помощ паднахме

  • 3 332
  • 53
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 240
Мами помогнете какво да правя детето ми падна от спалнята на главата си и отгоре е доста червено ,играе си ,весела е ,но много се притеснявам може ли да й стане нещо.Долу е само балатум и си представям как се е ударила.
Аз доста се притесних и съм уплашена .
Званях на доктора ,но не ми вдига  Cry
Аз май-съм се стреснала повече от нея

# 1
  • Мнения: 5 393
Не мисля, че й има нещо, освен цицината, но все пак за да си спокойна- следи я за отпадналост, сънливост и повръщане в следващите часове. Звънни и на лекаря пак, но силно подозирам, че ще ти каже същото. Оптай се да се успокоиш, всичко ще е наред.

# 2
  • Мнения: 27 524
Това с падането май е неизбежно  Tired Синът ми веднъж падна от спалнята и веднъж се метна върху главата си през решетката на леглото си. Много плака, много се стресна, но всичко беше ок  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 55
Да неизбежно е ooooh!, но ако е весела и не дава признаците посочени от Мечо пух, не се тревожи Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 1 426
Първо се успокой,щом е весела и си играе няма страшно.Моята дъщеря също падна от спалнята назад и много плака,но според мен повече се уплаши,не толкова се удари.Подготвям се и аз,че колко още ще пада.....

# 5
  • Мнения: 4 070
Педито ми каза, че ако има проблем трябва да повръща или да губи съзнание...не се притеснявай, моят син е падал също , знам че е стряскащо

# 6
  • Мнения: 1 420
Педито ми каза, че ако има проблем трябва да повръща или да губи съзнание...не се притеснявай, моят син е падал също , знам че е стряскащо

И аз така знам. Спокойно, голямата ми дъщеря също е падала от леглото  Peace

Между другото, заглавието на темата малко ме развесели - едва ли не ти си паднала от леглото, заедно с детето  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 184
Мами помогнете какво да правя детето ми падна от спалнята на главата си и отгоре е доста червено ,играе си ,весела е ,но много се притеснявам може ли да й стане нещо.Долу е само балатум и си представям как се е ударила.
Аз доста се притесних и съм уплашена .
Званях на доктора ,но не ми вдига  Cry
Аз май-съм се стреснала повече от нея
Божееее, все едно аз съм го писала това!С нас се случи същото тази сутрин,аз още треперя и немога да се осъзная.Бебка плака след падането но не много,успокои се,видимо нищо и няма,весела е,заиграва се.Педиатърката каза да я наблюдавам,засега мисля че нищо и няма

# 8
  • Мнения: 198
Не се тревожи,сигурна съм,че и няма нищо-все пак господ пази децата. PeaceНо за известно време следи състоянието и,за нещо обезпокояващо.

# 9
  • Мнения: 316
И при нашата дъщеря паданията са много и тежки Cry И аз в началото изпадах в паника. От всички такива моменти, обаче, съм запомнила едно - важното е детето да не заспива ок. час- час и половина след падането!

# 10
  • Мнения: 1 705
Когато племенника ми падна, педиатърката им посъветва да го събудят и веднъж през нощта, просто да са сигурни, че се събужда, а не е в безсъзнание. Просто предавам чужди думи, не ми се е случвало, нямам опит... Но ми се стори логично. Иначе и аз си помислих, че двамата сте паднали, това вече ми се случи, паднах по стълбите, като носех бебето на ръце...  hahaha Само уплахата беше, слава богу, нищо друго, и при вас изглежда да е така, дано  Hug

# 11
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
И моят син се претрепа. Скочи след една играчка и падна директно на глава.
Така издрънча, че си помислих, че си е счупил врата. Направо ми спря сърцето.
Имаше грамадна лилава цицина като яйце. Голям рев му удари и аз с него.

Аз се обадих на джи-пи-то и тя ми каза да следя дали е сънлив, да не повръща.
Но оттогава никога не съм го качвала с мен на спалнята.

