Спешен въпрос за течен аналгин и бебе на 1,5 г??

  • 6 381
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мамма е много права.  Peace
Течния аналгин сваля безотказно високата Т на всеки един човешки индивид, но и прави много бели. Така, че супер внимателно  ideauu с него.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 958
Ами сега и двамата са с 37,5 Т. Вчера дадох Нурофен и спадна температурата.
Лекарката ще дойде на обяд да ги прегледа.Вирус е. Само се моля да не започне малкия да повръща.Иначе с температурата ще се справим....

Аз питах за аналгина,защото ,когато Жоро беше бебе ми вдигна висока Т-беше на 6,5 месеца . Понеже нищо друго не помогна ,ни казаха да дадем течен  аналгин.Не се сещах колко се даваше.Но добре ,че ви попитах.Явно не беше нужно да го дам сега.
Ами това е - ще се лекуваме.
Благодаря на всички Hug

А да ви питам - Малкия отказва да се храни в момента.Не пожела да закуси .Какво правите в такъв момент?

# 17
  • Мнения: 46 492
..... А да ви питам - Малкия отказва да се храни в момента.Не пожела да закуси .Какво правите в такъв момент?

Не знам вие какво ядете, но аз предлагам адаптирано мляко. Него никога не го отказва, докато беше болна друго не е яла  baby_neutral
Оздравявайте бързо!  Hug

# 18
  • Мнения: 13
След като нищо не помага за сваляне на температура, то половин ампула (от малките) е достатъчна за вашата възраст! Това ни го изписа педиатър. Веднага подейства!

# 19
  • Мнения: 5 299
Ами сега и двамата са с 37,5 Т. Вчера дадох Нурофен и спадна температурата.
Лекарката ще дойде на обяд да ги прегледа.Вирус е. Само се моля да не започне малкия да повръща.Иначе с температурата ще се справим....

Аз питах за аналгина,защото ,когато Жоро беше бебе ми вдигна висока Т-беше на 6,5 месеца . Понеже нищо друго не помогна ,ни казаха да дадем течен  аналгин.Не се сещах колко се даваше.Но добре ,че ви попитах.Явно не беше нужно да го дам сега.
Ами това е - ще се лекуваме.
Благодаря на всички Hug

А да ви питам - Малкия отказва да се храни в момента.Не пожела да закуси .Какво правите в такъв момент?

И Вики е с вирус от 2 дена - при нея е ангина, има налепи по гърлото  и вдига Т(39), иначе няма други проблеми. Давам сироп(антибиотик), витамин Ц и редувам Нурофен с Панадол(или свещички). Отказва да яде пюрета - само адаптирано пие. Дано да се оправите по-бързо Praynig Голям кошмар е с тези болести

# 20
  • Мнения: 5 468
А тази кокошка - докторката, само пита, дали е имала алергии до сега към нещо, ние казахме "не", даде й аналгина и си тръгнахме. Никакво наблюдение нямаше.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 958
А тази кокошка - докторката, само пита, дали е имала алергии до сега към нещо, ние казахме "не", даде й аналгина и си тръгнахме. Никакво наблюдение нямаше.

Ами и при Жоро стана така.Предписаха каквото предписаха и си отидоха! #Cussing outВъобще не съм знаела тогава  за тези неща...

Baby@   На нас лекарката ни каза да даваме лечебна хумана/панеже има разстройство/- никакво мляко и да не го насилвам с храна,щом не иска.
И на вас бързо оздравяване!

# 22
  • Мнения: 2 863
Току що преживях много висока Т на дъщеря ми, повече от 12 х се борих, не посмях да дам аналгин по изброените от мама причини, няма как да знаеш дали точно твоето дете няма да се окаже алергично. Накрая я завих в мокрите чаршафи, което съм правила преди години и със сина ми и си  действа беозтказно. При 39.7 Т неповлияна от оцети, еферелган и каквото още се сетите, два пъти като я завихме за по 10 мин и Т стана 37.9. Това е. разбира се заедно с ефералган свещичка за съответните кг. Детето се завива  в мокър чаршаф постелен върху вълнено одеалце, ръцете до коремчето отпред, за да не  е мокрия чаршаф директно върху сърцето и стои така увито 10 мин. след това чаршафите просто парят. Вярно, че е драстично като метод, но аз го предпочитам пред риска от аналгина, мен лично логиката "и на другите деца дават не ме устройва", риска ми се струва непремерен.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 958
За всички ,които бяха съпричастни с моето притеснение покрай двете ми болни деца ,искам да кажа ,че овладяхме температурите.Разстройството продължава и при двамата ,но и това ще мине.
Искрени благодарности  Hug

Общи условия

Активация на акаунт