи ли? Ама че глупост...

Това за източването на безконтактни карти от разстояние не е вярно. Първо - макар и да се водят безконтактни, все пак не са точно такива, обхватът им е максимум 5 см, понякога и толкова им е много. Второ - за транзакции се иска въвеждане на сума, а когато е над 25 лв и пин код. Няма как просто с устройство в нечий джоб да ти я източат. А когато в портмонето са две пък съвсем няма как да стане.

# 262
  • София
  • Мнения: 3 148
За съвсем спокоен сън има протектори,

# 263
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Това, което прочетох е ужасно и никой не е застрахован...
Та си мислех следното, възможно ли е парите ти да са в банката, но да не са всичките в сметката на дебитната/ните карта/и, а да оставяш/прехвърляш там някаква минимална сума?!?
Аз разплащам он-лайн чрез виртуална карта, в която прехвърлям точно сумата, която ми е нужна за конкретното плащане... от банката казаха, че така има защитеност сметката ми...

# 264
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
# 265
  • Мнения: 11
Мисля, че бях писала в подобна тема, но и тук да напиша. През 2010г., изведнъж мъжът ми получава смс от банката ни, че сметката ни е празна( разплащателна).  Shocked Установяваме, че липсва четирицифрена сума. Дръпната за 2 месеца, като тогава нямахме смс известяване. Веднага следва оспорване на транзакции и жалба в полицията. Криминалните установиха ай-пи адреса на крадльото и го идентифицираха- непознат за нас българин в чужбина. Банката ни върна 2/3 от парите. Сега лицето- крадец е подсъдим и срещу него има наказателно производство.

Друг е въпросът, че това непознато лице се свърза с нас и моли да се свали обвинението от него, защото не може да се прибере иначе.  ooooh! Щял да си плати всичко.

Здравейте,по моят   случай  за  съжаление няма  позитвно  развитие  дори  и  след  Помирителната  Комисия.Там  вземат  за  меродавно мнението на  банката,че  щом 4   транзакции  които  оспорваме и  останаха на  стойност 800  лв  са с правилно  въведени данни на  картодържателя се  приемат  за  редовни.....
Цитирам  жената  с  неиния  пост,защото  от Банката  имаме  направена  справка  с  търговеца получтел на  средствата (сайт  за   комп.игри EA Origin)    с  потребителско  име  и най-вече IP адрес отдето  е платено.Проста  справка  с Гугъл казва че  оператора  е в Бургас,та   с  тази  информация  Полицията   дали не  би  могла  да  принуди  доставчика  да  предостави    пълна  информация  кой  се  крие  зад  този  адрес и  после   да   го лекувам както  аз  си  знам?Подобно на  горния  пост

# 266
  • On the sea
  • Мнения: 1 849
Изчетох почти цялата тема, много съжалявам за всички потърпевши, радвам се за всички на които банката им е удовлетворила оспорването, а ето, че и аз се оказах в подобна ситуация. По принцип редовно следя онлайн банкирането си, но от миналата сряда 21/02 не бях сметнала за необходимо, защото знаех точно колко пари имам по сметката и колко точно съм изтеглила, но все пак сега в понеделник случай проверих и се оказа, че ми липсва определена сума пари, която обаче още не беше осчетоводена и не ми беше ясно как, кога, защо. Веднага се обадих в банката (Fi bank) и блокирах картата. Вчера отидох в клон на банката, но служителката и тя не можеше да види транзакциите ми, като ме обеди, че първо трябва да се осчетоводят и след това да се действа. По принцип това трябваше да стане утре 01/03, но днес като си проверих онлайн банкирането установих, че някой е платил нещо си в Италия на стойност 280 евро, след това пак някъде там по малка сума и на следващият ден плащане в София (в неделя), обадих се отново в банката и служителката ми каза, че мога да оспоря транзакциите, то това е ясно, но не трябваше ли това да се направи преди да са осчетоводени? Утре щя ходя в банката да я свърша тази работа, а след това и в полицията. Да подам ли и КЗП молба или да изчакам да мине разследването на банката? За първи път попадам в такава ситуация и съм много объркана. Вижда се, че не е теглено от банкомат, а е плащано с карта, дали има шанс да ми възстановят парите в този случай?
И понеже съм си нетърпелива открих уебсайта на  въпросната италианска фирма (EUROSTEP), веднага им изпратих запитване по моя случай, дори се обадих на телефонът за връзка, обясних ситуацията, бяха много отзивчиви, взеха ми номера и казаха, че ще проверят. След около час ми звънна мацката и ми обясни, че е плащано с моята карта в техен магазин и, че това не съм била аз и да съм си блокирала картата, също каза, че ще събере по подробна информация, както и имена и до няколко дена ще се свърже с мен, това може би не трябваше да го правя, но така го почувствах. Извинявам се за дългият пост

# 267
  • Мнения: 7
мой познат беше намерил някакъв балък преди години и със негова дебитна карта си теглеше пари живееше си но ония глупак му беше дал пълномошно и така се отърва той от нк .Полицията като го бяха привикали ащо ползва дебитната карта и той показа пълномошното се обърнаха нещата,и полицая му вика като си балък и доброволно си дал картата си и пина ще ядеш  дървото тъпчо

# 268
  • София
  • Мнения: 1 754
Здравейте!
Колко  време след подаване на молба за оспорване на трансакциите в банката получихте отговор?
Върнаха ли парите ви?

# 269
  • Мнения: 14 587
Три месеца са минали,не могат ли да разследват по-бързо?!Цкб ме дразни,но за разлика от други им е много разбрано онлайн банкирането.Затова още съм с тях, но ето поредната черна точка.

Общи условия

Активация на акаунт