# 12
  • Мнения: 1 420
Иначе и аз си помислих, че двамата сте паднали, това вече ми се случи, паднах по стълбите, като носех бебето на ръце...  hahaha Само уплахата беше, слава богу, нищо друго, и при вас изглежда да е така, дано  Hug

И аз съм падала веднъж с голяма щерка като бебе - подлъзнах се вкъщи, но някак си успях да падна настрани, а не върху детето бррр, не ми се мисли какви можеше да са последиците. Отделно като бях бременна с бебето в 8 месец се бях подхлъзнала по стълбите, но успях да се задържа и само си ударих кръста - за щастие нямаше последици. Така че пазете се и вие  Peace

Наистина детето трябва да се следи след падането и да не се слага да спи поне час след това  Peace

# 13
  • Мнения: 27 524
Педито ми каза, че ако има проблем трябва да повръща или да губи съзнание...

Или да спи.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 824
Моята бясна дъщеря беше на 1год.и 4мес. като скочи от триколката върху теракота в един супермаркет.Отидохме в частна клиника(най-близо)и понеже се бях много уплашила,защото се образува лилава цицина (бая голяма).Прегледаха ми я перфектно,успокоиха ме че е добре и ме предупредиха да я следя  за повръщане,сънливост...Докато ми пишеха рецепта моята чу музика-му удари едни танци-развесели целия персонал  newsm68.Много съм доволна от мехлемчето,което ми изписаха-Хепароид Зентива още го ползвам-за отрицателно време смъква цицини.

# 15
  • София
  • Мнения: 240
Да сега като видях заглавието на темата и аз се разсмях,но когато я пусках сърцето ми биеше с 100000 удара в минута и май не съм внимавала много какво пиша.
Искам да благодаря на всички ,които писаха и които ме успокоиха.За щастие всичко е наред и няма проблеми само цицината.
 Hug БЛАГОДАРЯ ВИ МАМИ  Hug

# 16
  • Мнения: 304
Моята дъщеря вече е падала 4 пъти на главата си от различни места.Затова вече не я слагам никъде откъдето може да падне.

# 17
  • Мнения: 1 424
Томи е падал (и на главата си), пада и сигурно ще продължава да пада. Случвало се е и устата да си разбие....всичко минава. Наблюдавам го известно време и ако няма притеснителни признаци (замайване, сънливост, повръщане) се успокоявам. Отначало постоянно след всяко падане звънях на педиатърката, сега вече натръпнах и не й звъня толкова често Laughing . Радвам се, че се е разминало без проблеми Peace

# 18
  • Мнения: 179
преди малко и моя син падна по същия начин,много се притесних,плаках повече от него.Сега го следя постоянно за нещо нередно.

# 19
  • Мнения: 9 389
Не се притеснявайте!
Няма да им е нито първото,нито последното падане.Само следете за симптомите изброени по-горе.

# 20
  • Мнения: 473
Не се притеснявай,наистина няма дете да не е падало на главата си, само го наблюдавай!

# 21
  • Мнения: 940
не се шашкай, въпреки че знам какво е. за да не пада от спалня синът ми просто никога не го слагам на такава, винаги е само на пода. но пък наскоро се изтресе от количката в парка  ooooh! така че като е речено... бая поревах и аз с него.
освен изброените симптоми, знам че е важно да изплаче веднага детето. моя дребосък обаче 10 мин след падането заспа (то това и беше причината, така му се спеше че от зор и мятане се изсипа буквално) и педиатърката каза да не го будя...

# 22
  • София
  • Мнения: 39 715
Написали са ви симптомите, за които трябва да следите.
За ваше успокоение можете да направите консултация с лекар. Виждам, че сте писали местожителство София. Отидете до Пирогов.
Най-вероятно на детето му няма нищо. И пожелавам да му няма Simple Smile

Моята щерка за 1ви път я водих до Пирогов на 5м Simple Smile Падна от спалнята по корем на паркета. Беше със зачервено чело, но нищо повече.
На мен ми трябваше доста време, за да се успокоя.

# 23
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
И моите са падали и ще продължават да го правят, вече претръпнах (не изпадам в паника) което е добре и за децата. Те се стряскат от паниката на майката повече от самия удар. Важно е да изплачат веднага и да се следи за горепосочените симптоми и всичко ще е наред  Peace

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 26 186
всички падат,неизбежно е...но поне да е без последици PraynigИ моят син на 1год.се изтърси от количката в/у плочките на детската площадка на главата си,плака много,наблизо имаше чешма и му мих главата със студена вода,после му сложих мокра хартия в/у подутината и до Пирогов,по пътя заспа,правиха му снимка...всичко беше наред,но преживяхме голям стрес....а от мократа хартия на главата не му остана ни цицина,нито синка....това го правя винаги като се удари и помага.След това е падал много в къщи-от дивана,от стол,един път падна в/у елхата/скочи от леглото в/у нея/.А иначе сме падали двамата в къщи,носех го на ръце,беше на около годинка и не съм видяла на пода един гердан с топчета и стъпих в/у него...ужасно е падането,като по филмчетата,но за късмет нищо ни нямаше Laughing

# 25
  • Мнения: 2 447
Следи за изброените симптоми и се успокой ,ако липсват.Ако знаеш само още какви падания ви предстоят... Whistling

# 26
  • Мнения: 1 569
Не мисля, че й има нещо, освен цицината, но все пак за да си спокойна- следи я за отпадналост, сънливост и повръщане в следващите часове. Звънни и на лекаря пак, но силно подозирам, че ще ти каже същото. Оптай се да се успокоиш, всичко ще е наред.

