хемоглобин и хранене

  • 3 712
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Здравейте!На мойта кума бебето е на 8 месеца.Когато му правиха стандартните изследвания на 6 месеца хемоглобина и беше 78,след два месеца приемане на капките(мал.... не си спомням как точно се казваха Embarassed) в момента е с хемоглобин 76-пада.Та накратко-малката беше на кърма 3 месеца и майка и реши че ще я отбива,защото не искаше да кърми повече и директно започна да и дава КИСЕЛО МЛЯКО-без постепенно захранване.Бебчето не иска да яде нищо друго освен кисело мляко(а и кебапчета,и чипс,и слънчогледови семки Shocked Shocked Shocked)Възможно ли е според вас затова хемоглобина да и е толкова нисък и да не се повлиява от капките?И ако не се вдигне-какво???

# 1
  • Мнения: 63
Бебчето не иска да яде нищо друго освен кисело мляко(а и кебапчета,и чипс,и слънчогледови семки Shocked Shocked Shocked)
Shocked Shocked Shocked
Абсолютно сериозно-когато тя ми каза какво яде малката облещих ей такива очи #Crazy и я попитах бъзика ли се с мен.А тя ми обясни че едно време ние как сме били захранвани и нищо ни нямало,така че тя и дава всичко(от 3-4 месец).Нямам думи-опитах се да и обясня някои неща,но не взима от дума.Но пък много ме е жал за малката!!! Sad

# 2
  • Мнения: 351
Въпросът за хемоглобина е сложен. Ние имаме проблем с него, падна на 90, пием от месец МАЛТОФЕР, резултатът е лош, ще пътуваме до Пловдив, за да се изследваме подробно. Мисълта ми е, че според мен ХРАНЕНЕТО ТРЯБВА  да е със силна и разнообразна храна. Киселото мляко не би помогнало за премахване на проблема. Телешко, пуешко, риба - изобщо т. нар. " червени меса", са полезни за вдигане на хемоглобина. Има много видове анемии, доказано ли е, че е желязнодефицитна?!.... Аз съм с такава и сигурно ще се докаже, че и детето ми я е наследило, за съжаление. Силна и качествена храна + лекарства = резултат. Малчо няма апетит и въпреки старанието да и давам качествена храна, засега нещата са с главата надолу....Отказва. Cry То си е до дете. Това е. newsm78 Peace

# 3
  • Мнения: 351
Оставам с впечатлението, че кумата ти е ниско интелигентна жена, несериозна, неинформирана от никого и нищо, странно е!!!!!! Възможно ли е?!

# 4
  • Мнения: 63
Въпросът за хемоглобина е сложен. Ние имаме проблем с него, падна на 90, пием от месец МАЛТОФЕР, резултатът е лош, ще пътуваме до Пловдив, за да се изследваме подробно. Мисълта ми е, че според мен ХРАНЕНЕТО ТРЯБВА  да е със силна и разнообразна храна. Киселото мляко не би помогнало за премахване на проблема. Телешко, пуешко, риба - изобщо т. нар. " червени меса", са полезни за вдигане на хемоглобина. Има много видове анемии, доказано ли е, че е желязнодефицитна?!.... Аз съм с такава и сигурно ще се докаже, че и детето ми я е наследило, за съжаление. Силна и качествена храна + лекарства = резултат. Малчо няма апетит и въпреки старанието да и давам качествена храна, засега нещата са с главата надолу....Отказва. Cry То си е до дете. Това е. newsm78 Peace
Сега доколкото знам и правят допълнителни изследвания на малката,сигурно за да се установи каква точно е анемията.Иначе на мен ми е ясно че с кисело мляко не може да си набави необходимото количество желязо
"Оставам с впечатлението, че кумата ти е ниско интелигентна жена, несериозна, неинформирана от никого и нищо, странно е!!!!!! Възможно ли е?!"-за несериозна е така,неинформирана-само от майка си взима акъл,а тя жената е гледала деца преди 30 год.Дадох и едни книжки за захранване на бебето да ги прочете,но изглежда и това не е направила.Честно и аз не мога да си го обясня!

# 5
  • Мнения: 1 005
Бебчето не иска да яде нищо друго освен кисело мляко(а и кебапчета,и чипс,и слънчогледови семки Shocked Shocked Shocked)
Shocked Shocked Shocked
Абсолютно сериозно-когато тя ми каза какво яде малката облещих ей такива очи #Crazy и я попитах бъзика ли се с мен.А тя ми обясни че едно време ние как сме били захранвани и нищо ни нямало,така че тя и дава всичко(от 3-4 месец).
Може да сме били захранени на 3-4 месеца,но със сигурност не с чипс и семки #2gunfire.Не знам в такива случаи човек да плаче ли,да се смее ли?Знам,че магданозът и суровите орехи също вдигат хемоглобина,но пък тя е малка за орехи......макар че и за чипс е малка Mr. Green

