Бебешка козметика

  • 4 869
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: Mags
Майчета препоръчайте марка бебешка козметика.. спряла съм се на Nivea baby и Bubchen, но по-скоро ме интересува дали сте имали проблеми с конкретни продукти от споменатите или от други предлагани марки т.е. от кои/какво да НЕ купувам.. споделете какво ползвате..


Това е най-добрата козметика. Сменям ги, един месец Bubchen, един месец Nivea, после Chicco . Мазала съм го и с Jhonson, но не останах много доволна.

# 31
  • Мнения: 3 379
КЛОРАН. Страшно доволна съм, никакви проблеми. Ползвам почти всичко от тяхната козметика, тя е освен това хипоалергенна. Нивеа също ползвах, докъто бяхме на вилата (имах малки разфасовки и ми беше по-удобно да ги нося). Душ-гелът не ми хареса особено, но масажното мляко беше ОК, макар и малко по-мазно от това на Клоран. За дупето - Бочко, но и на Клоран кремчето също е супер, особено за жегите, защото има пудра вътре и държи сухо.

# 32
  • Мнения: 1 704
А ако кожата на бебко е чувствителна и не понася дадена козметика, веднага ли реагира?!  Извинявайте за тъпите въпроси, но се ужасявам при мисълта, че мога да я мацам няколко дни с нещо неподходящо (независимо колко хвалена марка е).. без да разбера, че има проблем.. възможно ли е въобще? Confused

# 33
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ако кожата е чувствителна и не понася мазилото, веднага си проличава, или като намажеш 1-2 пъти, или се обрива, или се зачервява и т.н. Ако много се притесняваш, може първоначално до месец, два да си го мажеш с преварен на водна баня зехтин (ама лично на мен много ми мирише  Confused )...

# 34
  • Мнения: 344
Месец и половина мазах беба с преварен зехтин (мирише студено пресования, др. не мирише),
 и то само на проблемните зони. Сега мажа с млякото на Бюбхен с невен, нямаме проблеми.
Дупенцето започнах първо с Бочко обаче веднага се потсече и
иминах на един крем който се приготвя в апнеките МНОГО съм доволна.На Нивея ползвам само сапуна.

# 35
  • Мнения: 1 704
Цитат на: tonyny
Месец и половина мазах беба с преварен зехтин (мирише студено пресования, др. не мирише),


Е въобще не мога да се ориентирам кой зехтин е студено пресован и кой не Confused Пише ли нещо?! Гледах, гледах и не можах да разбера кой какъв е?!  Imp

# 36
  • Мнения: 6 315
Аз ползвам Пенатен - цялата серия. Доволна съм - малчото няма проблеми за сега.

Иначе за зехтина - мисля, че е по-добре да се позлва студено-пресования, защото не е обработван химически като се преварява на водна баня преди употреба. Зехтинът си мирише на маслини  Laughing . Лично аз ползвах през цялата си бременност зехтин за кожата на корема. Иначе и сега от време на време се мажа със зехтин, защото съм с чувствителна и суха кожа, а зехтинът ми я прави много хубава  Grinning .

Поздрави!

# 37
  • Мнения: 3 394
Всички пишете, че сте много разочаровани от Джонсън Shocked Само че тук не сам виждала друго освен Джонсън, просто НЯМА други Shocked  Shocked  Shocked Нека мамчетата от Англия кажат какво ползват.
Купихме предварително Johnson Baby Bath, Johnson Baby Oil (с алое вера и вит. Е)

# 38
  • Мнения: 1 704
Цитат на: Margarita
Иначе за зехтина - мисля, че е по-добре да се позлва студено-пресования, защото не е обработван химически като се преварява на водна баня преди употреба. Зехтинът си мирише на маслини  Laughing . Лично аз ползвах през цялата си бременност зехтин за кожата на корема. Иначе и сега от време на време се мажа със зехтин, защото съм с чувствителна и суха кожа, а зехтинът ми я прави много хубава  Grinning .


Е да де .. и аз реших първо върху мен да помацам поне да видя дали ще ме дразни миризмата... ама като не мога да се ориентирам кой е студено пресован Rolling Eyes накрая ще взема първия който ми попадне май..

# 39
  • Мнения: 344
Цитат на: Mags
Цитат на: tonyny
Месец и половина мазах беба с преварен зехтин (мирише студено пресования, др. не мирише),


Е въобще не мога да се ориентирам кой зехтин е студено пресован и кой не Confused Пише ли нещо?! Гледах, гледах и не можах да разбера кой какъв е?!  Imp

Трябва да пише на етикета. Студено пресования е зеленикав на цвят и мирише на маслини.

# 40
  • Мнения: 344
Цитат на: Margarita

Иначе за зехтина - мисля, че е по-добре да се позлва студено-пресования, защото не е обработван химически като се преварява на водна баня преди употреба.

Да наистина е по-добре, особено за ядене, но когато попитах нашата педиатърка какъв да взема тя каза "Няма значение може с обикновено олио за готвене да я мажеш", преварено разбира се.

# 41
След като прочетох повечето постинги, се поучудих кога и как ползувате  всички тези мазиленца. И най вече чудя се как използвате олиото за баня? Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 1 793
Цитат на: Adriana
Всички пишете, че сте много разочаровани от Джонсън Shocked Само че тук не сам виждала друго освен Джонсън, просто НЯМА други Shocked  Shocked  Shocked Нека мамчетата от Англия кажат какво ползват.
Купихме предварително Johnson Baby Bath, Johnson Baby Oil (с алое вера и вит. Е)


mani, naistina niama drugo. az ne sum dovolna, no moje bi zashtoto kojata e Alex ne ponese dobre tia Johnson-i. toi se okaza, 4e e s mnogo 4uvstvitelna koja. po edno vreme ne go majeh s nishto i kato si biahme minalia mesec v BG mu kupih bebeshkata seria na Nivea. mnogo gotino mirishat vsi4ki neshta, ama puk se okaza, 4e e po-dobre i neia da ne polzvame.......ama tova e ve4e druga tema de. no i az tuk drugo ne sum vijdala. mnogo gadno

# 43
  • Мнения: 1 512
От самото начало сме на Нивеа, по принцип цялото семейство използваме тяхната козметика. Ползвам също и крем Невен на Арома ( и за мен, и за Криси). Единствено смених беб. олио с мляко за суха и чувствителна кожа - пак на Нивеа и съм доволна.

# 44
  • Мнения: 3 394
Цитат на: Anna
mani, naistina niama drugo. az ne sum dovolna, no moje bi zashtoto kojata e Alex ne ponese dobre tia Johnson-i. toi se okaza, 4e e s mnogo 4uvstvitelna koja. po edno vreme ne go majeh s nishto i kato si biahme minalia mesec v BG mu kupih bebeshkata seria na Nivea. mnogo gotino mirishat vsi4ki neshta, ama puk se okaza, 4e e po-dobre i neia da ne polzvame.......ama tova e ve4e druga tema de. no i az tuk drugo ne sum vijdala. mnogo gadno


Леле, ами тогава какво правиме,да поръчвам ли от България-то ще излезе супер тъпо да ми пращат постоянно Imp

Общи условия

Активация на акаунт