Много точно казано! Знам, че успокоението 'няма паднало бебе' не е успокоение, но все пак наистина гледай да се успокоиш и наблюдавай за различно поведение.

# 27
  • Мнения: 292
Това с падането май е неизбежно  Tired Синът ми веднъж падна от спалнята и веднъж се метна върху главата си през решетката на леглото си. Много плака, много се стресна, но всичко беше ок  Simple Smile
Eдно към едно с нашите случаи... Laughing
Дълго след това съм мислела по темата-как може да са толкова гъвкави и здрави!Ако е голям човек,паднал от пропорционалното в случая разстояние и височина,99% ще има травма.А те-минава и заминава...

# 28
  • Мнения: 5 183
ох, помня и аз първото падане
плакахме и двамата
имаше още няколко ...
Какво да ти кажа ... случва се
Дали са ти съвети какво да следиш
Наблюдавай бебка и се успокой, защото бебчетата усещат, когато мама е притеснена

# 29
  • Мнения: 223
Днес паднахме от леглото си ударихме главата в ръба на кошарата , там където се ударила е зачервено , синкаво и леко подуто.ходихме до Спешното там я прегледаха(без да и се прави снимка)и лекарката каза , да следя поведението и , и ако забележа нещо ралично(аз в момента и неща които и преди си е правила и си вталпявам , че е нещо странно и откачам)да я водим пак.казаха ми да слагам студено върху удареното и нищо топло на главата , ама нали съм шматка smile3511 забравих да попитам шапка ако излизаме може ли да слагам , нали тя затопля.Вие знаете ли дали може да се слага шапка , сега незнам какво да правя днес несме излизали , но утре толкова  е хубаво времето , а незнам какво да правя.забравих да попитам и дали може да я полюлявам леко тъй като тя само на ръце спи.вие имате ли някаква идея за тези неща?

# 30
  • Мнения: 1 569
За шапка мисля, че не е проблем, а за люлеенето не знам - зависи колко преценяваш, че се е ударила. Ако смяташ, че е било сериозно падане и кофти удряне, по-добре го карайте по-ктоичко в игрите и си изчакай да следиш поведението й до утре. Ако всичко е нормално, значи всичко е наред!

# 31
  • Мнения: 304
Лоша работа си е това с падането.И моята вече 4 пъти е падала от леглото.А докато се опитва да пълзи колко пъти се е удряла да не ти казвам.И аз много се шашкам,но бързо и минава.Дано миличкото да се оправи бързо.

# 32
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
И ти ли падна с бебето и се удари, м? Пишеш паднахме, ударихме се, та се притесних и за теб да ти кажа. Няма проблем да слагаш качулка да речем, ако шапката те притеснява. Както и да полюшваш едва ли е проблем. Следи се принципно за сънливост на детето, повръщане и така. Поне това успях да разбера аз от питането ти.

# 33
  • Мнения: 9 389
Не се притеснявай!
Тепърва те очакват такива моменти.Следи за сънливост,отпадналост,повръщане у детето.
Относно шапката,не мисля,че ще е проблем да я слагаш при разходки навън.

# 34
  • Мнения: 4 615
Слагай качулка. А и нищо няма да му стане на детето ако излезе без шапка при тези температури. "Странното" поведение е това, което марулка е посочила. Повръщане, повишена сънливост, координаци (за последното има значение и възрастта на детето). Следиш 24 часа. От тук нататък все ще има падания, че и по-лоши. Първото е стресиращо вярно.

# 35
  • Мнения: 943
marulka_s
И ти ли падна с бебето и се удари, м? Пишеш паднахме, ударихме се, та се притесних и за теб да ти кажа. Няма проблем да слагаш качулка да речем, ако шапката те притеснява. Както и да полюшваш едва ли е проблем. Следи се принципно за сънливост на детето, повръщане и така. Поне това успях да разбера аз от питането ти.