# 6
  • Мнения: 351
Жалко за детето, дано да се реши проблемът в скоро време, но и моята майка ме е гледала преди 31 години, ала чете книги и списания и се информира. Извинявай, ако съм те засегнала относно кумата ти, не бих искала да обидя никого, но ми е много чудно, че в 21 век се храни дете/ бебе/ по такъв начин.
Право на избор, все пак. Всеки сам направлява живота си. Peace  bouquet

# 7
  • Мнения: 27 524
Нещо ми стават много неприятни темите "тя така", "тя онака", "как не я е срам", "как е възможно" и подобни обсъжданици.  Confused
Всяка майка има глава на раменете си. Доколко вътре има нещо е отделен въпрос, но да си чешем езиците ей така за спорта, не виждам смисъл  Rolling Eyes

Нисък, в смисъл проблемен, хемоглобин при бебетата не съществува, освен когато се касае за някакви редки болестни състояния. Факт е, че в повечето други държави такива кръвни профилактични изследвания на бебетата не се правят. На Криско му взеха кръв за първи път на 4г за операция на сливиците.

# 8
  • София
  • Мнения: 15 219
Нисък, в смисъл проблемен, хемоглобин при бебетата съществува. Да се твърди обратното може да бъде опасно.
На запад профилактично изследване на хемоглобина след 6-тия месец не се прави, както в България, защото се знае, че около тази възраст нивата му в общия случай спадат-т.е., да се изследва нещо, което се знае, не е необходимо.

# 9
  • Мнения: 190
Имам много опит с ниския хемоглобин и смея да твърдя, че има ниски и опасни стойности при бебетата, какво значи, че нисък и проблемен хемоглобин при бебетата НЯМА! В някои случаи се налага спешно кръвопреливане, така че изобщо не е шега работа. Най-важно е да се разбере какъв вид анемия има бебето. Много е вероятно щом малтофера (или подобно производно на малтофер, тоест железен препарат) не е помогнал да се касае за друг вид анемия - пример - таласемия, при която не се налага даване на желязосъдържащи препарати. При толкова нисък хемоглобин (в случая 76 с тенденция за спадане) храната няма да окаже сериозно влияние.
Намерете добър хематолог и изследвайте обстойно детето и то спешно! Казвам го от собствен опит!

# 10
  • Мнения: 728
При тези стойности на хемоглобина,навярно педиатърът е назначил и други изследвания,като ниво на В12,серумно желязо,ниво на фолиева к-на и др.Хубаво е родителите да заведат детето на детски хематолог.

# 11
  • Мнения: 925
Бебчето не иска да яде нищо друго освен кисело мляко(а и кебапчета,и чипс,и слънчогледови семки Shocked Shocked Shocked)
Shocked Shocked Shocked
Абсолютно сериозно-когато тя ми каза какво яде малката облещих ей такива очи #Crazy и я попитах бъзика ли се с мен.А тя ми обясни че едно време ние как сме били захранвани и нищо ни нямало,така че тя и дава всичко(от 3-4 месец).
Може да сме били захранени на 3-4 месеца,но със сигурност не с чипс и семки #2gunfire.Не знам в такива случаи човек да плаче ли,да се смее ли?Знам,че магданозът и суровите орехи също вдигат хемоглобина,но пък тя е малка за орехи......макар че и за чипс е малка Mr. Green
То червеното вино и черния дроб също го вдигат, ама ... Joy Joy Joy

# 12
  • Мнения: 63
Благодаря на всички за съветите  bouquet
Но положението на малката се влошава-новите изследвания показват хемоглобин 61.Лекарите са и казали да спира киселото мляко и да дава друга храна,но малката като види лъжицата и стиска устата.Сега насила и отварят устичката и и сипват яденето вътре-кошмар и за детето и за родителите и(пък и аз съм притеснена-все пак са ми кумове).Освен това са и казали,че ако падне още хемоглобина,директно заминава в болницата за преливане на кръв.Чудя се на толкова малко бебе как ще я направят тази процедура? newsm78И малката е една бяла,бледа като платно-ужас направо Confused

# 13
  • Мнения: 925
Майтапа настрана: това с ниския хемоглобин не е шега работа, и действително родителите трябва да обърнат сериозно внимание на храненето на детето. Моят хемоглобин е падал до 68, и оттървах кръвопреливането със солидна доза, фолиева киселина, витамини В-комплекс и желязо  Peace Разбира се, всичко това трябва да е предписано от лекар, особено що се касае до малко детенце  Peace
Надявам се малкото да се оправи бързо  Hug

# 14
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
В случая трябва да отидат на лекар специалист по най-бързия начин.Не съм убедена, че храната ще помогне .Дано детенце се оправи бързо.

Общи условия

Активация на акаунт