Рецепти за бисквити, за шприц с дозатор ?

  • 30 305
  • 75
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 22 867
Labrex, пробвах тази рецепта за шприц соленки без яйца. На мен не ми се получи тестото така че да може да се отделя от дозатора добре. Пробрах с шприц стават много добре
lilis, аз още не намирам време да я пробвам, все нещо друго захващам.

lilis, все пак днес пробвах да спретна соленките, то шило в торба седи ли........ Grinning И при мен не стана с дозатор, шприцовах ги накрая, излязоха някакви завъртулки и едно шебече newsm78 накрая. На вкус са приятни, поръсих с кимион, защото го обичам, но и с ким ще са добре. Ама втори път май няма да ги правя........ Peace, много мацаница ми се видя, може би защото прехвърлях от шприц в пош, знам ли.....нещо не ме възторгнаха.


# 46
  • Мнения: 166
Labrex, много добре изглеждат! Да и на мен ми хареса вкуса им Simple Smile

Аз пак ще ги правя обаче по видоизменената рецепта от мен (с повечко брашно, за да могат да се разточват и изрязват на фигурки). Между другото аз ги правих с твърд маргарин и не станаха твърди, а бяха много пръхкави, лошото е че не мога да го открия вече по магазините (този не съм го купувала от БГ).

А мен принципно работата с пош много много не ми се отдава и ме хващат нервите бързо, а пък обичам красивите вкусотии!

# 47
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 499
Направих рецептата на mamaR ,но с леки изменения(захар 240,добавих портокалова кора и 1/2 ч.л. амонячна сода).Станаха великолепни.Много хубава рецепта!!!

# 48
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Днес правих шприц бисквити. Рецептата ми е още от когато бях дете и приятелка на майка ми ги правеше. Но е със свинска мас, може би не на всеки ще се хареса. Но пък са безпогрешни и много вкусни и пръхкави:

2 яйца
1 ч.ч пудра захар
1 ч.ч разтопена, но студена свинска мас
ванилия
на върха на ножа амонячна сода и толкова сода бикарбонат, погасени в 2 с.л кисело мляко
брашно
Меси се меко тесто, част от което се оцветява с какао.
 
Снимката е стара, че днешните не съм ги снимала:
http://djemma.snimka.bg/hobby/kulinariya.114801.2422071

# 49
  • Мнения: 4 303
Маста или маргарина не трябва да бъдат разтопени ,течни,а размекнати и тестото се прави на дебели кръгли гилзи,колкото е отвора на шпица,държи се в хладилника,изважда се една,зарежда се,а останалите седят там/когато е двуцветно слагам една след друга и те при сприцоването се размесват и стават цветни/.Моят шприц е чехски и има две степени,дали в това не е проблемът,веднъж пуска малко,другата степен двойно и тогава стават безформени.Някои от формичките също не са сполучливи.Пробвайте с няколко и успех!

# 50
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
В моята рецепта маста се разтопява. Маслото не трябва да се разтопява за ронливо маслено тесто. Peace

# 51
  • Мнения: 22 867
Днес правих шприц бисквити. Рецептата ми е още от когато бях дете и приятелка на майка ми ги правеше. Но е със свинска мас, може би не на всеки ще се хареса. Но пък са безпогрешни и много вкусни и пръхкави:.....

Джемма, имам я записана тая рецепта точно от тебе, даже не помня кога и откъде съм я копнала (май преди години питах за подобна рецепта), но масленките по нея стават страхотни. Peace И аз ги правя с мас, от време на време ми подаряват по някой буркан хубава домашна я използвам за тая цел. Благодаря ти за сполучливата рецепта!  bouquet

# 52
  • Мнения: 11 607
Момичета, помагайте.....Направих бисквитите по рецептата на Джемма, но ми станаха твърди. Тестото стана супер, като пластелин, много приятно за работа. И друго....в началото с лекота правих бисквитките, но някъде на 3-я шприц - въобще не успях да помръдна буталото на никаде.......Къде греша и има ли някакви тайни за работа с шприца?

# 53
  • Мнения: 22 867
Маме, дано Джема се включи, не са ми ставали твърди, по-скоро пръхкави такива, абе като масленки. Да не ти е дошло повече брашното newsm78, не съм сигурна, гадая........А за шприца, щом е действал, да не му е станало нещо, да се е повредил newsm78. Ама, че ги съчиних....... Embarassed

# 54
  • Мнения: 11 607
Лабрекс, да не би и от печенето да е? Без тесто работи шприца, с тесто не иска.....В началото много хубаво вървеше, но после.....Направо борба с шприца бе.....Някъде 3 тави излязоха - половина ги няма вече, добри прасенца сме явно...но не е там работата......Искам да ги направя като хората......

Бисквитки

# 55
  • Мнения: 22 867
Маме, като гледам, на вид съвсем нормално си изглеждат. Само аз, щото съм любителка на суровите неща Mr. Green, ги изваждам почти белички. Ама знам ли, дай ще чакаме Джема да си каже тежката дума. Peace

# 56
  • Мнения: 720
Джема, амонячната сода може ли да се замени с нещо друго?   bouquet

# 57
  • Мнения: 422
Джема, амонячната сода може ли да се замени с нещо друго?   bouquet
Не съм Джема, но  аз ги правих два пъти, единия не сложих, че нямах амонячна сода, после си купих заради рецептата, не намерих особена разлика.
 А тъкмо влязох да похваля рецептата на Джема, част от втората партида чака Коледа замразена във фризера. Днес извадих няколко да видя как са след размразяването , отпуснаха се бързо и бяха супер.
 Мама Цоцоланка, ако си правила с тези накрайниците за украса на торта, през тях трудно върви тестото, защото са много теснички, на мен втория път ми дойде повече брашното и  през някой формички не се получаваше. Станаха доста хрупкави, но нас ни харесаха повече така,  а слепени с мармалад за ден омекват.
 Благодаря на Джема за рецептата и не само тази, доста други са ми любими и правени по няколко пъти.

# 58
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Амонячната сода, може да се замени със сода бикарбонат, т.е да сложиш само сода.

Бисквитките стават птъхкави, но и аз като labrex си падам по суровото и ги вадя бели. Ако се препекат ще са твърди в началото, но след ден -два ще омекнат.
За шприца, не знам защо така, да е си направила твърдо тестото. Нямам идея, маме.

Радвам се, че рецептата ви допада, вкусни са бисквитките. Peace Бях я давала в някоя от колендите теми май преди, но сега като я потърсих, не  я намерих и я набирах отново, да взема да я добавя в темата си. Rolling Eyes

# 59
  • Мнения: 2
Тъй като едва днес успях да намеря време за бисквитите - показвам ги
- готови за печене
- полуфабрикат преди украсяването

 - вече украсени

Общи условия

Активация на акаунт