Е това паднахме и ударихме предполагам всички го разбраха , че е за бебето това е някаъв вид изразяване.Ти не си ли викала примерно - какво правихте "ядохме , къпахме се , пишкахме и т.н."Много гадно да ти падне детето от някъде , вчера за малко и моята да подне хванах я накрая на леглото изведъж ми причерня ужастно е.за шапка предполагам , че може а люлеенето ако е леко също.дано се включат някои майки които знаят повече

# 36
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
marulka_s
И ти ли падна с бебето и се удари, м? Пишеш паднахме, ударихме се, та се притесних и за теб да ти кажа. Няма проблем да слагаш качулка да речем, ако шапката те притеснява. Както и да полюшваш едва ли е проблем. Следи се принципно за сънливост на детето, повръщане и така. Поне това успях да разбера аз от питането ти.

Е това паднахме и ударихме предполагам всички го разбраха , че е за бебето това е някаъв вид изразяване.Ти не си ли викала примерно - какво правихте "ядохме , къпахме се , пишкахме и т.н."Много гадно да ти падне детето от някъде , вчера за малко и моята да подне хванах я накрая на леглото изведъж ми причерня ужастно е.за шапка предполагам , че може а люлеенето ако е леко също.дано се включат някои майки които знаят повече

Не, не казвам така, именно защото едно правя аз, друго правят дъщерите ни, ако правим нещо заедно тогава се изразявам по споменатия начин. Мен лично този маниер на изразяване ми е доста смешен и непонятен и те така...

Дъщерите ни са падали не малко пъти и това е нещото, което съм правила - справка в предния ми пост.

# 37
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 818
докато разбера кой паднал и кой се ударил  Crazy Crazy Crazy

Дъщеря ми пада и си удря главата 3 пъти. По съвет на педиатърката давах глюкоза 3%. Трябваше да следя за по-различно поведение. По мое решение я мазах и с крем, който съдържа арника.

# 38
  • Мнения: 6 164
Студено се слага, за да спадне отока по-бързо, което не означава, че ако се затопли, той ще се увеличи. Crazy

# 39
  • Мнения: 1 310
Мен пък много ме дразни това махленското "М?"  Sick
Към авторката - не се притеснявай. Бебета са меки и трудно се чупят. Наблюдавай си детето и не си внушавай лоши неща. Всичко ще е наред. И синът ми е падал от леглото, изтрещявала съм, но лекарката точно така ми каза - "Бебета са меки и трудно се чупят."
Успех!   bouquet

# 40
  • Мнения: 940
така, така, моят юнак от количката успешно се изсипва веднъж, така че знам какво е. спокойно, както са ти казали бебетата са по-корави от колкото си мислим. аз обаче не бих люляла и подрусквала едно известно време, иначе за шапката не виждам проблем ако не е някаква много стегната  Thinking колко е голямо всъщност бебето??

Лоша работа си е това с падането.И моята вече 4 пъти е падала от леглото.А докато се опитва да пълзи колко пъти се е удряла да не ти казвам.И аз много се шашкам,но бързо и минава.Дано миличкото да се оправи бързо.
не че е моя работа ама като пада толкова много не се ли замисляш да не го слагаш повече на леглото?  Shocked аз лично още след първото падане бих намерила начин да го сложа да си пълзи на земята - дебел килим, постилане на одеала и т.н.  Peace

# 41
  • Мнения: 802
И моето дете падна, добре, че леглото е ниско. Нищо И нямаше, но те са гумени, няма страшно. Mr. Green
Можеш да слагаш шапка на детето, стига да не е стегната, за люшкането ако не е наложително не го люлей.

# 42
  • България
  • Мнения: 757
Да,май всички бебоци,заедно с майките,минават през паниката от първото падане Rolling Eyes
Моя хубавец не се удари толкова лошо,но пък се стресна сериозно за сметка на това!
Дали са ти вече съвети,аз пожелавам да ви се размине само с уплахата!

# 43
  • Мнения: 127
На всяка страница има по една такава тема, леле ooooh! И с  Кая ПАДНАХМЕ онази вечер от леглото, колко ще има да падат още....

# 44
  • Мнения: 132
моето като падна за първи път така изкрещя...хем беше от много ниско легло, та аз направо изпаднах в истерия! то повече уплаха отколкото болка,но щом си била на контрол повече не може да се направи. аз бях чела че най лош признак е повръщане след падане! ако това не се прояви не е толкова сериозно.
а шапката според мен не може да е проблем на вън,нали е хладно..
 Naughty

# 45
  • Мнения: 223
Благодаря ви момичета Hug малакта сега си е много добре и това за повръщането ми го каза лекарката(ама тя си е повръщана от бебе)но за късмет не е повръщала много само по съвсем мъничко и 2-3 пъти.сега я слагам в кошарата и , но пък като почне да пъзли и си удря главата в решетките или в таблата , то не е за приказване Crazy май трябваше да вземем от платените кошари newsm78

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
И това ще е временно решение. В решетките на кошарката, в масичката, по стените и къде ли още не успява да си блъсне главата. Ще претръпнеш с това. Моята педиатърка казва, че главите още са им гумени.
Иначе не просто е падала, а се прехвърля през решетките. Два пъти вече. Надявам се да си вземе поука, както направи след две падания от спалнята. Щом не повръща и не е необичайно сънлива, няма страшно.

