Рецепти за бисквити, за шприц с дозатор ?

  • 30 302
  • 75
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 416
 Това,което ми хрумва в момента е да се махне захарта от втората рецепта,която съм посочила (там е само 3 с.л.),да се прибави повечко сол,(може би малко ситно рендосан кашкавал),някакви подправки.....
 Но не мога да кажа количествата на продуктите,докато не пробвам собственоръчно рецептата.Както и.... newsm78 мога само да предполагам за крайния резултат.  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 1
Селма, благодаря за идеята! Simple Smile При първа възможност ще експериментирам и ще споделя резултата Simple Smile

# 17
  • Мнения: 98
Кажете моля ви откъде да си купя такъв шприц,много ми трябва! Praynig

# 18
  • Мнения: 22 867
Селма, благодаря за идеята! Simple Smile При първа възможност ще експериментирам и ще споделя резултата Simple Smile

Аз пък се вглеждам на тези шприц соленки без яйца, но още не съм ги пробвала. Peace

# 19
  • Мнения: 166
Селма, labrex благодаря за споделените коментари и рецепти. през уикенда ще се пробвам пък да видим какво ще излезе Simple Smile

# 20
  • варна
  • Мнения: 256
Кажете моля ви откъде да си купя такъв шприц,много ми трябва! Praynig
В събота си купих за 7лв от карфура.... със 12 накрайника ...в удобна кутия Peace  Изглежда читав , но реално не съм го ползвала Thinking

# 21
  • Мнения: 310
Ето една стара тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=93121   
Има рецепта и за соленки  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 166
Labrex, пробвах тази рецепта за шприц соленки без яйца. На мен не ми се получи тестото така че да може да се отделя от дозатора добре. Пробрах с шприц стават много добре (но моя е много остарял и реших вече да не го ползвам) Затова добавих още брашно и 1/2 ч.л. сол, така че в крайна сметка ги направих разточени с формички за сладки и пак станаха много вкусни.

# 23
  • Мнения: 720
Може ли някой с опит да каже колко горе-долу е гъсто тестото за шприц сладки? Прилича ли на обикновенно тесто за сладки или е по-кремообразно?
Сигурно ми е смешен въпросът, но някога с пластмасовият шприц на майка ми не успявахме да шприцоваме твърди сладки, получаваше се само с тесто от рода на целувченото. Миналата седмица, обаче си купих алуминиев шприц и е доста по-различен. Чудя с него дали ще се получи.  newsm78

# 24
  • 1st floor
  • Мнения: 9 099
Аз не успях да ги направя по рецептата на Селма - не знам къде сгреших  newsm78...замесих тестото , сложих го в хладилника и първата тава успях да ги издокарам като форма, но следващите явно ми се стопли сместта и трябваше да я шприцовам с обикновения шприц, защото не се отделяше от дозатора за бисквитките/а не съм се бавила прекалено много време newsm78/...Печенето също ми беше тотален провал - пробвах на различни температури ,но ефекта при всички беше , че се разтекоха и не остана и следа от първоначалната форма - всички станаха кръгличи и безлични... Laughing...Казвайте къде греша, защото имам голямо желание да ги направя и пак ще пробвам...

# 25
  • Мнения: 166
На мен ми е малко трудно да обясня, но в общи линии тестото трябва да може да се меси, но и да е меко.
Определено не мога да го сравня със сместа за целувки, защото тя дори няма брашно. Принципно спазвах пропорциите на рецептата на Селма и се получи. От моя опит знам, че сладките се разтичат и губят формата си, когато брашното е малко.

Аз ги пекох на 180 градуса, даже си останаха белички, но се изпекоха добре.

# 26
  • 1st floor
  • Мнения: 9 099
Ще  пробвам с повече брашно, явно там ми е грешката, защото спазих точно уж пропорциите и хич не ми стана за месене, ама мислех , че така трябва да е /стана като бъркано  Grinning/...
Явно всяко брашно си е различно...дано станат този път...

# 27
  • Мнения: 7 416
   НеПоКоРнА,не знам,дали на твое място бих се пробвала пак.... Rolling Eyes
   Имам чувството,че рецептата просто не "ти се усмихва". И на мен ми се случва някоя сполучлива по думите на всички рецепта да не се получава и да не се получава....И тогава просто превключвам към друга рецепта.
    Просто не знам с какво да ти помогна.Сигурно спазваш точните пропорции?  newsm78

# 28
  • 1st floor
  • Мнения: 9 099
Аааа, не! Не се предавам толкова лесно  Naughty!!! Ще пробвам с половин доза, но и пак да станат кръгли - ще се изядат, децата ги одобриха Peace!!!
Само пак да питам - трябва да стане меко тесто като за питка, в смисъл меси се докато стане на топка и спре да лепне newsm78 ? Да не го направя много твърдо и да не може да излезе от шприца?

# 29
  • Мнения: 166
Да, като питка да се оформи на топка, само че консистенцията си е различна. Принципно много лесно се меси и не лепне, явно защото си е маслено.

Общи условия

Активация на акаунт