# 47
  • Мнения: 4 585
Не се притеснявай!
Тепърва те очакват такива моменти.Следи за сънливост,отпадналост,повръщане у детето.
Относно шапката,не мисля,че ще е проблем да я слагаш при разходки навън.
Наблюдава се и за виене на свят. Което може да доведе до нова тема - Паднахме и от люлката.

"- Общомозъчни симптоми - обърканост, сънливост, слабост, главоболие, прилошаване, повръщане, главозамайване, амнезия, болезненост при движение на очите, напрежение в шийните мускули, колебания в сърдечния пулс и кръвното налягане.

- Локални неврологични симптоми - ритмични потрепвания на очните ябълки. Този симптом се проявява с раздвоено и неясно зрение; възможна е и лека слабост в едната половина на тялото, както и клатеща се походка."

Последна редакция: пн, 01 ное 2010, 22:27 от Вълкът с дълъг ник

# 48
  • загубено
  • Мнения: 6 447
Всички деца падат,и се удрят.
Синът ми падаше постоянно,главата му беше
все в цицини.Аз се шашка много,челото му все лилаво.
Но каквото и да правех,той все по нос беше.
Неотлъчно до него стоях,казвах да се внимава но се случваше.
Така че не е само твоето дете,споко.

Вълкът ти е дал симптомите.

# 49
  • София
  • Мнения: 5 079
Синът ми падна по очи на ламината на 2м. Няма да забравя никога този миг. Сърцето ми буквално спря. И то само защото подцених какво шилце е - не вярвах, че може да се обърне Shocked и претърколи.
С дъщеря ми, поради горепреживяното си имах едно наум и бях една идея по - предпазлива. Бяхме веднъж на път да повторим преживяното, но Слава Богу, имахме си изпратен ангел-пазител в този момент -  батко и, който я хвана. Heart Eyes

# 50
  • Мнения: 1 473
Явно от падането е останала само уплахата.
Горе главата, случва се.
Моето момче също падна веднъж от леглото, когато беше на 4 месеца. За късмет нямаше проблеми.
А за шапката, в студено време без шапка е много опасно да се извежда малко дете.

# 51
  • Мнения: 304
Рика не я слагам вече на леглото.Вече винаги я слагам на земята.А първият път когато падна въобще не знаех че се обръща.Втория път я оставих само за секунда и тя се преобърна.Единия път баба и я гледаше,а последното падане беше оградена с възглавници.Вече ми е обица на ухото никъде окъдето може да падне да не я оставям.

# 52
  • Мнения: 2 090
Синът ми падна по очи на ламината на 2м. Няма да забравя никога този миг. Сърцето ми буквално спря. И то само защото подцених какво шилце е - не вярвах, че може да се обърне Shocked и претърколи.
С дъщеря ми, поради горепреживяното си имах едно наум и бях една идея по - предпазлива.
Абсолютно същото и при нас. Peace

Симптомите са ги писали по-горе, при по-сериозни падания следя за такива. Защото колкото по-големи стават, толкова повече и по-опасно падат Crazy

# 53
  • Мнения: 920
Първото падане е голяма драма.
После когато бебето порасне, започне да пълзи и проходи, падането е ежедневие, цицини, рани, ожулени носове, колене, ръце и прочее.Авторката на темата няма от какво да се притеснява толкова, по - горе са и казали какво да следи, няма да пожелавам по - малко падания, защото няма да има смиъл, понеже с увеличаването на възрастта на детето ще стават все повече, и повече, независимо колко бива пазено детето.
И плетена кошара да вземеш, няма да опазиш детето, сетне ще започне да я прескача и да пада и от нея.
Моят син на година и половина падна от пързалка метър и половина точно на главата си, звукът от удрянето на главата му в асфалта беше като от сцепена диня. Това да очаква авторката на темата оттук нататък,не искам да я плаша.
Това с говоренето в множ. число и мен много ме дразни.

Общи условия

Активация на акаунт